WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Проходження практики курсантом - практикантом III-го курсу на посаді командира відділення - Реферат

Проходження практики курсантом - практикантом III-го курсу на посаді командира відділення - Реферат

що покрилася кригою, поряд з покриттями, що провисли, а також на ділянках перекрити з ознаками горіння;
г) забороняється одягати лямку ствола на плече.
У зимовий час, рухаючись по даху, необхідно придержуватись за коньок (верхню частину даху) та інші стійкі предмети.
Зимою КГП і весь керівний та начальницький склад має забезпечити безпечні умови праці працюючих на морозі: організувати своєчасну зміну людей, надання медичної допомоги; на довготривалих пожежах організовувати гаряче харчування і зміну спецодягу.
Щоб уникнути створення вибухонебезпечних концентрацій, усередині будівлі не допускається гасіння полум'я газів, що горять, або пари горючих і легкозаймистих рідин, що виходять (витікають) під тиском з апаратури і трубопроводів, без узгодження з адміністрацією об'єкта. У необхідних випадках і при безпосередньому контролі зі сторони адміністрації приймаються заходи для припинення витікання газів і пари (зачиняються засувки на лініях живлення, випускається газ на факел і т.ін.) та забезпечується охолодження виробничого обладнання і конструкцій будівель, які є в зоні дії полум'я. Особи, які беруть участь у гасінні пожежі, зобов'язані знати види і типи речовин та матеріалів, під час гасіння яких небезпечно застосовувати воду чи інші вогнегасні речовини (Додаток №7).
Під час гасіння пожеж на транспорті необхідно враховувати коди екстрених заходів при гасінні пожеж небезпечних вантажів (Додаток №10) і знаки безпеки (Додаток №11).
При зміні положення пожежної драбини необхідно попередити про це тих осіб, які піднялися по ній, для роботи на висоті, пожежників, показати нове місце її розміщення чи інші шляхи спуску.
Під час роботи з електроінструментом і прожекторами необхідно:
а) тримати і переносити інструменти і прилади тільки в гумових і прогумованих рукавичках;
б) перед запуском електроінструмента одягти захисні окуляри;
в) встановити прожектори і прилади на міцну і стійку основу у тих місцях, де немає небезпеки попадання на них води (піни);
г) виключати струмоприймачі у випадку попадання напруги на корпус електроінструмента або приладу, а також при виявленні інших несправностей;
д) виключати електроінструмент в момент перерви подавання струму і при переміщенні на нове місце роботи.
Забороняється передавати електрифікований інструмент особам, які непідготовлені і які не мають допуску.
Особовий склад на пожежі (під час аварії, стихійного лиха) зобов'язаний постійно слідкувати за появою обвислих (обірваних, обгорілих) електричних проводів у місцях роботи стольників, при розборі конструкцій будівель, при встановлюванні драбин і прокладанні рукавних ліній і своєчасно доповідати про них керівнику гасіння пожежі, а також негайно застерігати осіб, які працюють у небезпечній зоні. Доки не буде встановлено, що знайдені проводи не знаходяться під напругою, необхідно вважати їх під напругою і дотримуватись відповідних заходів безпеки.
Відключення електропроводів за допомогою різання допускається при фазній напрузі у мережі не вище 220 В і тільки тоді, коли іншими способами неможливо знеструмити мережу. Відключення цього електрообладнання може виконуватись особовим складом підрозділів пожежної охорони тільки по вказівці керівника гасіння пожежі, керівника бойової ділянки і під керівництвом командира.
При неможливості застосовувати до цього вимикаючі пристрої (рубильники, запобіжники і т. ін.) електродроти перерізають спеціальними електроножицями, при цьому необхідно виконувати вимоги безпеки праці.
Ця робота повинна виконуватись тільки особами, які пройшли раніше практичне навчання і споряджені ножицями для розрізання електропроводів, гумовими діелектричними рукавичками і калошами. При цьому необхідно:
а) визначити ділянку мережі, де розрізання проводів найбільш доступне, безпечне і забезпечить знеструмлення на потрібній площі (будівля, секція, поверх і т.ін.);
б) обрізати живильні зовнішні проводи тільки у ізоляторів зі сторони споживання електроенергії з розрахунком, щоб проводи, що падають або обвисають, не залишались під напругою. Розрізання проводів треба проводити, починаючи з нижнього ряду і закінчувати верхнім;
в) обрізати кожний провід (жилу) окремо від інших. Забороняється обрізати багатожильні проводи і кабелі, а також одножильні дроти і кабелі, прокладені групами в ізолюючих трубах (оболонках) і металевих рукавах. При наявності на об'єкті прихованої електропроводки, роботи необхідно проводити після знеструмлення всього обладнання об'єкта.
Водіям (мотористам) при роботі на пожежі забороняється без команди керівника гасіння пожежі подавати воду (піну, вогнегасні суміші,електроенергію і т.ін.) чи припинити їх подачу, переміщувати автомобіль (мотопомпу), проводити якісь рухи автодрабин і колінчастих підйомників, а також залишати без нагляду автомобілі, мотопомпи та працюючі насоси.
При виході з ладу будь-якого вимірювального приладу під час гасіння пожежі, водій (моторист) повинен негайно доповісти про це безпосередньому начальнику і до заміни автомобіля (мотопомпи) забезпечити контроль за режимом роботи обладнання за іншими характерними ознаками нормальної роботи агрегату. Під час роботи у нічний час насосні відділення автонасосів і автоцистерн, а також вимірювальні прилади (щити керування) іншої пожежної техніки повинні
ТАБЕЛЬ
обов'язків номерів бойового розрахунку відділення на автоцистерні в складі 6 чоловік
Склад бойового розрахунку Приймає під час заступання на чергування Початкові дії за сигналом " Тривога" Основні обов'язки бойового розрахунку при бойовій роботі
1 2 3 4
Командир
відділення Бойовий одяг та спорядження пожежника, автомобіль з пожежним обладнанням, рятівну мотузку, електроліхтар, лом легкий, АСП-2, довідники вододжерел та вулиць, носимі радіостанції, резервний АСП-2.
Доповідає начальнику караулу про технічний стан пожежного автомобіля, наявність пожежного обладнання та його справність. Одягає бойовий одяг і спорядження, отримує путівку, контролює посадку особового складу, сідає в кабіну біля водія, повідомляє адресу, дає команду на виїзд , уточнює по довіднику розташування найближчих вододжерел, вибирає найкоротший шлях руху автомобіля, встановлює радіозв'язок. Подає команду або розпорядження відділенню на виконання бойової роботи, йде в розвідку, керує роботою відділення по рятуванню людей, гасінню пожеж та евакуації майна.
Пожежний №1 (старший пожежний) Бойовий одяг пожежника та спорядження, всі стволи, рукава d-51мм, ГПС-600, рукавні затримки, гумові прокладки, рятівну мотузку, електроліхтар, АСП-2, зцепку, насадок повітряно пінний, СПП, гак розбирання конструкцій, насадки : НРТ-5, НРТ-20, РВ-12.
Доповідає командиру відділення про технічний стан, наявність та справність пожежного обладнання. Одягає бойовий одяг і спорядження, відкриває ворота гаража,
сідає в автомобіль з правого боку, бере ствол, рятівну мотузку, рукавну затримку, нагрудний ліхтар (вночі). Прокладає магістральну або робочу лінію, працює зі стволом, виконує роботу по рятуванню людей або розкриттю та розбиранню конструкцій, в складі ланки ГДЗС йде в розвідку.
1 2 3 4
Пожежний №2 Бойовий одяг та

 
 

Цікаве

Загрузка...