WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Права та обовязки вартового - Реферат

Права та обовязки вартового - Реферат

неполадок в огорожі об'єкта (на посту) та в разі будь-якого порушення поблизу свого чи сусіднього поста;
не залишати самостійно поста, поки не буде змінений або знятий.
Чатовий має відповідати лише на запитання начальника варти, його помічника, свого розвідного та осіб, які прибули тільки з ними для перевірки.
Чатовому на посту забороняється сидіти, притулятися до чого-небудь, спати, курити, розмовляти, їсти, пити, читати, писати, справляти природні потреби, передавати й приймати будь-які предмети, заходити в зону дії технічних засобів охорони, досилати без потреби патрон у патронник.
Чатовий є особою недоторканною. Недоторканність
чатового полягає: в особливій охороні законом його прав; у підпорядкуванні його лише певним особам - начальникові варти, його помічникові та своєму розвідному; в обов'язку всіх осіб неухильно виконувати вимоги чатового, визначені його службою; у наданні йому права застосовувати зброю у випадках, передбачених Статутом.
Здійснюючи охорону об'єкта, чатовий патрулює всередині огорожі або обходить його по периметру між зовнішньою і внутрішньою огорожами, а також спостерігає з вишки та використовує технічні засоби охорони (мал. ). Чатовий ходить за визначеним маршрутом із швидкістю, що забезпечує надійну охорону об'єкта, огляд місцевості й огорожі, а також дає змогу доповісти по засобах зв'язку начальникові варти про несення служби чи подати встановлений сигнал при проходженні пунктів сигналізації.
Чатовий на посту має тримати зброю із примкнутим багнетом (автомат із складеним прикладом - без багнета, багнет - у піхвах на поясному ремені);вночі - в положенні готовності до стрільби стоячи, вдень - у поло-женні "на ремінь" або в положенні готовності до стрільби стоячи (мал. 29); на внутрішніх постах і на посту біля Бойового прапора військової частини (корабля) автомати з дерев'яним прикладом - у положенні "на ремінь", зі складеним прикладом - "на груди".
Якщо на посту виникає пожежа, чатовий негайно передає повідомлення про це до вартового приміщення і, не припиняючи спостереження за об'єктом, який охороняється, намагається погасити вогонь. Якщо пожежа виникає на технічній території об'єкта, який охороняється, або на об'єкті, що має зовнішню та внутрішню огорожі, а також поблизу поста, то чатовий пе-редає повідомлення про це до вартового приміщення і далі несе службу на посту. Під час гасіння пожежі чатовому дозволено тримати зброю в положенні "за спину" (мал. ).
ПОРЯДОК ЗАРЯДЖАННЯ ТА РОЗРЯДЖАННЯ ЗБРОЇ
Заряджання і розряджання зброї проводиться перед вартовим приміщенням за командою начальника варти і розвідних і під їхнім безпосереднім наглядом. Заряджають і розряджають автомати у спеціально обладнаному місці, яке має кулеуловлювач (для схоплювання кулі в разі випадкового пострілу). Зброю заряджають щоразу перед виходом на пости, в дозір, для конвоювання заарештованих, які перебувають під судом, слідством, або засуджених, для супроводу осіб, які перевіряють варту. Розряджання зброї і огляд її після розряджання здійснюють перед тим, як зайти у вартове приміщення. Автомати заряджають спорядженими магазинами. Патрон у патронник не досилають. Перед заряджанням автомати ставлять на запобіжник.
ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ ЧАТОВИМ
Чатовий зобов'язаний застосувати зброю у таких випадках:
коли заарештований, якого він охороняє, робить спробу втекти і після попередження його вигуком "Стій! Стріляти буду!" не зупиняється;
коли порушник підходить до об'єкта, що охороняється, і після вигуків чатового - спочатку "Стій! Відійти праворуч!", а потім "Стій! Стріляти буду!" - не виконує цих вимог і намагається проникнути на пост;
коли порушник, який намагався проникнути на об'єкт, що охороняється, після вигуку чатового "Стій! Стріляти буду!" пробує втекти.
У всіх цих випадках чатовий робить попереджувальний постріл, потім стріляє у порушника. В разі раптового нападу на пост чи на об'єкт, що охороняється, чатовий застосовує зброю без попередження.
ЗМІНА ЧАТОВИХ
За командою розвідного попередньої варти: "Чатовий, здати пост!" - чатовий здає пост. При цьому чатовий і вартовий повертають один до одного голови. Чатовий, називаючи номер поста, перелічує вартовому все, що підлягає охороні, згідно з табелем постів, а також повідомляє, що було помічено поблизу поста під час несення служби.
Після здачі поста вартовий за командою свого розвідного: "Вартовий, прийняти пост!" - зобов'язаний разом із розвідним нової варти в присутності чатового та розвідного попередньої варти обійти об'єкт, що охо-роняється, й перевірити справність огорожі, дверей (воріт), вікон і стін сховищ (складів, ларьків), кількість машин, літаків, гармат, іншої бойової техніки, а також наявність і стан засобів охорони, зв'язку, пожежогасіння, цілість і справність замків, пломб і печаток.
Закінчивши здачу та приймання поста, чатовий і вартовий, який заступає на пост, стають обличчям у бік, протилежний об'єктові, що охороняється, і по черзі доповідають: "Товаришу (пане) сержант, рядовий Коваленко пост номер 5 здав"; "Товаришу (пане) сержант, рядовий Гриценко пост номер 5 прийняв". За командою розвідного попередньої варти: "Рядовий Коваленко, з поста кроком руш!" - вартовий, якого змінили, залишає пост. З цього моменту вартовий Гриценко стає чатовим і виконує свої обов'язки на посту.

 
 

Цікаве

Загрузка...