WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Стройова підготовка - Реферат

Стройова підготовка - Реферат

в головному уборі потрібно піднести праву руку до головного убору так, щоб пальці були разом, долоня пряма, середній палець торкався нижнього краю головного убору (біля козирка), лікоть - на лінії та висоті плеча (мал. 34). Під час повороту голови в бік командира (начальника) положення руки залишається без зміни. Коли командир (начальник) минає військовослужбовця, який вітав.його, той повертає
голову прямо, руку опускає. Для військового привітання на місці поза строєм без головного убору за три-чотири кроки до командира (начальника) потрібно повернутись у його бік, виструнчитися й дивитися йому в обличчя, повертаючи голову слідом за ним.
ВІЙСЬКОВЕ ПРИВІТАННЯ
ПІД ЧАС РУХУ
Для військового привітання під час руху поза строєм в головному уборі потрібно за три-чотири кроки до зустрічі з командиром
(начальником) опустити ногу на землю, повернути голову і підняти праву руку до головного убору, ліву руку тримати нерухомо біля стегна; проходячи мимо командира (начальника), одночасно опустити ліву ногу і праву руку, голову повернути прямо; якщо військовослужбовцеві потрібно пройти вперед, то привітання він починає з першим кроком обгону командира (начальника), за другим кроком повертає голову прямо, праву руку опускає (мал. ).
Для військового привітання під час руху без головного убору треба за три-чотири кроки до командира (начальника) одночасно з опусканням ноги припинити рух рука-> ми, повернути голову в його бік і, рухаючись далі,дивитися йому в обличчя. Привітавши командира (начальни-і ка), голову повернути прямо і продовжити рух руками.
ВІДПОВІДЬ НА ПРИВІТАННЯ ПІД ЧАС РУХУ СТРОЄМ
На привітання начальника "Здрастуйте, товариші (панове)!" військовослужбовці відповідають голосно, чітко, злагоджено.
Для злагодженої відповіді під час руху всі військовослужбовці починають відповідати у той момент, коли ставлять ліву ногу на землю, наступне словб, - коли ставлять на землю праву ногу, і т. д. Наприклад, на привітання генерал-майора "Здрастуйте" відповідають у чотири інтервали: під ліву ногу "Здрастуйте", під праву - "товаришу", знову під ліву - "генерал", знову під праву - "майор".
ВИХІД ІЗ СТРОЮ. ПІДХІД ДО НАЧАЛЬНИКА
Для виходу із строю подають команду, наприклад: "Рядовий Коваленко. До мене бігом - РУШ!" Почувши своє прізвище, військовослужбовець відповідає "Я", а за командою про вихід (виклик) із строю відповідає "Так", виходить стройовим кроком, ступивши один-два кроки прямо, повертається вбік командира (начальника), найкоротшим шляхом підходить (підбігає), за 3-4 кроки до нього переходить на стройовий крок, за 2-3 кроки зупиняється і доповідає про своє прибуття.
Якщо військовослужбовець вийшов з першої шеренги, то вільне місце займає військовослужбовець, що стояв за ним у другій шерензі. Якщо треба вийти з другої шеренги, то військовослужбовець лівою рукою торкається військовослужбовця з першої шеренги, який стоїть попереду, той ступає крок уперед і, не приставляючи правої ноги вправо, пропускає того, хто має вийти із строю, а потім стає на своє місце.
Під час виходу із строю з колони по два, по три, по чотири вбік найближчого флангу військовослужбовець робить попередньо поворот праворуч (ліворуч). Військовослужбовець, який стоїть поруч, ступає крок вправо (вліво) і, не приставляючи другої ноги, робить крок назад, пропускає військовослужбовця, який виходить із строю, а потім повертається на своє місце.
Підходячи до командира (начальника) поза строєм, військовослужбовець за три-чотири кроки до нього переходить на стройовий крок, за два-три кроки зупиняється і, приставляючи ногу, підносить праву руку до головного убору й доповідає. Наприклад: "Товаришу (пане) лейте-нант. Рядовий Коваленко за вашим наказом прибув". Після доповіді опускає руку.
ВІДХІД ВІД НАЧАЛЬНИКА І ПОВЕРНЕННЯ В СТРІЙ
Почувши дозвіл іти, військовослужбовець підносить праву руку до головного убору і відповідає "Так", а тоді повертається в напрямі руху, з першим кроком (з поставленої лівої ноги) опускає руку і, ступивши три-чотири кроки, далі рухається похідним кроком.
Для повернення військовослужбовця у стрій подають команду. Наприклад: "Рядовий Коваленко, стати в стрій" або тільки: "Стати в стрій". Військовослужбовець, почувши своє прізвище, повертається до командира (начальника) й відповідає "Я". За командою "Стати в стрій" підносить руку до головного убору, відповідає "Так", повертається в напрямі руху, з першим кроком опускає руку і стройовим кроком підходить до свого місця в строю. Якщо військовослужбовець - зі зброєю в положенні "за спину", то при відповіді він також підносить руку до головного убору. В інших випадках руку до головного убору не підносять.
СТРОЙОВЕ ПОЛОЖЕННЯ З АВТОМАТОМ (КАРАБШОМ)
Стройове положення військовослужбовця з автоматом таке саме, що й без нього, але при цьому автомат він тримає у положенні "на ремінь" дуловою частиною вгору, а якщо автомат із складеним прикладом, то дуловою частиною вниз; кистю правої руки торкається верхнього зрізу ременя.
Карабін тримають біля ноги правою рукою так, щоб приклад стояв затильником на землі, торкаючись стопи
правої ноги, гострим кутом на лінії носків. Праву руку опускають вільно, обхопивши нею дуло та газову трубку (мал. ).
ВИКОНАННЯ ПРИЙОМІВ З АВТОМАТОМ
Автомат із положення "на ремінь" у положення "на груди" беруть за командою "Автомат на - ГРУДИ!" у три прийоми (мал. ).
Перший прийом. Подати праву руку з ременем трохи вгору, скинути автомат із плеча і, підхопивши його лівою рукою за ложе та дулову накладку, тримати перед собою вертикально магазином уліво, дуловим зрі-зом - на висоті підборіддя.
команду. Наприклад: "Рядовий Коваленко, стати в стрій" або тільки: "Стати в стрій". Військовослужбовець, почувши своє прізвище, повертається до командира (начальника) й відповідає "Я". За командою "Стати в стрій" підносить руку до головного убору, відповідає "Так", повертається в напрямі руху, з першим кроком опускає руку і стройовим кроком підходить до свого місця в строю. Якщо військовослужбовець - зі зброєю в положенні "за спину", то при відповіді він також підносить руку до головного убору. В інших випадках руку до головного убору не підносять.

 
 

Цікаве

Загрузка...