WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Історія пістолетів - Реферат

Історія пістолетів - Реферат

ніяк не був кращим у своєму класі...
У 1940 році Червона Армія мала у своєму розпорядженні пістолети-кулемети системи Дегтярьова (ППД). Наскільки ефективно була ця зброя, показала радянсько-фінляндська війна. Вже в ході її розробками нових моделей зайнялися Шпитальний і Шпагін. Після полігонних іспитів досвідчених зразків з'ясувалося, що "кулемет-пістолет-кулемет Шпитального необхідно доробити", а шпагінский був рекомендований на озброєння Червоної Армії замість ППД.
Узявши за основу ППД, Шпагін задумав зброю по пристрої максимально простої, технологичное, що й удалося. У зразку, випробуваному кілька місяців спустя, було 87 деталей, тоді як у ППД - 95.
Радянський кулемет^-пістолет-кулемет Шпагіна ППШ-41
Калібр - 7.62 мм
Довжина загальна - 842 мм
Маса з патронами - 5.3 кг
Скорострільність технічна 1000 пострілів у хвилину
Ємність магазина - 35 і 71 патрон
Початкова швидкість кулі - 500 мз
Кулемет^-пістолет-кулемет Шпагіна діяв за принципом вільного затвора, передня частина якого мала кільцевий поршень , що охоплює задню частину стовбура. У капсуль патрона, подаваного в магазин, ударяв бойок, закріплений на затворі. Спусковий механізм був розрахований на ведення вогню як чергами, так і одиночними пострілами. Для підвищення влучності Шпагин скосив передній кінець кожуха стовбура - при стрілянині порохові гази, ударяючись про нього, частково гасили силу віддачі, стремившуюся відкинути зброя назад і нагору. 21 грудня 1940 року ППШ прийняли на озброєння.
Однак танкістам, зв'язківцям, десантникам, розвідникам треба була більш компактна зброя, і в 1942 році конструкторам дали завдання розробити новий кулемет^-пістолет-кулемет. Краще усіх справився з цим завданням Судаєв.
Радянський кулемет-пістолет-кулемет системи Судаєва ППС-43
Калібр - 7.62 мм
Довжина загальна - 825 мм
Маса з патронами - 3.6 кг
Скорострільність технічна 600 пострілів у хвилину
Ємність магазина - 35 патронів
Початкова швидкість кулі - 500 мз
Спроектований ним ППС діяв також за принципом вільного затвора, екстракція стріляної гільзи вироблялася подпружиненим викижувачем, замість дерев'яного приклада застосували металевий, що складався. ППС вигідно відрізнявся від попередніх зразків - на його виробництво ішло вдвічі менше металу і втроє менше часу.
У 1951 році його стали випускати в Польщі під позначенням М194352 і в Китаї під маркою 43. Цікаво, що аналог ППС у 1953 і 1959 роках виготовляли у ФРН і озброювали їм жандармерію і прикордонну варту.
У період війни наші пістолети-кулемети виявилися краще іноземних, у тому числі німецького МП-40, що частенько називають "шмайссером", хоча Шмайссер не був його конструктором. Насправді його автором був конструктор эрфуртской фірми "Ерма" Фольмер. Він застосував масивний вільний затвор, на ударник якого впливала зворотно-бойова пружина, поміщена в систему труб. Рукоятку затвора Фольмер розмістив ліворуч, щоб права рука стрільця постійно знаходилася в спускового механізму, розрахованого тільки на безупинний вогонь. Перший варіант зброї, МП-38, призначався лише для повітряно-десантних військ, але пізніше в нього внесли технологічні удосконалення, і МП-40 став найпоширенішим (випустили близько 1.2 млн. екземплярів), що применялись у всіх родах військ.
Німецький кулемет^-пістолет-кулемет системи Фольмера МП-40
Калібр - 9 мм
Довжина загальна - 851 мм
Маса з патронами - 4.7 кг
Скорострільність технічна 350-380 пострілів у хвилину
Ємність магазина - 32 патрона
Початкова швидкість кулі - 390 мз
