WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Історія пістолетів - Реферат

Історія пістолетів - Реферат

пістолетів? Насамперед непоказними і громіздкими, адже їхні механізми звично компонували "по-револьверному". Наприклад, у багатьох ранніх зразків патронні магазини були там, де в револьверів - барабан. Магазинні коробки, розташовані перед спусковою коробкою, споряджали патронами "по-гвинтівковому", з обойми, що вставляється зверху. Так були улаштовані багато пістолетів, зокрема австро-угорський М-96 Ф. Манлихера, німецький Бергмана 1894-1897 років і іспанський, фірми "Чарола й Анитуа" моделі 1897 року.
Але популярніше усіх виявився німецький "маузер" ДО-96. Розроблений у 1893 році Федерле, директором збройової компанії братів Маузер, він у 1895-1896 роках був запатентований у Німеччині і Великобританії, серійне виробництво розгорнули через рік на фабриці в Оберндорфе, а бойове водохрещення відбулося в англо-бурську війну 1899-1902 років. Проте ДО-96 не одержав офіційного визнання в жодній армії!
Пістолет системи Маузера ДО-96 зразка 1896 року
Калібр - 7.63 мм
Маса без патронів - 1115 м
Довжина - 296 мм
Ємність магазина - 10 патронів
Прицільна дальність стрілянини - до 1000 м
Зате "маузери" охоче купували мисливці і мандрівники, у Росії їх купували офіцери, що бажали, з дозволу начальства, мати пістолет замість штатного револьвера "наган". Тільки в 1908 році командування німецької армії озброїло "маузерами" кінних єгерів, у першу світову війну випускали модель під 9-мм патрон, а з 1916 року їхній зробили особистою зброєю офіцерського складу.
Фірма братів Маузер випустила більш 10 моделей пістолета ДО-96 з єдиними принципами дії автоматики, заснованої на використанні енергії віддачі стовбура при його короткому ході.
Найбільшу популярність завоювали зразки 1912 і 1920 років, причому останній, відомий як "поліцейський зразок", відрізнявся тільки довгої стовбура і рукоятки. До речі, саме його придбала в 1926-1930 роках наша країна, коли Червона Армія і війська ВЧК - ОГПУ одержали до 30 тис "маузерів".
...Перший же самозарядний пістолет, у якому не проглядався вплив револьверів, був розроблений, як ми вже згадували, американцем Браунінгом, що служив на бельгійській "Національній фабриці військової зброї" у Герстале (Льєж). Для того, щоб зменшити його розміри, Браунінг розмістив сімох патронів у магазині (постаченим пружиною для подачі їх на лінію стовбура), що вкладався в порожню рукоятку, що значно прискорювало процес заряджання. Спрощуючи конструкцію, Браунінг відмовився від застосування двох пружин - бойовий, для взведення ударника перед пострілом, і поворотної, що ставила на місце затвор, що відійшов після пострілу. Замість них він використовував одну, зворотно-бойову, котра за допомогою особливого важеля впливала на затвор і ударник. Помітимо, що пізніше цей принцип роботи автоматики став самим розповсюдженим у проектувальників самозарядних пістолетів.
Пістолет системи Браунінга зразка 1900 року
Калібр - 7.65 мм
Маса без патронів - 615 м
Довжина - 163 мм
Ємність магазина - 7 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 мз
"Браунінг" вийшов компактним , удало розміщався в руці, його центр ваги розташовувався оптимально, що безумовно, позначалося на результатах стрілянини. У березні 1900 року пістолети передали офіцера м і унтер-офіцерам бельгійської армії і жандармерії, а "Національна фабрика військової зброї" за наступний 13 років виготовила понад мільйон екземплярів, що швидко розійшлися по усьому світлу. Навіть у наші дні копію "браунінга" зразка 1900 року під позначенням "Модель-64" роблять у КНДР для армії й органів державної безпеки.
