WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Способи визначення дальності стрільби і застосування формули тисячної - Реферат

Способи визначення дальності стрільби і застосування формули тисячної - Реферат

Реферат на тему:
СПОСОБИ ВИЗНАЧЕННЯ ДАЛЬНОСТІ СТРІЛЬБИ
І ЗАСТОСУВАННЯ ФОРМУЛИ ТИСЯЧНОЇ
У стрілецькій практиці для вимірювання кутів користуються не градусами, а поділками кутоміра - тисячними. Тисячною називається центральний кут, що спирається на дугу, яка дорівнює 1/6000 довжини кола.
Якщо коло довільного радіуса розділити на 6000 рівних частин і з'єднати радіусами кінці дуг із центром кола, матимемо 6000 рівних центральних кутів (мал. 98).
Це формули тисячної, де: Д - дальність до об'єкта, що розглядається; В - лінійні розміри об'єкта, що розглядається; К - кут, під яким даний об'єкт спостерігається за допомогою приладів (у тисячних).
У бойовій обстановці завжди можна визначити дальність до об'єкта, за яким спостерігають, і встановити необхідний приціл зброї, що дає змогу точніше уражати ціль противника на полі бою, витрачаючи найменшу кількість боєприпасів. Для цього потрібно встановити
кутову величину і знати лінійні розміри об'єкта (цілі). Середня висота людини - 1,7 м, ширина - 0,5 м. Висота танка - 2,7 м, ширина - Зм. Середня ширина бронетранспортера - 2,5 м.
Кутові величини цілей вимірюються у тисячних за допомогою польового бінокля або іншого приладу за кутомірними шкалами (мал. 99 і 100).
Величина однієї великої поділки на шкалі дорівнює 10 тисячним, малої - 5 тисячним. Наприклад: кутова величина танка, за якимспостерігають у бінокль, дорівнює двом великим поділкам шкали бінокля. Встановлюємо відстань до танка - дальність:
3x1000 =150м
20
Кутові величини цілі можна визначити за допомогою підручних предметів (лінійки, олівця, коробки сірників), а також пальців руки. Для цього треба знати їх значення в тисячних. 1 мм лінійки дорівнює 0-02 (двом тисячним); круглий олівець має діаметр 0- 12; коробка сірників: довжина - 0-90, ширина - 0-60, висота -
О-80; пальці руки: великий - 0-40, вказівний - О-ЗО, мізинець - 0-20. Предмет слід тримати на відстані 50 см від ока. Наприклад: на полі бою до вас наближається противник, ширина його фігури перекривається 5 мм лінійки. Визначаємо відстань до нього:
Визначати дальність до цілей можна за допомогою прицільного пристрою автомата. Мушка автомата на певній відстані перекриває певний відрізок; це - криюча величина мушки. Мушка автомата на відстані 100 м перекриває 25 см, на 200 м - 50 см, на 300 м - 75 см і т.д. Використовуючи значення криючої величини мушки, можна визначити відстань до цілей противника, наприклад: мушка автомата в 2 рази більша за ширину фігури людини (0,5 м), отже, мушка перекриває 1 м. Відстань у даному випадку до людини становить 400 м (мал. ).

 
 

Цікаве

Загрузка...