У своїх спогадах биті німецькі генерали іменують його кращим у світі, але справедливості заради,. варто відзначити, що недоліків у нього було не менше ніж достоїнств. Наприклад, через невисоку назальну швидкість кулі при стрілянині на дистанцію 200 м приходилося наводити зброя на півметра вище мети, що значно утрудняло її поразку. ненадійний запобіжник часто служив причиною нещасливих випадків.
В арміях сателітів нацистської Німеччини своєї подібної зброї було набагато менше, по бойових можливостях воно було близько до німецького, а іноді перевершувало його. Наприклад, у відмінності від МП-40 угорський кулемет^-пістолет-кулемет 39М системи Кірали міг вести вогонь і чергами, і одиночними пострілами, а надягався на стовбур ножевидний багнет дозволяв солдатам брати участь у рукопашних сутичках. І ще істотна деталь - на марші коробчатий магазин 39М складався й убирався в цивье, що було дуже зручно. З 1943 року угорці випускали поліпшений 43М зі складним, металевим плечовим упором замість дерев'яної ложі з цівкою.
... Дуже розповсюдженими були пістолети-кулемети в арміях антигітлерівської коаліції. Самий масовий, випущений у кількості понад 3.8 млн одиниці, був англійський СТЕН, розроблений Шеппардом і Тарпіном, інженерами збройової фабрики в місті Энфильд. Звідси назва зброї, складена з перших букв прізвищ авторів і найменування міста.
Американський пістолет-кулемет СТЕН зразка 1944 м
Калібр - 9 мм
Довжина загальна - 762 мм
Маса з патронами - 4.5 кг
Скорострільність технічна 575 пострілів у хвилину
Ємність магазина - 32 патрона
Початкова швидкість кулі - 366 мз
СТЕН складався всього-на-всього з 47 деталей, що не вимагали складної обробки, що як не можна краще відповідало умовам масового виробництва у воєнний час. Існувало кілька модифікацій цього зразка, а останнім став МК V. Його запустили в серійне виробництво в 1944 році і робили в плині 9-ти років. Ця модель виявилася самої могутній, оскільки споряджалася патронами з посиленим зарядом.
Американці зустріли другу світову війну з дорогим і складної "Томпсоном", що був створений ще в 20-і роки, безупинно удосконалювався, однак і останні моделі не відповідали вимогам воєнного часу. Тому в 1942-1943 роках спроектували його поліпшені і спрощені зразки М1 і М1А1. Деяка кількість таких пістолетів-кулеметів американці поставили в Радянський Союз.
У ході війни був розроблений більш простий і технологічний пістолет-кулемет М3. З 1943 року їм стали оснащувати підрозділу, що боролися з японцями на тихоокеанському театрі воєнних дій. У ньому, як і в багатьох інших зразках подібної зброї, широко застосовувалися штампування і точкове зварювання деталей, що значно прискорювало й здешевляло виробництво. Затвор М3 приділявся спеціальним механізмом, зворотно-бойових пружин було дві, а відкидна кришка затворної коробки одночасно служила запобіжником, що утримує затвор.
Американський пістолет-кулемет М3 зразки 1943 м
Калібр - 9 мм
Довжина загальна - 757 мм
Маса з патронами - 4.7 кг
Скорострільність технічна 450 пострілів у хвилину
Ємність магазина - 30 патронів
Початкова швидкість кулі - 280 мз
Вже в ході другої світової війни в системі стрілецького озброєння багатьох армій відбулися багато змін, проте традиційна техніка, створена для піхотинця, не тільки залишалася у військах, але й удосконалювалася з урахуванням бойового досвіду. Це відноситься і до пістолетів-кулеметів, що звичайно називали автоматами.
Наприклад, у 1944-1949 роках конструктори Сімонов, Судаев, Шпагін, Калашников розробили кілька моделей такої зброї калібру 7.62 і 9 мм. Однак усі вони так і залишилися експериментальними, оскільки командування Радянської Армії вирішило,

 
 

Цікаве

Загрузка...