WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Основи туризму. - Реферат

Основи туризму. - Реферат

утворювалося складок, провисань. Для захисту від дощу навколо наметувикопують рівчак глибиною 8-10 см з відводом води по схилу.
Після заходу сонця вхід у намет закривають, щоб від роси чи туману не відсиріли речі та продукти. Продукти розкладають всередині намету біля стінок. Освітлювати намет краще електричним ліхтарем (свічкою небезпечно).
Багаття розпалюють дрібними сухими сосновими і ялиновими гілками, корою, недогарком свічки, трісками тощо (мал. 202). Під час дощу багаття розводять під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирають суху траву, мох, хвою, щоб запобігти по-
жежі. Категорично забороняється розводити багаття на торфовищі. Перед сном багаття гасять і заливають водою. Якщо потрібно зберегти вогонь, то на ніч призначають чергового або засипають багаття попелом. Для підвішування казанів, каструль, відер над багаттям натягують стальний трос; можливі й інші способи (мал. 203). Для просушуван-
ня речей збоку від багаття на висоті 1,5-2м натягують шнур чи будують загорожу у вигляді плоту.
В одноденних і дводенних походах можна організувати ночівлю і без наметів. Знаходять сховища від вітру і дощу - природні порожнини, обриви, скелі; їх використовують як рефлектор тепла, що йде від багаття, розкладеного у кількох метрах від місця відпочинку.
У походах слід строго дотримуватися правил безпеки. Забороняється купатися у необстежених місцях, відразу після маршу, у холодних водоймищах. Потрібно бути обережними під час рубання і заготівлі дров, розкладання вогню, готування їжі. Під час грози необхідно припинити рух, швидко, оперативно зійти з висоти; не слід ховатися під поодинокими високими деревами, бігати; металеві предмети потрібно залишити на відстані від людей.
Табір розташовують на зручній галявині, рівній або з невеликим схилом для стікання дощової води. Не слід розміщувати табір під кам'яними схилами (може посипатися каміння), поблизу ліній електропередач. Заборо-няється при розпалюванні вогню використовувати легкозаймисті матеріали (бензин, гас, ацетон та ін.), розкладати вогонь у наметі.
Із числа учасників походу призначається проінструктований лікарем учень (санітар) з метою надання в разі необхідності долікарської допомоги.
ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ
Встановлення намету
Покласти підстилку на обране для намету місце і закріпити її за кутові петлі (мал. 204); скласти верхню перекладину і протягнути її крізь петлі гребеня намету (мал. 205); протягнути вістря вертикального штока в отвір на верхній перекладині і у відповідний отвір на гребені намету (мал. 206). Прив'язати кутові розтяжки і перехрестя до кілочків і закріпити петлі основних розтяжок на вістрях штоків (мал. 207). Розтягнути намет, натягуючи основні розтяжки, забити решту кілочків і закріпити розтяжку так, щоб на наметі не було складок (мал. 208). Намет встановлено, і в ньому можна жити (мал. 209).
. Заготівля дров для вогнища
Слід пам'ятати, що тверді породи дерев (ясен, бук, глід, дуб, гостролист) горять добре, повільно і довго.
Швидко загоряються і добре горять дерева з м'якою деревиною: береза, ліщина, ялина, модрина, сосна. Погано горять каштан і платан; зовсім не придатні для багаття в'яз і верба.
Перш ніж користуватися великою сокирою, потрібно попрацювати сокиркою. Піднімаючи сокиру для удару, плавно пересувають праву руку по держаку до основи сокири (мал. 210).
Відрубуючи гілки від стовбура, треба стояти з протилежного від напряму сокири боку (мал. 211).
На рубання дерева треба мати спеціальний дозвіл.
Перший удар - у напрямі падіння дерева (мал. 212, 213).
Пилка безпечніша і легша від сокири, нею можна обрізати і перепилювати невеликі гілки (мал. 214).
Загострюючи сокиру, треба тримати пальці якомога далі від робочої поверхні точильного каменя (мал. 215).
Готуючись рубати дрова, треба взути черевики з міцного матеріалу.
Перевірте, чи немає над головою яких-небудь перешкод (мал. 216). Стати треба зручно і міцно, не напружу-
ватись і дивитися на місце, на яке ви націлюєтеся соки рою (мал. 217).
Несучи сокиру, слід тримати її за держак лезом від себе (мал. 218). Якщо ви передаєте сокиру іншій людині, однією рукою тримайте її за держак, другою - за основу (мал. 219).
Найкращий кут удару - 45° (мал. 220). Після роботи сокиру треба загнати у колоду, на якій рубали дрова (мал. 221).
Відчувши втому, припиніть роботу і відпочиньте.
Розпалювання багаття
Хмиз можна знайти під сухою модриною, березою, ялиною (мал. 222).
Зніміть дерен із площі в 1 м2 і покладіть його у сирому місці. Увіткніть вертикально в землю кілочок (мал. 223). Якщо земля сира, покладіть на неї шматок фольги. Поставте "курінчиком" хмиз навколо кілочка (мал. 224). Поставте тоненькі палички щільно навколо хмизу, залишаючи трохи місця з боку вітру, щоб запалити сірником. Запаліть сірника, прикриваючи долонею полум'я. Запаліть хмиз, добавте трісочок (сухих гілочок) до кожного язика полум'я, доки воно не розповсюдиться на товстіші гілки. Якщо потрібно, роздмухайте вогонь, присунувшись близько до багаття.
Приготування їжі
oКолоди для багаття треба покласти з обох його боків так, щоб не заважали доступу повітря і щоб на них можна було поставити 'казанок, решітку.
їжу готують на жевріючих вуглинах (мал. 225). М'ясні та інші продукти краще готувати в "грубці". Для
цього треба викопати невелику яму і розкласти у ній багаття. Коли воно перегорить, скласти продукти так, як показано на малюнку 226. Через 1,5-2 год їжа готова.
У великій картоплині вирізати середину і вилити туди сире яйце. Накрити зверху зрізаною верхівкою картоплини і спекти на вуглинах (мал. 227).
Із борошна і води зробити тісто і спекти його на рожні.
Можна засмажити шашлик із м'яса і овочів.
Яблука, насаджені на палички, можна спекти на вуглинах (мал. 228).
Гігієна туриста
На привалі обладнується місце для вмивання: із дзеркалом, підставкою для склянки із зубними щітками, підставкою для ніг (мал. 229). Можна влаштувати і душ (мал. 230).
Мийте посуд відразу після їди, не залишаючи "на потім" (мал. 231). Коли готуєте їжу, нагрійте воду для миття посуду.
Коли чергуєте на кухні, мийте казанки (гарячою водою) відразу, як вони спорожніють, щоб жир не присох до них.
Обладнання табору
Табір другого загону поряд, але його не видно й не чути. Купка дров, місце для рубання дров. Майданчик для "їдальні". Місце для вмивання. Вода. Кухня. Газовий балон. Траншейне вогнище. Піч. Яма для попелу. Мотузка
для сушіння одягу. Харчовий намет; харчі зберігаються на полицях у коробках (мал. 232).
Вирушаючи далі в похід (або закінчуючи його), потрібно навести після себе порядок: зібрати банки з-під консервів; папір та целофанові кульки спалити; вогнище загасити і накрити його дерном, який до цього зрізали; сміття прикопати; зняти всі позначки і ще раз перевірити територію.

 
 

Цікаве

Загрузка...