WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Історія пістолетів - Реферат

Історія пістолетів - Реферат

П-38 системи Вальтер зразка 1938 року
Калібр - 9 мм
Маса - 1000 м
Маса без патронів - 990 м
Довжина - 212 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Початкова швидкість кулі - 320 мз
У нашій країні самозарядними пістолетами вперше зайнялися незабаром після закінчення громадянської війни. Справа в тім, що незважаючи на чудові бойові якості револьвера "наган" зразка 1895 року, військові фахівці рахували більш перспективними пістолети, як більш скорострільна офіцерська зброя.
До революції в Росії їх ніхто не виготовляв і тому в ході були тільки імпортні зразки. З цієї причини радянським конструкторам довелося починати з нуля.
Німецький пістолет системи "Вальтера" зразка 1929 року
Калібр - 7.65 мм
Маса без патронів - 690 м
Довжина - 170 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Першу вітчизняну модель самозарядного пістолета під 7.65 мм патрон Браунінга запропонував у 1920-1921 роках Коровин, працювали над подібною зброєю й іншими фахівцями. Однак найбільший успіх випав на частку Токарєва. Його пістолет ТТ (Тула, Токарєв) у 1930 році був прийнятий на озброєння Червоною Армією. "Порівнюючи пістолет Токарєва з кращими іноземними зразками, комісія вважає його найбільше прийнятним і придатним для прийняття на озброєння при умовах:
Збільшення влучності
Поліпшення прицільних пристосувань
Збільшення безпеки
Полегшення спуска
Усунення інших, відзначених у процесі іспиту недоліків"
Для роботи автоматики Токарєв вибрав принцип віддачі стовбура з коротким ходом, вісім 7.62 мм патронів викладалися в коробчатий магазин, який уставлявся знизу в порожню рукоятку.
Радянський пістолет системи Коровина
Калібр - 6.35 мм
Маса без патронів - 400 м
Довжина - 127 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільні пристосування забезпечували поразка мети з відстані 25 м. Велика дулова енергія (добуток маси кулі на квадрат початкової швидкості) гарантувала гарну убивчість і пробивальність. ТТ протримався на озброєнні більш 20 років, за цей час виявилися деякі його недоліки, зв'язані насамперед із застосуванням у бронетанкових військах, низькою живучістю і відмовленнями через довільне вискакування магазина. Роботу над більш зробленою моделлю почали вже в 1938 році сам Токарєв, Воєводін, Раків і Коровин. "Пістолет Воєводіна був трохи важчий і крупніше ТТ, але вигідно відрізнявся від нього всім іншим характеристикам, - писав професор Болотин. - По купчастості бою він не уступав таким іноземним пістолетам, як "Парабелум", "Веблей-Скотт", Маузер-"Астра", а по практичній скорострільності і початковій швидкості кулі не мав собі рівних." Однак іспиту воеводинского пістолета завершили в квітні 1941 року і встигли випустити тільки малу партію, що розподілили серед вищого керівництва Червоної Армії.
Радянський пістолет ТТ системи Токарєва зразка 1933 року
Калібр - 7.62 мм
Маса - 940 м
Маса без патронів - 854 м
Довжина - 195 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Початкова швидкість кулі - 420 мз
В роки другої світової війни короткодульна зброя пройшла серйозну перевірку. Системи, що витримали її, продовжили службу, інші довелося відправити "у відставку". Досвід війни породив і нові тактико-технічні вимоги до пістолетів, зокрема їм стояло компактніше, легше, надійніше і скорострільніше. Наприклад, у нашій країні 37-літній конструктор Макаров створив пістолет під 9 мм патрон. Збільшення калібру дозволило зберегти ту ж, що і ТТ, забійну силу при значному зменшенні початкової швидкості кулі, отчого виграла влучність, так необхідна для зброї самооборони. Дія автоматики ПМ було побудовано на найпростішому принципі - віддачі вільного затвора, застосування самовзводно-ударного механізму дозволило стрільцю швидше відкривати вогонь і вести його з високою скорострільністю. Використання короткого патрона призвело до зменшення розмірів зброї. У 1951 році пістолет Макарова прийняли на озброєння Радянської Армії.
Радянський пістолет системи Макарова зразка 1951 року
Калібр - 9 мм
Маса без патронів - 730 м
Довжина - 160 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Початкова швидкість кулі - 315 мз
В останній період творці зброї стали всі частіше застосовувати такі новинки, як, наприклад, легкі сплави і пластмаси, які йшли на виготовлення корпусів, фабрикацію стовбурів методом кування замість розповсюдженого здавна свердління, додання спусковій скобі форми, що сприяла веденню вогню з обох рук , широке поширення одержали місткі, 12-15 зарядні магазини.
У створенні нових зразків зброї самооборони, що відповідають усім вимогам сучасності, дуже процвітали західнонімецькі фірми. одна з них, "Хеклер і Кох", випустила цілу "обойму" військово-поліцейських пістолетів, у конструкції яких були реалізовані самі останні досягнення науки і техніки.
Так, корпус П9-З, розробленого фахівцями цієї фірми в 1970-1972 роках, майже цілком складався з пластмаси, металевими залишилися хіба що штамповані деталі, що скріплюють його окремі елементи.
З'явився в 1979 році в поліцейських західнонімецьких земель Баварії И Нижньої Саксонії П-7 відрізнявся новим, досить оригінальним пристосуванням, що помітно прискорило підготовку до першого пострілу.
В останні роки в арміях деяких країн одержали поширення багатозарядні пістолети. Наприклад, в Італії з 1976 року виробляються 12- і 13-зарядні "беретти" моделей 81 і 84. Магазинами, що вміщають 15 патронів оснащують пістолети ЧЗ-75 зразка 1975 року чехословацькі майстри. З настільки ж місткими сховищами боєприпасів випускають свою модель П-226 зразка 1983 року підприємства Швейцарської компанії "ЗИГ".
Швейцарський пістолет П-226 системи Зауера зразка 1983 року
Калібр - 9 мм
Маса без патронів - 750 м
Довжина - 196 мм
Ємність магазина - 15 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Від європейських виробників стрілецької зброї намагаються не відставати їхні заокеанські колеги. Так з 1971 року відома американська фірма "Смит-Вессон" стала постачати поліцію 14-зарядними пістолетами "559", а в січні 1985 року почалося переозброєння офіцерського корпусу армії США новою службовою зброєю, створеним італійськоюкомпанією "Пьетро Беретта". Це був пістолет моделі 92Ф, що одержав стандартне для американських збройних сил позначення М-9. Армія і флот одержать 315.9 тис. екземплярів такого пістолета, причому більшість буде виготовлено вже американскимии заводами.
ПІСТОЛЕТИ-КУЛЕМЕТИ
У фільмах про велику вітчизняну війну наших червоноармійців звичайно озброюють пістолетами-кулеметами ППШ, а німецьких солдатів - неодмінно кутастими МП. В якійсь мері це справедливо, адже цей вид автоматичної зброї, розрахованого на пістолетні патрони і стрілянину чергами, був одним із самих масових. Але появился-то він не наприкінці другої світової війни, а 76 років тому.
Вже в 1914 році майже всі армії випробували недостачу легкої автоматичної зброї, навіть переробляли станкові кулемети в ручні, котрими можна було оснастити окремого піхотинця. Особливо дефіцит такої зброї відчували війська Італії, оскільки її солдатам приходилося діяти в гірських умовах.
Найперший пістолет-кулемет створив у 1915 році італійський

 
 

Цікаве

Загрузка...