Австро-угорський пістолет системи Манліхера зразка 1905 року
Калібр - 7.65 мм
Маса - 1000 м
Маса без патронів - 620 м
Довжина - 245 мм
Ємність магазина - 10 патронів
Початкова швидкість кулі - 300 мз
У першому десятилітті 20 століття самозарядні пістолети з'явилися на озброєнні майже всіх армій світу. У Європі широку популярність придбав восьмизарядний пістолет "парабелум", що в перекладі з латині означає "готуйся до війни". Він сконструйований німцем Хуго Борхардтом і Георгом Люгером, робота автоматики заснована на тій же енергії відкоту стовбура при його короткому ході. Патрон калібру 9 мм защіпався перед пострілом системою важелів, що приводяться в положення "мертвої крапки", а великий нахил рукоятки і вдале положення зброї в руці сприяли влучній стрілянині. Достоїнством цього пістолета було те, що для розбирання і зборки не було потрібно інструментів.
Німецький пістолет "Парабелум" зразка 1908 року
Калібр - 9 мм
Маса без патронів - 890 м
Довжина - 217 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Починаючи з 1901 року "Парабелум" прийняли на озброєння для озброєння Швейцарія, Болгарія, Португалія, Грація, Голландія, Афганістан і інші країни. На батьківщині, у Німеччині їх одержували офіцери й унтер-офіцери, а з 1904 року кулеметники і моряки, ще через чотири роки "парабелумами" оснастили всю кайзерівську армію. У нацистському вермахті такі пістолети в основному мали унтер-офіцерів і солдати спеціальних підрозділів.
У США першим пістолетом, прийнятим на озброєння армії і флоту, був "кольт" зразка 1911 року, розроблений інженерами компанії "Кольт Фаір армз Мануфакчуринг", що не без успіху скористалися багатьма ідеями Браунінга.
Пістолет системи Кольта зразка 1911 року
Калібр -11.43 мм
Маса без патронів - 1106 м
Довжина - 216 мм
Ємність магазина - 7 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 700 м
Американський пістолет створювався під дуже могутні патрони 11.43 мм, їх 14.8-грамова куля викидалася зі значною початковою швидкістю, що забезпечувало велику дальність ведення вогню і забійну силу. Спочатку "колльти" застосовувалися в американській армії дуже обмежено, але після модернізації в 1921 році стали основною офіцерською зброєю. Досить нагадати, що до 1982 року підприємства США випустили 418 тис. "кольтів" різних модифікацій.
Японський пістолет "Намбу" зразок 14 випуску 1925 року
Калібр - 8 мм
Маса без патронів - 900 м
Довжина - 229 мм
Ємність магазина - 8 патронів
...У період між двома світовими війнами головні зусилля конструкторів самозарядних пістолетів були спрямовані в основному на подальше підвищення практичної скорострільності.
Черговий етап у розвитку стрілецької автоматичної зброї відкрило винахід чеським зброярем Алоізом Томішкой самовзводного ударно-спускового механізму. Завдяки йому перед першим пострілом не були потрібні додаткові маніпуляції по заряджанню зброї. Стрільцю було достатньо натиснути на спусковий гачок, після чого автоматично зводився курок і вироблявся постріл. Томішко створивсвій спусковий механізм перед першою світовою війною, але упроваджуватися він став тільки з кінця 20-х років, причому в першу чергу в німецьких поліцейських і армійських пістолетах. Наприклад, у 1929 році, самовзводним спусковим механізмом оснастили поліцейський "вальтер", а через 9 років пістолет П-38, що став у нацистському вермахті основною моделлю для офіцерів. Цей пістолет і понині залишається на озброєнні західнонімецького бундесверу під позначенням П-4. З урахуванням сучасних вимог до офіцерської зброї його модернізували, трохи покоротшавши і полегшивши за рахунок використання в конструкції легень алюмінієвих сплавів.
Німецький пістолет

 
 

Цікаве

Загрузка...