WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Cтройова підготовка - Курсова робота

Cтройова підготовка - Курсова робота

рахунки -почи-НАЙ". На рахунок "роби - РАЗ" всі військовослужбовці відділення прикладають праву руку до головного убору і відповідають: "Слухаюсь" (мал. 2, а). На рахунок "роби - ДВА" повертаються кругом (праворуч, ліворуч) (мал. 2, б) і приставляють праву ногу (мал. 19, в). На рахунок "роби - ТРИ" з першим кроком (з поставленням лівої ноги на землю (мал. 19, г) опускають руку (мал. 19, д). На рахунок "роби - ЧОТИРИ" приставляють праву ногу до лівої (мал. 2, е). В такій послідовності вправа повторюється на рахунок командира відділення, а потім самих військовослужбовців або під барабан. При цьому вдосконалюються навики у відпрацюванні поворотів кругом, праворуч і ліворуч.
Мал. 2. Відхід від начальника:
а - прикладання руки до головного убору; б - поворот кругом; в - приставлення ноги; г - крок уперед; д - опускання руки; е - приставлення ноги.
Після того, як підхід до начальника і відхід від нього вивчені за розподілом, ці дії відпрацьовуються у комплексі. Тренування проводиться попарно. Командир відділення під час тренування по черзі викликає до себе військовослужбовців і добивається від них правильних і чітких дій.
Для прищеплення військовослужбовцям міцних навиків у діях при підході до начальника і відході від нього рекомендується тренувати їх у звичайному темпі на дев'ять рахунків. Для цього відділення шикується в колону по одному з дистанцією три-чотири кроки або попарно один проти другого. За командою командира відділення "Підхід до начальника і відхід від нього, на дев'ять рахунків, з рахунком уголос "почи-НАЙ" військовослужбовці на перші три рахунки роблять три кроки вперед, починаючи рух з лівої ноги. На рахунок "чотири" одночасно з поставленням правої ноги до лівої прикладають праву руку до головного убору. На рахунок "п'ять" опускають руку. На рахунок "шість" знову прикладають руку до головного убору. На рахунок "сім", "вісім" повертаються кругом. На рахунок "дев'ять" приставляють праву ногу до лівої. Командир відділення в цей час спостерігає за діями військовослужбовців і добивається усунення помилок, які вони допускають.
На цих заняттях також показуються дії військовослужбовця при зверненні до начальника або при зверненні начальника до нього під час знаходження поза строєм.
Під час підходу до начальника поза строєм військовослужбовець за п'ять-шість кроків до нього переходить на стройовий крок, за два-три кроки зупиняється й одночасно з приставленням ноги прикладає праву руку до головного убору, а тоді доповідає, наприклад: "Товаришу (пане) лейтенанте. Рядовий Сидоренко за вашим наказом прибув" або "Товаришу (пане) полковнику. Капітан Петренко за вашим наказом прибув". Після доповіді руку опускає.
Отримавши дозвіл іти, військовослужбовець прикладає праву руку до головного убору і відповідає: "Слухаюсь", повертається в напрямку руху, з першим кроком (з поставленням лівої ноги на землю) опускає руку і, зробивши три-чотири кроки стройовим, далі рухається похідним кроком.
Також такі заняття можуть проводитись із застосуванням зброї.
Під час підходу зі зброєю до начальника положення зброї не змінюється, за винятком карабіна в положенні "на плече", який береться до ноги після того, як військовослужбовець зупиниться перед начальником.
Під час відходу від начальника карабін із положення "до ноги", у разі потреби, береться військовослужбовцем в інше положення після відповіді "Слухаюсь". Під час підходу до начальника зі зброєю рука до головного убору не прикладається, за винятком випадку, коли зброя перебуває у положенні "за спину". .
3. Підбиття підсумків заняття.
В кінці заняття зі стройової підготовки робляться висновки щодо підготовленості особового складу до застосування набутих навичок для подальшого навчання. Також військовослужбовці отримують завдання на відпрацювання слабо вивчених прийомів, тобто на індивідуальне стройове навчання. Одиночне стройове навчання проводиться суворо індивідуально. Основним принципом відпрацювання одиночних стройових прийомів є роздільне (за елементами) вивчення з наступним тренуванням виконання стройового прийому в цілому.
Стройові прийоми відпрацьовуються у такій послідовності:
" визначається, який стройовий прийом відпрацьовується і за якою командою він виконується;
" зразковий показ прийому в цілому;
" показ прийому у повільному темпі з одночасним стислим поясненням правил та особливостей його виконання;
" показ виконання прийому за елементами;
" повторний показ виконання прийому в цілому;
" самостійне виконання прийому в цілому та за елементами;
" тренування у виконанні прийому за елементами;
" тренування у повільному темпі;
" тренування у виконанні прийому в цілому з точним дотриманням вимог Стройового Статуту.
Висновки
Таким чином, ми переконалися, що стройова підготовка займає важливе місце в загальновійськовій підготовці. Її важливість підкреслюється тим, щовона обов'язкова для всіх військових частин, управлінь, штабів, організацій, установ і військових навчальних закладів.
Усі завдання, прийоми, положення, правила та ін. визначені Стройовим Статутом Збройних Сил України, дія якого поширюється на Прикордонні війська України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України, війська Цивільної Оборони України та інші військові формування, створені відповідно до закону.
Можна зробити підсумок, що заняття зі стройової підготовки формують у військовослужбовців вміння виконувати усі стройові прийоми, а також завдяки цим заняттям військовослужбовці стають охайними та підтягнутими.
Завдяки заняттям зі стройової підготовки досягається висока дисциплінованість військовослужбовців, що є дуже важливим для здійснення підготовки вояків протягом усього терміну навчання.
Наостанок слід зауважити, що стройова підготовка завжди вважалася невід'ємною частиною самопідготовки кожного військовослужбовця, тобто завдяки досягненню мети кожного окремого воїна відображає загальний стан підготовленості підрозділу і це є головним.
Додатки
Додаток 1
План - конспект проведення заняття зі стройової підготовки
на тему:
"Виконання військового вітання. Вихід зі строю та повернення в стрій. Підхід до начальника та відхід від нього".
Затверджую: Командир роти________________________
Час проведення заняття: 1 година.
Місце проведення заняття: стройовий плац.
№ п/п Зміст Час Примітки
1. Початок заняття:
а. шикування;
б. перевірка наявності особового складу;
в. перевірка зовнішнього вигляду особового складу;
г. доведення теми та навчальної мети. 5-7 хв. Відсутні - 4 чол.
Запізнилися - 2 чол.
2. Вивчення та відпрацювання нових прийомів:
а. Доведення до особового складу теоретичного матеріалу, який стосується даної теми;
б. Практичне виконання :
" виконання військового вітання.
" вихід зі строю та повернення в стрій.
" підхід до начальника та відхід від нього.
40-45 хв. 10 хв. - приділити увагу конкретним військовослужбовцям для індивідуального навчання.
3. Підбиття підсумків заняття та завдання солдатам на самостійне відпрацювання слабо вивчених прийомів. 3-5 хв. Більше половини особового складу засвоїло навички щодо виконання даних прийомів.
Перелік використаної літератури:
1. Військові статути Збройних Сил України. Зав. кн. редакції Т.Ковальова., " Варта ", Київ, 2002 р.
2. Специфика воинской службы. Я. С. Пузанов., М., 1994 р.
3. Серих В.Д. " Воинские ритуалы". М., 1996 р.
4. Комп'ютерна мережа " Internet ".

 
 

Цікаве

Загрузка...