WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Статути Збройних Сил України. Права та обов'язки чатового - Реферат

Статути Збройних Сил України. Права та обов'язки чатового - Реферат

Київський національнийТорговельно - економічний
університет
Коломийський
Економіко - правовий
Коледж
Реферат на тему :
СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ
УКРАЇНИ .
ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЧАТОВОГО .
ПІДГОТУВАВ
СТУДЕНТ ГРУПИ 1-П
ТОМЧУК РОМАН
ПЕТРОВИЧ
28.12.2001
Коломия 2002р.
СТОРІНКА 1
Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими
Статутами , у яких викладено зміст загальних і посадових військовослужбовців.
Статути Збройних Сил України -це зведення законів військової служби,
на основі яких проходять повсякденне життя ,виховання ,навчання,
бойова діяльність військ;у них роз'яснюється,як воїн має нести
військову службу і навчатися військової справи ,якими морально-бойовими якостями він повинен володіти ,щоб бути надійним і вмілим захисником Батьківщини .
Статути зобов'язують військовослужбовців сумлінно вивчати військову справу,бойову техніку і зброю,запам'товувати все,чого їх навчають командири,зразково виконувати показані їм військові прийоми.Положення і вимоги статутів є обов'язковими для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.
Статути Збройних Сил України поділяються на загальновійськові статути та статути родів військ .
Загальновійськовими статутами Збройних Сил України є:Статут внутрішньої служби Збройних Сил України ;Дисциплінарний статут Збройних Сил України;Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України;Стройовий статут Збройних Сил України.
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ТА ВЗАЄМОВІДНОСИНИ МІЖ НИМИ ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Військовослужбовець Збройних Сил України є захисником своєї Батьківщини-незалежної ,самостійної України.
Військовослужбовець особисто відповідає за захист і недоторканність держави . Він повинен наухильно дотримуватися Конституції і законів України та Військової присяги ; бути дисциплінованим , чесним , хоробрим , дорожити честю і славою Збройних Сил , своєї військової частини і гідністю свого військового звання.
Військовлслужбовець має виявляти повагу до командирів і старших ,сприяти їм у підтриманні порядку та дисципліни ,суворо додержувати правил військової ввічливості та військового вітання, завжди одягатися за формою ,чисто й охайно .
Військовослужбовець зобов'язаний твердо знати і сумлінно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України та свої обов'язки ;постійно вдосконалювати військові і технічні знання;
СТОРІНКА 2
знати і берегти зброю,бойову та іншу техніку ;зберігати військове і народне майно ;виявляти розумну ініціативу.
Про все, що сталося з військовослужбовцем, і про зроблені йому зауваження він зобов'язаний доповідати своєму безпосередньому командирові.
Права та обов'язки військовослужбовців, що випливають з умов військової служби, крім статутів, визначаються законами України
"Про загальний військовий обов'язок і військову службу","Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей , а також тимчасовими положеннями про проходження військової служби громадянами України.
Військовослужбовці мають усю повноту соціально - економічних , політичних та особистих прав і виконують усі обов"язки громадян , передбачені Конституцією і законами України .
За вчинені правопорушення військовослужбовці несуть дисциплінарну , адміністративну , матеріальну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України .
ПРАВА ТА ОБОВ"ЯЗКИ ЧАТОВОГО.ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗАВДАННЯ ВАРТОВОЇ СЛУЖБИ.
У житті військових частин і підрозділів , особливо в мирний час , вартова служба відіграє дуже важливу роль .
Несення вартової служби є виконанням бойового завдяння . Вартою називають озброєний підрозділ , споряджений для несення вартової служби .Вдень і в ночі , за будь - якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців . За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту . Бути чатовим (вартовим) - відповідальний і почесний обов"язок воїна Збройних Сил України . Вартова служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань , виконання статутних обов"язків , постійної і високої пильності , дисциплінованості , ініціативи .
Вартова служба призначається для надійної охорони й оборони важливих військових об"єктів , бойових прапорів , а також утримуваних на гауптвахті або в дисциплінарній частині військовослужбовців .
Забороняється призначати для несення вартової служби військовослужбовців , які не прийняли Військової присяги , не засвоїли програми початкової підготовки , а також тих , хто має дисциплінарне стягнення .
Варти бувають : гарнізонні - для охорони й оборони об"єктів військової частини ; тимчасові - для охорони й оборони військового майна під час завантаження (розвантаження), перевезень , тимчасового складування .
СТОРІНКА 3
До складу варти входять : начальник варти і вартові ,а в разі потреби - також помічник начальника варти , водії транспортних засобів , ще один помічник начальника варти - по службі вартових собак .
Для безпосередньої охорони й оборони об"єктів із складу варти виставляють чатових .
Чатовим називають озброєного вартового , який виконує бойове завдання з охорони й оборони дорученого йому поста .
Солдат , призначений на варту , повинен твердо вивчити обов"язки чатового , підготувати зброю і спорядження . Призначення солдатів на варту проводиться не пізніше , ніж за добу до заступання в наряд .Як правило , вони призначаються від однієї роти . Список особового складу варти , складений відповідно до табеля постів , оголошується старшиною на вечірній перевірці .
У ніч напередодні заступання в наряд військовослужбовці , призначені на варту , не несуть ніякої іншої служби і не залучаються до роботи . До заступання в наряд особовому складу варти надається не менш ніж дві години для підготовки до нього і відпочинку .
ПОСТ , ЙОГО ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ.
Постом називають об"єкт , що його має охороняти й обороняти чатовий , а також місце , на якому цей об"єкт знаходиться .
Пости встановлюються біля Бойового прапора частини , біля складів з боєприпасами , зброєю ,спорядженням , біля техніки .
Залежно від тривалості несення служби пости підрозділяються на постійні (добові) і тимчасові (частина доби) . Перші - тризмінні , другі - двозмінні .
На території поста з урахуванням місцевих умов потрібно забезпечити достатній огляд і зону обстрілу (не менше 50 м) , тому територію навколо поста звільняють від чагарнику , дерева проріджують , нижні гілки обрубують , траву скошують , зайві предмети прибирають .
Для оборони найважливіших об"єктів і приміщення варти поблизу зовнішніх постів викопують та обладнують окопи . В нічний час підходи до поста й об"єкта , що охороняються , освітлюються , при цьому освітлення має бути таким , щоб чатовий весь час перебував у тіні .
Пост обладнюється сигналізацією , що забезпечує чатовому можливість не менш ніж з двох пунктів негайно викликатиначальника варти , його помічника або розвідного .
На кожному посту є постовий одяг , а також спеціально обладнаний для його збереження постовий гриб або постова

 
 

Цікаве

Загрузка...