WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Система цивільної оборони - Курсова робота

Система цивільної оборони - Курсова робота

Розрахункова робота № 1

"Оцінка радіаційної обстановки після аварії на АЕС"

ВАРІАНТ № 6

Вихідні дані

Значення

Час аварії, год, хв

11

Час доби

День

Хмарність

відсутня

Швидкість вітру на висоті 10 м, м/с

2,8

Напрямок середнього вітру азимут, град

180

Час вимірювання рівня радіації

(потужність дози)

13

Виміряний рівень радіації

(потужність дози) на початку роботи До,

Рад/годину

35

Час початку роботи (входження в зону

зараження) Tп, годин

13

Час виконання робіт Т, годин

6

Установлена доза (задана) радіації Д уст,

рад

15

Тип Реактора

ВВЕР - 1000

Частка викиду РР в атмосферу, %

30

За таблицею 7 визначаємо категорію (ступінь) вертикальної стійкості атмосфери за:

Хмарність

відсутня

Час доби

День

Швидкість вітру на висоті 10 м, м/с

2,8

Це буде

конвекція

За таблицею 8 визначаємо середню швидкість вітру в прошарку поширення

радіоактивної хмари при:

конвекція

Швидкість вітру на висоті 10 м, м/с

2,8

Вона буде

5

приблизно.

За даними таблиці 4 для :

Тип Реактора

ВВЕР - 1000

Частка викиду РР в атмосферу, %

30

конвекція

Швидкість вітру середня, м/с

5

визначаємо розміри прогнозованих зон забруднення:

Зона М:

Довжина =

82,80

км

Ширина =

15,40

км

Площа =

1000,00

кв км

Зона А:

Довжина =

17,10

км

Ширина =

2,53

км

Площа =

34,00

кв км

Визначаємо:

а) час, що сплинув після аварії до кінця роботи:

Т к = Т п + Т

Т к - час кінця роботи

Т п - час початку роботи

Т - час роботи

Т к =

13-11+6

8

б) рівень радіації на одну годину після аварії за даними таблиці 1:

Д 1 =

Д 2 / К 2

К 2 =

0,76

для 2 годин після аварії за табл 1

Д 2 =

35

Виміряний рівень радіації

(потужність дози) на початку роботи До,

Д 1 =

35/0,76=

46,05263

рад/год

в) рівень радіації після закінчення роботи:

Д 8 =

Д 1 * К 8

К 8 =

0,434

для 8 годин після аварії за табл 1

Д 1 =

46,05263

рад/год

Д 8 =

0,434*46,05263=

19,98684

рад/год

г) дозу радіації, що може отримати особовий склад ЗвКПР і ПХЗ

за

6

годин роботи у зонах забруднення:

Д =

1,7 * (Д 8 * t 8 - Д 2 * t 2)

t 8=

8

години

t 2 =

2

години

Д =

1,7*(19,986*8-35*2) =

152,8211

рад

Визначаємо допустимий час роботи ЗвКПР і ПХЗ на забрудненій РР

місцевості.

Знаходимо співвідношення:

А = (Д 2 / Д зад) * К осл * К 2

К осл =

1

робота на відкритій місцевості

Д зад =

15

Установлена доза (задана) радіації Д уст,

К 2 =

0,76

для 2 годин після аварії за табл 1

Д 2 =

35

Виміряний рівень радіації

(потужність дози) на початку роботи До,

А =

(35/15)*1*0,76=

3,070175

За таблицею 9 при:

А =

3,070175

Т п =

2

Т доп =

0,75

години

приблизно.

Визначимо допустимий час початку роботи ЗвКПР і ПХЗ.

Співвідношення:

А =(Д 1 / Д зад) * К осл

А =

(46,05263/15)*1=

3,070175

За таблицею 9 при:

А =

3,070175

Т =

6

Час виконання робіт Т, годин

К поч =

1

години

приблизно.

Знаходимо відвернуту дозу радіації за 15 днів після аварії за формулою:

Д від =

1,7 * (Д 360* t 360 - Д 2 * t 2)

t 360 =

360

годин

t 2 =

2

години

Д 2 =

35

Виміряний рівень радіації

(потужність дози) на початку роботи До,

Д 360 =

Д 1 * К 360

К 360 =

0,09

для 360 годин після аварії за табл 1

Д 1 =

46,05263

рад/год

Д 360 =

46,05263*0,09 =

4,144737

Д від =

1,7 *(360*4,144737-35*2) =

2417,579

рад

Д від =

2417,579

рад

або

24175,79

мЗв

За даними таблиці 10 визначаємо невідкладні контрзаходи.

Оскільки

Д від =

24175,79

мЗв

то необхідно

провести укриття, евакуацію, йодну профілактику та обмежити

перебування дітей і дорослих на відкритому повітрі.

Висновки та пропозиції.

Отже, особовий склад ЗвКПР та ПХЗ може виконувати Р і НР у зоні

надзвичайно небезпечного зараження. За

6

годин

робота ЗвКПР і ПХЗ може отримати дозу опромінення

152,8211

рад

що перевищує

Д зад =

15

рад. Щоб не отримати дозу

опромінення більше

15

рад, слід скоротити час роботи в зоні

зараження до

Т доп =

0,75

години

або виконувати

роботу з використанням спеціального транспорту. Роботу можна почати

через

К поч =

1

години

після аварії.

Loading...

 
 

Цікаве