WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Cтройова підготовка - Курсова робота

Cтройова підготовка - Курсова робота

положенні "на плече" правою рукою продовжувати рух біля тулуба.
Військове вітання за командою "Для зустрічі праворуч (ліворуч, з фронту) зброєю - ЧЕСТЬ" з карабіном виконується із положення "до ноги" у два прийоми:
" перший прийом - піднявши карабін правою рукою, тримати його прямовисне, стволом на рівні середини грудей, прицільною планкою на себе; одночасно з цим лівою рукою взяти карабін за верхню частину ложа (чотири пальці попереду на магазині, а великий - під прицільною планкою), кість лівої руки - на висоті пояса ;
" другий прийом - праву руку перенести на шийку ложа і підтримувати нею карабін так, щоб великий палець був позаду, а решта пальців, складені разом і витягнуті, лежали навскіс попереду на шийці ложа .
Одночасно з виконанням другого прийому повернути голову праворуч (ліворуч) і проводжати начальника поглядом, повертаючи вслід за ним голову.
Із положення "зброєю - честь" карабін береться до ноги за командою "До но-ГИ".
За підготовчою командою голову повернути прямо, а за виконавчою командою - взяти карабін до ноги у три прийоми:
" перший прийом - праву руку перенести вгору і взяти нею карабін за верхню частину ложа і ствольної накладки;
" другий прийом - поставити карабін до правої ноги так, щоб приклад внутрішнім боком торкався мізинця правої ноги; лівою рукою притримувати карабін біля багнетної трубки;
" третій прийом - швидко опустити ліву руку, а правою рукою плавно опустити карабін на землю.
Військове вітання виконанням прийому "зброєю - честь" із карабіном здійснюється лише підрозділами і частинами під час перебування їх у строю на місці.
За командою "Для зустрічі праворуч (ліворуч, з фронту) зброєю - ЧЕСТЬ" карабіни беруться у положення "зброєю - честь"; усі військовослужбовці, які перебувають у строю, приймають стройове положення й одночасно повертають голову в бік начальника, проводжаючи його поглядом. Якщо в строю військовослужбовці мають автомати, кулемети і ручні гранатомети, то положення їх не змінюється.
Військові частини та підрозділи під час перебування в строю за командою вітають:
" Президента України, Голову Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України;
" усіх прямих начальників, а також керівних осіб, призначених для інспектування (перевірки) частини (підрозділу).
Для цього командир частини (підрозділу) подає команду "СТРУНКО, рівняння - ПРАВОРУЧ (ЛІВОРУЧ, НА СЕРЕДИНУ)", зустрічає їх і доповідає. Наприклад:"Товаришу (пане) генерал-майоре. Десятий механізований полк для полкової вечірньої перевірки вишикувано. Командир полку полковник Ткаченко".
Під час шикування частини з Бойовим Прапором (на параді, стройовому огляді, складання Військової присяги тощо) в доповіді називається повне найменування частини з переліком наданих їй почесних найменувань та орденів.
При виконанні військового вітання в строю під час руху начальник подає команду, але не доповідає.
Військові частини та підрозділи виконують військове вітання за командою під час зустрічі між собою, а також вшановують через виконання прийомів військового вітання:
" могилу Невідомого солдата;
" братські могили воїнів, які загинули в боях за волю і незалежність України;
" бойові прапори військових частин, а також Військово-Морський Прапор під час його підняття та спуску;
" похоронні процесії, які супроводжуються військами.
Якщо війська, що перебувають у строю на місці, вітають Президента України, Голову Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, оркестри виконують "Зустрічний марш" і Державний Гімн України.
Під час вітання військовими частинами прямих начальників від командира своєї частини і вище, а також керівних осіб, призначених для інспектування (перевірки), оркестри виконують "Зустрічний марш".
Поза строєм як під час занять, так і у вільний від них час, військові частини та підрозділи виконують військове вітання за командою "Струнко".
У штабах та установах за командою вітають лише прямих начальників і керівних осіб, призначених для інспектування (перевірки).
На заняттях поза строєм, а також під час нарад офіцерів, генералів та адміралів для зустрічі командирів (начальників) подається команда "Товариші (панове) офіцери".
Команду "Струнко" або "Товариші (панове) офіцери" подає старший із присутніх командирів (начальників) або військовослужбовець, який першим побачив прибулого командира (начальника).
За цією командою всі присутні встають, повертаються в бік прибулого командира (начальника) і приймають - стройове положення, а офіцери, прапорщики та мічмани з надітими головними уборами, крім того, прикладають до них руку.
Старший із присутніх командирів (начальників) підходить до прибулого і доповідає йому.
Прибулий командир (начальник), вислухавши доповідь, подає команду "Вільно" або "Товариші (панове) офіцери". Той, хто доповів, повторює цю команду, після чого всі присутні стають "вільно". Офіцери, прапорщики та мічмани з надітими головними уборами опускають від них руку і далі діють за вказівкою прибулого командира (начальника).
Команда "Струнко" подається під час кожного відвідування командиром (начальником) військової частини або підрозділу, а рапорт віддається лише під час першого відвідування ним військової частини або підрозділу в даний день.
У присутності старшого командира (начальника) команда військовій частині (підрозділові) для виконання військового вітання молодшому командиру (начальнику) не подається і рапорт йому не віддається.
Під час проведення класних занять команда "Струнко" або "Товариші (панове) офіцери" подається перед кожним заняттям і після його закінчення.
Команда "Струнко" перед відданням рапорту командирові (начальникові) подається тоді, коли присутні інші військовослужбовці.
За відсутності військовослужбовців командирові (начальникові) тільки рапортують.
Під час виконання Державного Гімну України військовослужбовці, які перебувають у строю, приймають стройове положення без команди, а командири підрозділів від взводу і вище, крім того, прикладають руку до головного убору.
Військовослужбовці поза строєм під час виконання Державного Гімну України приймають стройовеположення, а якщо вони в головних уборах, прикладають руку до них.
Команда для виконання військового вітання військовим частинам і підрозділам не подається:
" під час оголошення в частині або підрозділі тривоги або збору;
" на марші під час руху і на привалах, а також на всіх тактичних заняттях, заняттях з водіння машин і навчаннях;
" на командних пунктах, у вузлах зв'язку і під час несення бойового чергування;
" на вогневому рубежі та вогневій позиції під час проведення стрільб;
" на аеродромах під час проведення польотів;
" під час виконання господарських робіт або робіт з навчальною метою, а також під час спеціальних занять і робіт у майстернях, парках, ангарах, лабораторіях;
" під час спортивних змагань та ігор;
" під час харчування та після сигналу "Відбій" до сигналу " Підйом";
" у приміщеннях для хворих.
У цих випадках начальник або старший за військовим званням лише рапортує начальникові, який прибув. Наприклад: "Товаришу (пане) майоре. Перша механізована рота виконує другу вправу навчальних стрільб. Командир роти капітан Шевчук".
Частини та підрозділи, які беруть участь у похоронній процесії, військового вітання не виконують.
Під час звертання начальника або старшого за військовим званням до окремих військовослужбовців ; і вони, за винятком хворих, приймають стройове

 
 

Цікаве

Загрузка...