WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Скорочення стратегічних наступальних озброєнь - Курсова робота

Скорочення стратегічних наступальних озброєнь - Курсова робота

Для того, щоб підвищити ефективність ГСН, застосовується метод підсвічування мети з борту авіаносія (наприклад, на такому принципі засновано вживання бомб з лазерним наведенням). Проте, такий спосіб ціленаправлення вимагає підходу авіаносія на достатньо близьку відстань (декілька кілометрів) до мети, що не завжди можливе, якщо район навкруги мети захищений угрупуванням ППО.

Селекція мети по команді бортоператора може зажадати захід авіаносія в зону ППО. Окрім цього, такий спосіб ціленаправлення припускає обмін даними між ГСН бойового елемента ВТО і авіаносієм, що може бути демаскуючою ознакою. Нарешті, бортоператор здатний скоректувати боєзаряд лише в умовах, коли у нього є достатньо часу для аналізу обстановки і ухвалення вірного рішення. Наприклад, в умовах низької хмарності або туману такий спосіб корекції незастосовний, оскільки зображення мети буде доступне лише за частки секунди до попадання ВТО на мету.

Використовування інерціальної навігаційної системи з корекцією за даними космічної радіонавігаційної системи (КРНС) GPS

В даний час цей спосіб швидше доповнює попередній на випадок несприятливих погодних умов, оскільки існуюча точність доставки ВТО при корекції за даними КРНС складає до 12-18м. На деяких типах носіїв (наприклад, B-2) коректування за допомогою даних бортовій РЛС дозволяє підвищити КВО ВТО, КРНС, що наводиться, до 5 м. При використовуванні диференціального методу корекції за даними КРНС досяжна і більш висока точність.

Проте, існує принципове обмеження цього методу. Для вказівки абсолютних координат мети в просторі з точністю до 1-2 м необхідні наперед здійснити прив'язку цієї мети до координатної сітки. Представляється, що абсолютне положення російських ШПУ МБР відоме в США з точністю не краще, ніж 10-15 м, оскільки в даний час прив'язку положення російських ШПУ можна здійснювати тільки завдяки даним, одержаним по супутникових зображеннях поверхні Землі. Для більш точної прив'язки необхідне проведення в районі розташовує мети спеціальних топогеодичних вимірювань або вимірювань з використанням приймача КРНС. Проте, точність попадання по меті може бути істотно підвищена і в цих умовах при послідовному вживанні декількох одиниць ВТО і коректуванні подальших ударів з урахуванням колишніх попадань.

Можливість нанесення скритного обеззброюючого удару високоточною зброєю по стратегічних комплексах залежатиме не тільки від характеристик ВТО і здатності супротивника здійснювати ціленаправлення з достатньою точністю, але також і від кількості носіїв ВТО, які можуть бути використані для вирішення цієї задачі. Представляється, що для нанесення скритного масованого удару можуть в першу чергу використовуватися лише малопомітні носії (самолеты-"стелз", КРМБ на підводних човнах і КРВБ), а також високоточні балістичні ракети в звичайному спорядженні. Можливості таких носіїв істотно розрізнятимуться при вживанні по стаціонарних і мобільних цілях.

Носії ВТО для поразки стаціонарних МБР

Якщо мінімальний калібр ВТО, здатного вражати ШПУ МБР, складе 2 т., то скритна доставка ВТО зможе здійснюватися лише стратегічними бомбардувальниками B-2 (по 8 авіабомб). При мінімальній кількості одиниць ВТО від 2 до 4, що вимагаються для поразки ШПУ з високою вірогідністю, весь перспективний парк бомбардувальників B-2 зможе уразити в одному бойовому вильоті не більше 42-84 цілей. Враховуючи те, що бази стаціонарних МБР знаходитимуться на значному видаленні один від одного, а обеззброюючий удар потрібно буде провести в стислі терміни, кількість уражених цілей, ймовірно, виявиться меншою.

Якщо мінімальний калібр ВТО, здатного вражати ШПУ МБР, складе 0.5-1 т, стратегічні бомбардувальники B-2 будуть здатні вражати до 84-168 цілей. Окрім них для нанесення скритного удару можна буде використовувати КРМБ на підводних човнах, а в деяких випадках - КРВБ і тактичні малопомітні бомбардувальники.

