WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Статути Збройних Сил України. Права та обов'язки чатового - Реферат

Статути Збройних Сил України. Права та обов'язки чатового - Реферат

будка з вішалкою ;
СТОРІНКА 4
На внутрішньому посту є шафа або вішалка для куртки .Постовий гриб (постова будка) фарбується під колір об"єкта , що охороняється або навколишньої місцевості . На зовнішньому (а в деяких випадках і на внутрішньому ) посту безпосередньо біля об"єкта , що охороняється , повинні бути засоби пожежогасіння ; вогнегасники , ящики з піском , бочки з водою , відра й інвентар (лопати , сокири , ломи ,багор ) .
ОБОВ"ЯЗКИ ЧАТОВОГО .
СПОСОБИ ОХОРОНИ ПОСТА.
Ч а т о в и й з о б о в ' я з а н и й :
знати й уміти виконувати свої обов"язки , зазначені в Статуті гарнізонної та вартової служби Збройних Сил України і в табелі постів ;
охороняти й обороняти свій пост , нічим не відволікатися , не випускати з рук зброї й нікому не віддавати її , включаючи осіб , яким він підпорядкований ;
під час виконання завдання на посту тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (але патрон у патронник не досилати );
рухаючись визначеним маршрутом , уважно оглядати підступи до поста й огорожу та доповідати через засоби зв"язку про хід несення служби у визначені табелем постів строки ;
не допускати до поста ближче ніж на відстань , визначену в табелі постів , нікого , крім начальника варти , його помічника , свого розвідного та осіб , яких вони супроводжують ;
уміти застосовувати засоби пожежогасіння , які є на посту ;
знати маршрути руху транспортних засобів варти і їх розпізнавальні знаки та сигнали ;
почувши сигнал технічних засобів охорони або гавкіт вартового собаки , негайно передати повідомлення до вартового приміщення ;
викликати начальника варти при виявленні будь - яких неполадок в огорожі об"єкта (на посту) та в разі будь - якого порушення поблизу свого та сусіднього поста ;
не залишати самостійно поста , поки не буде змінений або знятий .
Чатовий має відповідати лише на запитання начальника варти , йрго помічника , свого розвідного та осіб , які прибули тільки з ними для перевірки .
Чатовому на посту забороняється сидіти ,притулятися до чого - небудь , спати , курити , розмовляти , їсти , пити , читати , писати , справляти природні потреби , передавати й приймати будь - які предмети , заходити в зону дії технічних засобів охорони , досилати без потреби патрон у патронник .
СТОРІНКА 5
Чатовий є особою недоторканною . Недоторканність чатового полягає : в особливій охороні закрном його прав ; у підпорядкуванні його лише певним особам - начальникові варти , його помічникові та своєму розвідному ; в обов"язку всіх осіб неухильно виконувати вимоги чатового , визначені його службою ; у наданні йому права застосовувати зброю у випадках , передбачених Статутом .
Здійснюючи охорону об"єкта , чатовий патрулює всередині огорожі або обходить його по периметру між зовнішньою і внутрішньою огорожами , а також спостерігає з вишки та використовує технічні засоби охорони . Чатовий ходить за визначеним маршрутом із швидкістю , що забезпечує надійну охорону об"єкта , огляд місцевості й огорожі ,а також дає змогу доповісти по засобах зв"язку начальникові варти про несення служби чи подати встановлений сигнал при проходженні пунктів сигналізації .
Чатовий на посту має тримати зброю із примкнутим багнетом (автомат із складним прикладом - без багнета , багнет - у піхвах на поясному ремені ) ; вночі - в положенні готовності до стрільби стоячи , вдень - у положенні "на ремінь" або в положенні готовності готовності до стрільби стоячи ; на внутрішніх постах і на посту біля Бойового прапора військової частини (корабля) автомати з дерев'яним прикладом - у положенні "на ремінь" , зі складаним прикладом - "на груди" .
Якщо на посту виникає пожежа , чатовий негайно передає повідомлення про це до вартового приміщення і не припиняючи спостереження за об"єктом , який охороняється , намагається погасити вогонь . Якщо пожежа виникає на технічній території об"єкта , який охороняється , або на об"єкті , що має зовнішню та внутрішню огорожі , а також поблизу поста , то чатовий передає
повідомлення про це до вартового приміщення і далі несе службу на посту . Під час гасіння пожежі чатовому дозволено тримати зброю в положенні "за спину" .
ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ ЧАТОВИМ
Чатовий зобов"язанийзастосовувати зброю в таких випадках :
Коли заарештований , якого він охороняє , робить спробу втекти і після попередження його вигуком "Стій !Стріляти буду" не зупиняється ; коли порушник підходить до об"єкта , що охороняється , і після вигуків чатового - спочатку "Стій! Одійти праворуч" , а потім "Стій ! Стріляти буду!" - не виконує цих вимог і намагається проникнути на пост ; коли порушник , який намагався проникнути на об"єкт , що охороняється , після вигуку чатового "Стій! Стріляти буду!"пробує втекти .
СТОРІНКА 6
У всіх цих випадках чатовий робить попереджувальний постріл, потім стріляє у порушника .В разі раптового нападу на пост чи на об"єкт ,що охороняється , чатовий застосовує зброю без попередження .
ЗАМІНА ЧАТОВИХ.
За командою розвідного попередньої варти : "Чатовий ,здати пост!"- чатовий здає пост . При цьому чатовий і вартовий повертають один до одного голови . Чатовий , називаючи номер поста , перелічує вартовому все , що підлягає охороні , згідно з табелем постів , а також повідомляє , що було помічено поблизу поста під час несення служби .
Після здачі поста вартовий за командою свого розвідного : "Вартовий , прийняти пост ! " - зобов"язаний разом із розвідним нової варти в присутності чатового та розвідного попередньої варти обійти об"єкт , що охороняється , й перевірити справність огорожі , дверей , вікон і стін сховищ , кількість машин , літаків , гармат , іншої бойової техніки , а також наявність і стан засобів охорони , зв"язку , пожежогасіння , цілість і справність замків , пломб і печаток .
Закінчивши здачу та приймання поста , чатовий і вартовий , який заступає на пост , стають обличчям у бік , протилежний об"єктові , що охороняється , і по черзі доповідають : "Товаришу (пане) сержант , рядовий Коваленко пост № 5 здав " ; "Товаришу (пане) сержант , рядовий Гриценко пост № 5 прийняв " . За командою розвідного попередньої варти : " Рядовий Коваленко , з поста кроком руш ! " - вартовий , якого змінили , залишає пост . З цього моменту вартовий Гриценко стає чатовим і виконує свої обов"язки на посту .
ПЛАН :
1. Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими статутами ;
2. Військовослужбовці та взаємовідносини між ними . Загальні положення ;
3. Права та обов"язки чатового .Призначення і завдання вартової служби ;
4. Пост його обладнання та оснащення ;
5. Обов"язки чатового . Способи охорони поста ;
6. Порядок застосування зброї чатовим ;
7. Заміна чатових .
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА;
"Допризовна Підготовка"
підручник для 10 - 11 класів загальноосвітньої школи
Видання друге , змінене і доповнене
КИЇВ "ВЕЖА "1998 .
Томчук Роман
Петрович
М.Коломия вул.В.Гнатюка 39а 2
3-53-53 або моб.8-067-756-84-82. Томчук Роман
Петрович
М.Коломия вул.В.Гнатюка 39а

 
 

Цікаве

Загрузка...