WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

відзначалися, зокрема, заряди вагою до 80 кг. Мина вважається ефективної про-Яй1 легень транспортних судів (навіть без додаткового заряду). Мину, укріплену на металевій поверхні, торкати заборонено! Знешкодження міни можуть здійснювати тільки фахівці з знешкодженню боєприпасів.

Основні дані міни

Колір..................................... ясно-сірий

Форма.................................... напівсферична

Діаметр .................................. 230 мм

Висота ................................... 120 мм

Вага:

загальний .................................. 6,6 кг

ВР..................................... З кг

Матеріал корпуса......................... алюміній

Рис. 2-50. Радянська міна БПМ-2

Плавуча контактна міна. Розміри міни приблизно відповідають розмірам 5-галлонного (19-л) цебра. Вона виготовляється зі звичайного покрівельного оцинкованого заліза з пропаяними швами. Зверху міна закрита конічною кришкою. У верхній частині виступають два невеликих циліндри. Ці виступи розділені на двох секцій, утримує разом гумовою оболонкою, що з'єднана з внутрішньою трубкою для додання еластичності. Коли об такий виступ відбувається удар, електричний ланцюг міни замикається, забезпечуючи детонацію двох електродетонаторів, встановлених у двох з чотирьох американських 75мм снарядах, використовуваних як заряд ВР міни. Вибух перших двох снарядів детонує інші два снаряди. Ці плавучі контактні міни часто використовуються попарно, загальна вага яких складає 4,5-6,8 кг.

Основні дані міни

Висота ...................................... 350 мм

Діаметр:

максимальний.............................. 336мм

мінімальний ............................... 280мм

Вага:

загальний ..................................... 27 кг

ВР ........................................

вага ВР 75-мм снарядом

Тип вибухового механізму ..................... електричний контактної дії

Плавуча кумулятивна міна. Мина має трапецеидальну форму і виконана з тонколистового оцинкованого металу з клепаними і пропаяними з'єднаннями. Трикутна, що володіє плавучістю камера, виготовлена з такого ж матеріалу, прикріплюється до верхньої частини міни. До трьох сторін міни за допомогою дроту і дерев'яних планок прикріплені три циліндричні обладающие плавучості камери з тонколистового матеріалу (діаметр камери 100 мм, довжина 450 мм). Кут розчину кумулятивної виїмки заряду близько 90°. Цей заряд містить 195 кг плавленого тротилу. Проміжним детонатором служить 4,5-кг заряд порошкоподібного тротилу з двома електродетонаторами, з'єднаними послідовно. У проміжному детонаторі також розміщаються по всій площі близько 20 капсулів-детонаторів з 5-см відрізками шнура, що детонує. Мина розрахований на застосування в якості керованої.

Основні дані міни

Розміри:

підстави ............................. 950х550 мм

верхньої частини ......................... 950х500 мм

бічних сторін ........................ 950х550 мм

Вага:

загальний ................................. 215 кг

ВР.................................... 195кг

Мина чуттєва до зміни тиску. Наявність у супротивника вибухових пристроїв, чуттєвих до зміни тиску, свідчить про те, що він має у своєму розпорядженні міни разом типу. Цей пристрій розрахований на спрацьовування під впливом тиску хвилі, створюваної судном, що йде на мілководдя. Мина зводиться при зануренні у воду після розчинення елемента, що утримує пружинний механізм. Вона не реагує на поступову зміну тиску води, наприклад, при чи припливах плинах. По зовнішньому вигляді міна нагадує закритий металевий циліндр із гумовим балоном натискної дії на одному торці. Балон поміщений у металеві захисні ґрати. Металевий циліндр розділений на двох секцій. Одна секція - з гумовим балоном чуттєва до зміни тиску, інша містить прилад керування. Гумова діафрагма між секціями здатна перепікатися, замикаючи при цьому вибуховий ланцюг, коли зміна тиску води порушує баланс повітряного тиску між двома секціями. Можливо, що подібний вибуховий пристрій використовується в донній міні.

Радянська контактна міна МКБ (мал.2-51) має форму витягнутої сфери. Під впливом тиску великий гідростатичний механізм взведення замикає два розриви у вибуховому ланцюзі міни і видаляє шунт із вибухового ланцюга зовнішніх (хімічних) замикачів. Потім після вертикальної орієнтації міни відбувається замикання зривши, ний ланцюга за допомогою ртутного перемикача. Мина має п'ять зовнішні контактів. Звичайно міна встановлюється за допомогою якоря, вага якого в одному з випадків досягав 660 кг. Частіше міна встановлюється з плавзасобів.

Основні дані міни

Діаметр .................................... 880 мм

Заряд ВР:

тип...................................... тротил

вага...................................... 250 кг

Проміжний детонатор.................... тетрил

Матеріал корпуса........................... сталь

Рис.2-51. Радянська контактна міна МКБ:

1 - хімічний замикач; 2 - гідростатичний механізм; 3 - вантажна серга; 4 - запобіжне кільце; 5 - ртутний перемикач; 6 - заряд ВР; 7 - якірна серга; 8 - пробка; 9 - електродетонатор; 10 - запальне гніздо

Сферична якірна міна (мал.2-52). Супротивник пристосував для неї зварений металевий корпус, що використовувався як бочку для швартування судів. Для спорядження звичайно використовується будь-яке ВР, загальна вага якого складає 57 кг. Система ініціювання Метрична. Діаметр корпуса - 560 мм. Ця міна може бути також оснащена електричними контактними пристроями.

Рис. 2-52. Сферична якірна міна

Плавуча міна з двох банок (мал. 2-53). Два призматичні 5-галлонные банки, заповнені ВР, утримуються на дерев'яній опорі. Для забезпечення плавучості кожна банка постачена гумовий надувним поплавцем і бруском верб стовбура пальми довжиною близько 50 см. На опорі розміщається дубльований часовий механізм і блок джерел харчування. Тимчасовим механізмом служать два будильники з замикачами, з'єднаними паралельно для забезпечення контакту з годинними стрільцями. Ця міна є типової для ряду варіантів зразків звичайно призначених для спеціального застосування.

Основні дані міни

Довжина ................................. близько 1500мм

Ширина ................................ близько 380 мм

Висота ................................ близько 380мм

Заряд ВР:

Тип ................................. тротил (китайський)

Вага................................. 62 кг

Рис. 2-53. Плавуча міна з двох банок:

1 - банку з ВР; 2 - джерела харчування; 3 - часовий механізм; 4 - електродетонатор; 5 - опора; 6 - пальмові бруствер; 7 - надувний поплавець

Плавуча міна в металевій шухляді (мал. 2-54) має дві шухляди тонколистового металу, з'єднаних разом за допомогою проводу. Кожна шухляда містить 36 кг американського пластичного ВР ІЗ-4 і 18 кг. тротилу (китайського виробництва). Зверху шухляди герметизируются за допомогою пластичної речовини. Плавучість кожної шухляди забезпечується надувним гумовим поплавцем

Основні дані міни

Довжина ................................. 530 мм

Ширина ................................ 370 мм

Висота ................................ 290 мм

ВР:

тип ................................. С-4 і тротил

вага................................. 36 і 18 кг

Рис. 2-54. Плавуча міна в металевій шухляді


 
 

Цікаве

Загрузка...