WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Рис. 2-45. Китайська підривна тротилова шашка

Радянська підривна тротилова шашка (мал. 2-46) також має призматичну форму і розміри 10х5х5 см. З одного торця зграї розташоване капсульне гніздо. Шашка покрита вощеним папером, на якій по-російському дане найменування ВР. Ця 400-г шашка використовується супротивником у якості проміжного детонатора в більшості підривних робіт. Шашка може ініціюватися за допомогою будь-якого стандартного чи імпровізованого вибухового механізму.

Рис. 2-46. Радянська підривна тротилова шашка

Заряд у м'якому упакуванні (мал.2-47) - місцевого виробництва, виготовляється з ВР, обгорненого водонепроникною тканиною і скріплюється мотузкою, дротом, бамбуковими чи стрічками іншими підручними матеріалами. Для ініціювання заряду, що важить звичайно 2,5-5 кг, використовується запав ручної гранати з ручкою. При звертанні з цим зарядом варто виявляти особливу обережність, тому що там можливе використання хлорату калію, що володіє високою чутливістю. Сапери супротивника недавно використовували також підривні заряди, виготовлені з ВР іноземного виробництва, ймовірно китайського; вага ВР таких зарядів перевищував 13 кг. Підривні заряди в м'якій оболонці використовуються супротивником у будь-яких підривних роботах особливо (у настанні) для руйнування бункерів і інших фортифікаційних споруджень. Типовий китайський підривний заряд у м'якій оболонці дуже нагадує по зовнішньому вигляді американський заряд. Вибуховим пристроєм заряду може бути тертковий воспламенитель взривач з уповільненням чи спрацьовування звичайна запальна Трубка, що поміщається під оболонку.

Рис. 2-47. Типовий заряд у м'якому упакуванні

Річкові міни

Супротивник використовував річкові міни з великим успіхом. Хоча ці засоби часто є мінами місцевого виробництва, вони мають велику ефективність. Крім перелічуваних нижче річкових мін для цієї ж мети використовувалися інші вибухові засоби, виконані більш грубо. Більшість цих мін, очевидно, володіє однією загальною якістю: до підрив звичайно здійснюється електричним способом. При такому способі необхідно, щоб електричний кабель прокладався до берега, де спостерігач, що знаходиться в укритті, міг підірвати міну за допомогою чи батареї підривної машинки. Відомо, що супротивник прокладав лінії керування у воді нагору за течією ріки приблизно на 1 км, перш ніж вивести її на берег. З цими засобами можна вести боротьбу за допомогою мінних тралів, що повинні діяти з дотриманням відповідних запобіжних заходів, знаходячись приблизно на видаленні 1 км перед від супроводжуваних судів.

Міни і заряди ВР можуть супротивником прикріплюватися до стовбурів чи дерев розміщатися в човнах у середині ріки і вибухати. Керовані міни встановлювалися на дно водойм на глибині менш 1 м. На глибоких каналах міни можуть розміщатися на різних глибинах з метою поразки різних судів. Мини можуть опускатися на велику глибину, щоб допустити прохід судна, а потім підніматися для розміщення на шляху руху наступних судів. Мини також можуть переміщатися вперед та назад на шляху проходження судна. Супротивник намагається установити ці міни в місцях, де суду повинні сповільнювати хід, у місцях їхнього зосередження і стоянок.

Мини з конічною верхньою частиною (мал.2-48). Мини цього типу знайдені у великих кількостях на р. Меконг і її припливи. Вони встановлювалися на глибинах, що відповідають осаді судів, що курсують по даному водяному шляху. Мина виготовляється з тонкого листового металу, має конічну форму з клепаними, чи пропаянними швами. У верхній (широкої) частини мається порожнина, що забезпечує міні необхідний запас плавучості. Заряд тротилу розташований у нижній частині міни. Мина підривається електричним способом. Зустрічалися зразки різних розмірів, у залежності від конкретного призначення.

Основні дані заряду

Довжина........................................ чорний

Діаметр..................................... 280 мм

Висота...................................... 300 мм

Загальна вага .................................... 12 кг

Тип ВР ....................................... тротил

Мал. 2-48. Мина з конічною верхньою честю

Велика річкова міна, (мал. 2-49) виготовляється з листового металу середньої товщини і має двох секцій, з'єднані клепкою. Менша секція, заповнена зарядом із тротилу, має електричний вибуховий пристрій. Велика секція - полаяти, забезпечує міні плавучість. Установка міни здійснюється за допомогою канатів, утримуваних супротивником на березі. Ініціювання міни після її установки здійснюється за допомогою чи батареї підривної машинки. Заряд ВР може мати кумулятивну виїмку.

