WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Способи та методи вивчення власної психологічної готовності до військової служби. - Реферат

Способи та методи вивчення власної психологічної готовності до військової служби. - Реферат

Реферат на тему:
Способи та методики вивчення власної психологічної готовності до військової служби
Щоб сформувати у себе психологічну готовність до служби в Збройних Силах України, недостатньо зрозуміти її,суть і особливості, необхідно також оволодіти способами і методиками її визначення, завдяки чому ви зможете об'єктивно оцінити свою готовність до військової служби, виявити її недоліки та продумати програму самовдосконалення. Водночас потрібно пам'ятати, що ніякі психологічні методики вивчення особистості не є абсолютними, універсальними, тобто такими, що дають вичерпну відповідь про рівень готовності до військової діяльності.
В основу складених нами анкет і тестів покладено як відомі в психології методики, так і нові, недавно розроблені. Вони допоможуть виявити свої психологічні особливості, визначити рівень підготовленості до служби, кри-тично проаналізувати наявні проблеми, розробити програму самовдосконалення.
Вивчаючи та аналізуючи свою готовність до військової служби, слід дотримуватися таких умов:
проконсультуватись у психолога навчального закладу і викладача допризовної підготовки щодо процедури і послідовності користування методиками;
психодіагностику своєї готовності проводити без втручання сторонніх (ровесників, старших), за винятком викладача допризовної підготовки і психолога;
з результатами психодіагностики своєї готовності знайомити ляше тих, кому довіряєте;
складаючи програму підвищення своєї готовності до служби в армії, консультуватися з .викладачем допризовної підготовки, психологом, іншими зацікавленими особами.
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО СЛУЖБИ В АРМІЇ
Уважно прочитайте відповіді-судження, наведені в анкеті (додаток 5), і виберіть з них не більше семи. Запишіть їх порядкові номери на окремому аркуші.
Ключ до підрахунку результатів:
за номери 1, 8, 15, 22, 29 нараховується по +7 балів (за кожний);
за номери 2, 9, 16, 23, ЗО нараховується по +4 бали;
за номери 3, 10, 17, 24, 31 нараховується по -6 балів;
за номери 4, 11, 18, 25, 32 нараховується по +6 балів;
за номери 5, 12, 19, 26, 33 нараховується по +5 балів;
за номери 6, 13, 20, 27, 34 нараховується по +3 бали;
за номери 7, 14, 21, 28, 35 нараховується по -7 балів.
Знайдіть алгебраїчну суму балів з вибраних вами відповідей. Наприклад, ви вибрали шість із семи відповідей під номерами 9, 11, 5, 7, 20, 8. Знайдемо алгебраїчну суму відповідних їм балів: (+4) + (+6) + (+5) + (-7) + + (+3) + (+7) = 18 балів.
Тлумачення результатів самооцінки соціально-психологічної готовності до військової служби:
31 і більше балів - дуже високий рівень;
+20 - +30 балів - високий рівень;
+6 - +19 балів - достатній рівень;
+3 - +5 балів - низький рівень;
+2 - -ЗО балів - мотивація і соціально-психологічна готовність до служби негативні.
Для нашого прикладу (18 балів) рівень соціально-психологічної готовності до служби в армії достатній.
ОЦІНКА РІВНЯ АКТИВНОСТІ У ПІДГОТОВЦІ ДО СЛУЖБИ В АРМІЇ
Уважно прочитайте висловлювання (додаток 6) і оцініть у балах (від 0 до 4) рівень своєї активності в підготовці до служби в армії. На кожне висловлювання знайдіть по горизонталі відповідь, що вам найбільше підхо-дить, і бал, яким вона оцінюється. Підрахуйте загальну суму балів за всі 25 відповідей і відніміть цю суму від числа 100. Ви дістанете у відсотках резервні можливості самовдосконалення, підготовки до служби в Збройних Силах України. Наприклад, ви набрали 65 балів. Тоді: 100 - 65 = 35%. Це свідчить про те, що ви лише на 65 відсотків використовуєте свої можливості в підготовці до служби в армії, а 35 відсотків - ваш резерв.
Об"єктивно оцінюючи рівень своєї активності у підготовці до військової служби і докладаючи зусиль для її підвищення, через 3-6 місяців ви побачите динаміку свого розвитку.
З'ЯСУВАННЯ ХАРАКТЕРУ СТАВЛЕННЯ ДО ВАС ІНШИХ ЛЮДЕЙ
Для оцінки характеру ставлення до вас інших людей, рівня свого авторитету можна використати тест (додаток 7). Потрібно дати відповідь, чи погоджуєтесь ви з твердженнями, наведеними в анкеті. За кожну відповідь, що збігається з правильною відповіддю, нараховуєте собі по 5 балів.
Правильні відповіді: "Так" - твердження 6, 13, 14, 20; "Ні" - решта тверджень.
Підрахуйте суму балів за 20 тверджень тесту.
Тлумачення результатів:
85-100 балів - вас дуже люблять, ви користуєтесь авторитетом;
75-80 балів - вас люблять;
65-70 балів - до вас ставляться добре;
О-60 балів - ви не користуєтесь авторитетом, вас не поважають.
МЕТОДИКИ САМООЦІНКИ ЗАГАЛЬНОЇ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ
Серед багатьох чинників, що впливають на успішність військової служби, важливе місце належить інтелектуальному розвитку особистості, рівню розвитку психічних пізнавальних процесів, наявності знань, навичок, умінь, необхідних для успішного входження у військову службу.
Кожний учень у ході всього навчально-виховного процесу має здійснювати самооцінку знань, навичок з військової, фізичної, медико-санітарної підготовки, цивільної оборони, порівнюючи, зіставляючи свої вміння з вимогами допризовної підготовки, із знаннями і вміннями, якими оволоділи інші учні, враховуючи також оцінки, виставлені викладачем допризовної підготовки.
Методика визначення точності сприйняття розмірів об'єкта
Мета: визначення точності сприйняття довжини об'єкта.
Обладнання: лінійка 10-25 см з міліметровими поділками, пластир або чорна ізоляційна стрічка.
Учень із зворотного боку лінійки позначає стрічкою який-небудь відрізок, відсовує лінійку цим же зворотним боком на відстань 0,5 м і пробує визначити довжину відрізка. Потім перевертає лінійку і за поділками пере-віряє точність свого сприйняття довжини. Так само можна визначати розміри будь-якого предмета.
Щоб визначити абсолютну похибку

 
 

Цікаве

Загрузка...