Слід зазначити, що питома вага тактичної авіації буде мала в порівнянні із стратегічними носіями, оскільки винищувачі володіють невеликим навантаженням (1-2 одиниці ВТО). Проте, при глибоких скороченнях стратегічних наступальних озброєнь, які супроводжуватимуться ліквідацією носіїв, включаючи і КРМБ, внесок контрсилового потенціалу тактичної авіації стане визначаючим.

Балістичні ракети, що володіють точністю краще 6-8 м здатні кардинальним чином збільшити контрсиловий потенціал ВТО. Не порушуючи Договору СНВ-1, на БРПЛ "Trident II" можна буде розмістити до 8 звичайних боєзарядів, а на МБР "Minuteman III" - до 3.

Носії ВТО для поразки мобільних МБР

Мабуть, слід припускати, що у разі нанесення обеззброюючого удару об'єктами атаки стануть не тільки ПГРК, що знаходяться на марші, але також і всі стаціонарні укриття ПГРК, а також об'єкти, замасковані під ПГРК. Сумарна кількість потенційних об'єктів атаки може виявитися в 3-4 рази більшою, ніж фактична кількість розгорнених ПГРК. Проте, можна чекати, що більшість з них розташовуватиметься на невеликому видаленні один від одного – в гарнізонах (як, наприклад, укриття ПГРК) або поблизу гарнізонів, – що дозволить застосовувати одні і ті ж носії для атаки групи цілей.

Оптимальними платформами для поразки ПГРК на марші є КР морського і повітряного базування великої дальності за умови, що останні володітимуть здатністю перенацілюватися у польоті. Дальність перспективних КРМБ і КРВБ з корисним навантаженням, достатнім для поразки мобільних ракет, може досягати 3-4 тис. км. Крилаті ракети великої дальності можуть також використовуватися і для поразки стаціонарних укриттів. Як показують прості оцінки, тільки розгорненої кількості КРМБ на підводних човнах в звичайному оснащенні буде достатньо для поразки до 1400 цілей (350 ПГРК при 3 "помилкових" цілях на кожний ПГРК), а з урахуванням розгорнених КРВБ можна буде уразити в сукупності удвічі більше цілей.

Поразка стаціонарних укриттів ПГРК може здійснюватися і бомбардувальниками B-2, МБР і БРПЛ в звичайному спорядженні, а також тактичними малопомітними бомбардувальниками. Проте, навряд чи високоточні балістичні ракети з неядерними боєзарядами будуть ефективними проти ПГРК, що знаходяться на марші.

Контрсиловий потенціал решти носіїв ВТО

Можливий спектр носіїв ВТО, здатних загрожувати стратегічним комплексам, багато разів зросте, якщо потенціал ППО і ВМФ ВС РФ впаде до такого ступеня, що супротивник зможе добитися панування в повітрі над територією РФ і на морі поблизу меж Росії. В цьому випадку для нанесення обеззброюючого удару можуть бути застосовані додатково стратегічні бомбардувальники B-1B, КРМБ корабельного базування, палубна авіація ВМС США, тактична авіація НАТО (при базуванні в Прибалтиці або Закавказзі). Зокрема, одні лише стратегічні бомбардувальники B-1B будуть здатні доставити 2256 (94 x 24) одиниць ВТО до цілей.

Приведені оцінки виразно показують, що якщо не вводити обмежень на кількість стратегічних носіїв (МБР наземного базування, БРПЛ, бомбардувальників) в звичайному оснащенні, то в перспективі існуючої кількості носіїв США може виявитися достатнім для нанесення обеззброюючого удару по ракетах наземного базування РФ.

Не дивлячись на те, що ВТО супротивника володітиме значним контрсиловим потенціалом, його ефективність може бути істотно понижена, якщо прийняти комплекс заходів протидії. Навіть якщо супротивник спробує нанести обеззброюючий удар скритно, приготування до удару приховати буде практично неможливо.

Зокрема, про приготування до операції свідчитиме активність супротивника по корекції орбіт розвідувальних космічних апаратів. Практично дуже складним буде приховати і присутність над територією РФ розвідувальних безпілотних літальних апаратів, особливо якщо БЛА здійснюватимуть передачу інформації в пункти управління або вестимуть нагляд в активному режимі. Представляється, що БЛА увійдуть до повітряного простору РФ і підлетять до цілей щонайменше за декілька годин до нанесення удару. Ймовірно, на приготування до удару також указуватиме і збільшення кількості багатоцільових ПЛА в Баренцевом і японському морях, а також більш висока активність підводних сил супротивника (більше, ніж звичайно, кількість підводних човнів, що знаходяться в морі).


 
 

Цікаве

Загрузка...