Основні дані заряду

Колір........................................ чорний

Форма....................................... конічна

Діаметр..................................... 430 мм

Висота ...................................... 630 мм

Загальна вага ................................... 38 кг

ТипВР...................................... тротил

Вага ВР...................................... 19кг

Рис. 2-49. Велика річкова міна

Магнитоакустична міна має циліндричну форму і складається з трьох основних секцій. У перших двох секціях міститься заряд ВР. У третьої - розташований вибуховий механізм модифікований радянський магнітно-акустичний механізм. Можливе використання додаткових секцій із ВР. Мина має негативну плавучість і звичайно використовується в якості донною. Для додання їй позитивної плавучості використовується спеціальний поплавець, що допускає установку міни на каналах. У місці установки з поплавця видаляють повітря і міна опускається на дно. При наближенні мети до міни шум, створюваний судном, пускає в хід акустичний механізм міни. В міру наближення мети її магнітне поле впливає на магнітне поле контуру чуттєвого елемента взривача. Це взаємодія магнітних полів генерує електричний струм, що подається через вибуховий ланцюг на електродетонатор, викликаючи його спрацьовування. Для міни достатній один акустичний і один магнітний імпульс.

Використання спеціального пристрою кратності дозволяє попередньо встановлювати міну на спрацьовування від першого чи проходу будь-якого іншого проходу в межах 20. Ілюстрації цієї міни не мається.

Основні дані міни

довжина ...................................... 1900 мм

діаметр.................................... 445 мм

Вага ................................................. 385 кг

Вага ВР ..................................... 220 кг

Міна "Лимпет". Ця міна має напівциліндричний корпус, виконаний із пресованого бакеліту. Внутрішня частина міни розділена на центральний відсік для основного заряду і два кінцевих відсіки утримуючих подковообразні магніти. Нижня частина міни являє собою плоску прямокутну поверхню. На одному кінці кріпляться брезентовий ремінь, на іншому - угвинчується взривач на анодируваного алюмінію. За допомогою магнітів міна прикріплюється плавцем до корпуса корабля. Взривач має сповільнювач: коли витягається запобіжне кільце ударник під дією бойової пружини не переміщається убік детонатора, утримуючись вольфрамом! дротом, що просмикнута через свинцевий елемент. Для перерізання дротом цього елемента потрібно визначений час, що залежить від товщини елемента і навколишньої температури. Після перерізання свинцю ударник, звільнившись, ініціює запав і заряд міни" мінер при виборі терміну уповільнення керується шестикольоровим кодом, що миється в таблиці, що показує відповідне час уповільнення з урахуванням навколишньої температури води, де буде встановлена міна. У залежності від обраного елемента і температури води можливе уповільнення в межах від 5 хв. до 832 годин.

Основні дані міни

Довжина...................................... 250 мм

Діаметр .................................... 115 мм

Вага:

с проміжним детонатором .............. 4,5 кг

без проміжного детонатора ............ 3,0 кг

Тип ВР:

основного заряду ......................... плавлений тритонал

проміжного детонатора ................ гексоген

Вага ВР (основного заряду).................. 1,1 кг

Радянська міна БПМ-2. Ця складна по конструкції міна ва (мал.2-50) має корпус напівсферичної форми. У місці підриву міна прикріплюється до металевої поверхні за допомогою II невеликих подковообразних магнітів, розміщених на плоскій стороні корпуса. Мина приводиться в дію одним із двох взривачів уповільненої дії, що спрацьовує після руйнування металевого "елемента-сповільнювача". Термін уповільнення змінюється в залежності від температури води і товщини металевого елемента-сповільнювача. Терміни уповільнення можуть вибиратися в межах від 5 хв. до 832 годин. Механізм уповільнення являє собою сталевий дріт, що прорізає свинцеву пластинку. Вибуховий механізм постачений пристроями уповільнення взведення і необезвреживаемости, що також діють на принципі руйнування елемента-сповільнювача. У міні звичайно використовується коротке уповільнення спрацьовування - від 5 до 30 хв. Пристрій необезвреживаемости розташований у центрі плоскої частини міни. Мина може застосовуватися з додатковим зарядом ВР;


 
 

Цікаве

Загрузка...