WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Права та обовязки вартового - Реферат

Права та обовязки вартового - Реферат

Реферат на тему:
Права та обов'язки чатового
?
ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗАВДАННЯ ВАРТОВОЇ СЛУЖБИ
У житті військових частин і підрозділів, особливо в мирний час, вартова служба відіграє дуже важливу роль.
Несення вартової служби є виконанням бойового завдання. (Вартою називають озброєний підрозділ, споряджений для несення вартової служби (мал. ). Вдень і вночі, за будь-якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців. За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту. Бути чатовим (вартовим) - відповідальний і почесний обов'язок воїна Збройних Сил України. Вар-това служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань, виконання статутних обов'язків, постійної і високої пильності, дисциплінованості, ініціативи.
Вартова служба призначається для надійної охорони й оборони важливих військових об'єктів, бойових прапорів, а також утримуваних на гауптвахті або в дисциплінарній частині військовослужбовців.
Забороняється призначати для несення вартової служби військовослужбовців, які не прийняли Військової присяги, не засвоїли програми початкової підготовки, а також тих, хто має дисциплінарне стягнення.
Варти бувають: гарнізонні - для охорони й оборони об'єктів гарнізонного призначення; внутрішні - для охорони й оборони об'єктів військової частини; тимчасові - для охорони й оборони військового майна під час завантаження (розвантаження), перевезень, тимчасового складування.
До складу варти входять: начальник варти і вартові, а в разі потреби - також помічник начальника варти, водії транспортних засобів, ще один помічник начальника варти - по службі вартових собак.
Для безпосередньої охорони й оборони об'єктів із складу варти виставляють чатових,
Чатовим називають озброєного вартового, який виконує бойове завдання з охорони й оборони дорученого йому поста.
Солдат, призначений на варту, повинен твердо вивчити обов'язки чатового, підготувати зброю і спорядження. Призначення солдатів на варту проводиться не пізніше, ніж за добу до заступання в наряд. Як правило, вони призначаються від однієї роти. Список особового складу варти, складений відповідно до табеля постів, оголошується старшиною на вечірній перевірці.
У ніч напередодні заступання в наряд військовослужбовці, призначені на варту, не несуть ніякої іншої служби і не залучаються до роботи. До заступання в наряд особовому складу варти надається не менш ніж дві го-дини для підготовки до нього і відпочинку.
ПОСТ, ЙОГО ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ
Постом називають об'єкт, що його має охороняти й обороняти чатовий, а також місце, на якому цей об'єкт знаходиться. Пости встановлюються біля Бойового прапора частини, біля складів з боєприпасами, зброєю, спорядженням,-біля техніки (мал. 26).
Залежно від тривалості несення служби пости підрозділяються на постійні (добові) і тимчасові (частина доби). Перші - тризмінні, другі - двозмінні.
На території поста з урахуванням місцевих умов потрібно забезпечити достатній огляд і зону обстрілу (не менше 50 м), тому територію навколо поста звільняють від чагарнику, дерева проріджують, нижні гілки обрубу-ють, траву скошують, зайві предмети прибирають.
Для оборони найважливіших об'єктів і приміщення варти поблизу зовнішніх постів викопують та обладнують окопи. В нічний час підходи до поста й об'єкта, що охороняються, освітлюються, при цьому освітлення має бути таким, щоб чатовий весь час перебував у тіні.
Пост обладнується сигналізацією, що забезпечує чатовому можливість не менш ніж з двох пунктів негайно викликати начальника варти, його помічника або розвідного.
На кожному посту є постовий одяг, а також спеціально обладнаний для його збереження постовий гриб або постова будка з вішалкою; на внутрішньому посту є шафа або вішалка для куртки. Постовий гриб (постова будка) фарбується під колір об'єкта, що охороняється, або навколишньої місцевості (мал. 27). На зовнішньому (а в деяких випадках і на внутрішньому) посту безпосередньо біля об'єкта, що охороняється, повинні бути засоби пожежогасіння: вогнегасники, ящики з піском, бочки з водою, відра й інвентар (лопати, сокири, ломи, багор).
ОБОВ'ЯЗКИ ЧАТОВОГО. СПОСОБИ ОХОРОНИ ПОСТА
Чатовий зобов'язаний:
знати й уміти виконувати свої обов'язки, зазначені в Статуті гарнізонної та вартової служби Збройних Сил України і в табелі постів;
охороняти й обороняти свій пост, нічим не відволікатися, не випускати з рук зброї й нікому не віддавати її, включаючи осіб, яким він підпорядкований;
під час виконання завдання на посту тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (але патрон у патронник не досилати);
рухаючись визначеним маршрутом, уважно оглядати підступи до поста й огорожу та доповідати через засоби зв'язку про хід несення служби у визначені табелем постів строки;
не допускати до поста ближче ніж на відстань, визначену в табелі постів, нікого, крім начальника варти, його помічника, свого розвідного та осіб, яких вони супроводжують;
уміти застосовувати засоби пожежогасіння, які є на посту;
знати маршрути руху транспортних засобів варти і їх
розпізнавальні знаки та сигнали;
почувши сигнал технічних засобів охорони або гавкіт вартового собаки, негайно передати повідомлення до вартового приміщення;
викликати начальника варти при виявленні будь-яких

 
 

Цікаве

Загрузка...