WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Стройова підготовка - Реферат

Стройова підготовка - Реферат

голову вправо, праве вухо вище лівого, підборіддя підняте, і вирівнюються так, щоб кожний бачив груди четвертого солдата. За командою "Ліворуч - РІВНЯЙСЬ!" усі, крім лівофлангового, повертають голову вліво. Коли рівняння закінчено, подається команда "СТРУНКО!" і всі військово-службовці стають у вихідне положення (голову прямо).
За командою "ЗАПРАВИТИСЬ!" військовослужбовці, не залишаючи свого місця в строю, поправляють зброю, обмундирування та спорядження.
За командою "СТАВАЙ!" здійснюється шикування підрозділів. За цією командою треба швидко стати в стрій, визначити інтервал і дистанцію, п'яти поставити разом, а носки розгорнути по лінії фронту на ширину стопи, дивитися прямо перед собою.
Повороти на місцівиконують за однією з таких команд: "Право-РУЧ!", "Півоберта право-РУЧ!", "Ліво-РУЧІ", "Півоберта ліво-РУЧ!", "Кру-ГОМ!" Під час поворотів рахують: на "раз" - повертаються у зазначений бік, зберігаючи правильне положення корпуса, і, не згинаючи ніг у колінах, переносять вагу тіла на ту ногу, що спереду; на "два" - найкоротшим шляхом приставляють другу ногу. Повороти кругом (на півкола), ліворуч (на чверть кола), півоберта ліворуч (на одну восьму кола) у бік лівої руки на лівому каблуці та правому носку; повороти праворуч і півоберта праворуч - у бік правої руки на правому каблуці й на лівому носку.
Перешикування відділення на місці з однієї шеренги у дві здійснюють за командою: "Відділення, у дві шеренги - ШИКУЙСЬ!" За командою до виконання парні номери ступають лівою ногою крок назад, не приставляючи правої ноги, роблять крок управо, щоб стати позаду непарних номерів, і приставляють ліву ногу.
До перешикування із зімкнутого двошеренгового строю в одношерен-говий відділення попередньо розмикається на один крок, після чого подають команду:
"Відділення, в одну шеренгу - ШИКУЙСЬ!" Для виконання цієї команди парні номери виходять на лінію непарних, ступаючи з лівої ноги крок уліво, не приставляючи ноги, роблять крок уперед і приставляють ліву ногу.
КОМАНДИ ЩОДО ГОЛОВНИХ УБОРІВ
Щоб військовослужбовці скинули головні убори, полається команда: "Головні убори - СКИНУТИ!", а щоб одягли: "Головні убори - НАДГГИІ" Скинутий головний убір тримають у вільно опущеній лівій руці козирком уперед (мал. 32).
Без зброї або зі зброєю в положенні "за спину" головний убір скидають і одягають правою рукою, а зі зброєю в положенні "на ремінь", "на груди", "біля ноги" - лівою рукою. Якщо головний убір скидають, будучи з карабіном у положенні "на плече", то карабін попередньо беруть до ноги.
РУХ СТРОЙОВИМ І ПОХІДНИМ КРОКОМ
Крок буває стройовий і похідний. Стройовий крок застосовують: для проходження підрозділів урочистим маршем; для військового привітання в русі; при підході військовослужбовця до начальника та відході від нього, виході зі строю і поверненні на місце, а також під час занять зі стройової підготовки.
Рух стройовим кроком починають за командою "Стройовим кроком - РУШ!". За попередньою командою корпус треба подати трохи вперед, перенести вагу тіла на праву ногу, зберігаючи
стійкість. За виконавчою командою - почати рух із -лівої ноги повним кроком, при цьому ногу підняти вперед носком на висоту 15-20 см від землі, потім поставити твердо на всю ступню і підняти другу ногу. Руки рухаються, починаючи від плеча, біля тіла: вперед - згинаючи руки в ліктях так, щоб кисті піднімалися вище пряжки пояса на ширину долоні й на відстань, долоні від тіла, а лікоть тримати на рівні кисті руки; назад - до упору в плечовому суглобі, пальці рук напівзігнуті. Під час руху голову та корпус слід тримати прямо, дивитися вперед (мал. ).
Похідний крок застосовують у всіх інших випадках, за командою "Кроком - РУШ!". За попередньою командою корпус подається трохи вперед, вага тіла переноситься більше на праву ногу й зберігається стійкість. За виконавчою командою рух починається з лівої ноги повним кроком, ногу піднімають вільно, не відтягуючи но* сок, і ставлять на землю, як під час звичайної ходьби; руками здійснюють вільні рухи біля тіла.
Коли під час руху похідним кроком подається команда "СТРУНКО!", то переходять на стройовий крок, а за командою "ВІЛЬНО!" - на похідний крок.
ПОВОРОТИ ПІД ЧАС РУХУ
Під час руху кроком повороти виконують за командами: "Право-РУЧ!", "Півоберта право-РУЧ!", "Ліво-РУЧ!", "Півоберта ліво-РУЧ!", "Кругом - РУШ!"
Для повороту праворуч і на півоберта праворуч виконавчу команду подають у той момент, коли права нога опускається на землю. За цією командою треба лівою ногою ступити крок, повернутися на носку лівої ноги, одночасно з поворотом витягти праву ногу вперед і рухатися далі в новому напрямі.
Для повороту ліворуч виконавчу команду подають у той
момент, коли ліва нога опускається на землю. За цією командою треба правою ногою ступити крок, повернутися на носку правої ноги, одночасно з поворотом витягти ліву ногу вперед і рухатися далі в новому напрямі.
Для повороту кругом виконавчу команду подають у той момент, коли права нога опускається на землю. За цією командою необхідно ступити ще один крок лівою ногою (на відлік "раз"), витягти праву ногу на півкроку вперед і трохи ліворуч і, різко повернувшись убік лівої руки на носках обох ніг (на відлік "два"), рухатися далі з лівої ноги в новому напрямі (на відлік "три"). Під час поворотів руки рухаються у такт кроку.
ВІДПОВІДЬ НА ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА На привітання начальника або старшого: "Здрастуйте, товариші (панове)" - всі військовослужбовці, які перебувають у строю або поза строєм, відповідають "Здрастуйте"; якщо начальник або старший прощається, то військовослуж-бовці відповідають "До побачення", додаючи в кінці відповіді слово "товаришу" або "пане" і військове звання, наприклад: "Здрастуйте, товаришу сержант" або "До побачення, пане капітан". Якщо командир (начальник) за порядком служби поздоровляє військовослужбовця або дякує йому, то він відповідає: "Служу народу України". Якщо командир (начальник) поздоровляє військову частину або підрозділ, то всі військовослужбовці відповідають протяжним триразовим "Слава", а якщо командир (начальник) дякує, то відповідають: "Служимо народу України".
ВІЙСЬКОВЕ ПРИВІТАННЯ НА МІСЦІ
Для військового привітання на місці поза строєм

 
 

Цікаве

Загрузка...