WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Основні дані міни

Вага....................................... 2 кг

Діаметр: заряду.................................. 140 км

корпуса ................................. 170 мм

Висота: заряду .................................. 250 мм

корпуса ................................. 300 мм

Матеріал: корпуса. Сталь кришки литий чавун

Тип ВР мелініт

Рис. 2-35. Кумулятивна міна, що вистрибує:

1 - кумулятивна виїмка; 2 - заряд ВР; 3 - капсюль-воспламенитель; 4 - ударник; 5 - вишибной заряд; 6 - воспламеняющий заряд; 7 - электрозапал; 8 - паперовий диск; 9 - запобіжна чека; 10 - запобіжна пружина; 11 -капсуль-детонатор

Мина РТ 40 (мал.2-36) застосовується в якості дорожньої і як підривний заряд. Вона виготовлена з клепаних сталевих аркушів. У міні застосований вибуховий пристрій із двома електродетонаторами, що приводиться в дію по команді.

Основні дані міни

Колір...................................... чорний

Вага ....................................... 55 кг

Тип ВР .................................... мелініт

Вибуховий пристрій ....................... два електродетонатори

Корпус.................................... тонколистова сталь

Рис. 2-36.Мина FT 40

Підривні заряди

Використовуються численні підривні заряди для виготовлення протипіхотних і противно транспортних мін чи мін-пасток. Так само, як і міни, більшість підривних зарядів місцевого виробництва, виготовлені з найрізноманітніших ВР. Використовувані типи взриватчів розрізняються в залежності від конкретних потреба і наявні можливості.

Конічна міна (мал.2-37) виготовляється найпростішим способом із клепаного тонкого листового металу. Заряд тротилу ініціюється за допомогою двох взривачів натяжної дії, що мають уповільнення спрацьовування 9 сек. Таке уповільнення дозволяє диверсанту, що застосовує міну, іти на безпечну відстань до її нариву. Вибуховий пристрій - місцевого виробництва. Воно складається з двох розташованих поруч вогневих ланцюгів з роздільними натяжними шнурами, воспламенителями і капсулями-детонаторами. Вогневі ланцюги містяться в банку з-під олії, що розташовується у верхній частині заряду міни і кріпиться за допомогою п'яти гвинтів. Подвійна система запалення збільшує надійність спрацьовування. Мина має ручку для перенесення і дві опори для правильної установки в місці застосуванні.

Основні дані міни

Колір..................................... звичайно чорний

Загальна довжина .............................. 200 ми

Діаметр:

максимальний ........................... 230 мм

мінімальний 130 мм

Довжина ручки .............................. 100 мм

Загальна вага ................................ 6,8 кг

Тип ВР ................................... чи тротил місцевого виготовлення

Вага ВР.................................. 4кг

Діаметр запального гнізда ................ 50 мм

Довжина опори .............................. 25 мм

Рис. 2- 37. Конічна міна

Важка, кумулятивна міна, (мал.2-38) має корпус з товстого металевого листа зі звареними швами. У міні застосовується взривач, що спрацьовує від чи збільшення зменшення натягу шнура, чи тертковий взривач; можливе застосування й інші пристрої різного типу, що приводяться в дію супротивником, що поблизу знаходиться. Іноді такі міни мали електричні взривач.

Основні дані міни

Колір ...........................без чи фарбування чорний

Діаметр:

максимальний ........................230 мм

мінімальний.............................. 130 мм

Висота .............................. 280 мм

Загальна вага .................................10 кг

Тип ВР .......................................тротил

Вага ВР ................................. 6 кг

Мал. 2-38. Важка кумулятивна міна

Легка кумулятивна міна (мал.2-39) є типовою невеликою кумулятивною міною кустарного виготовлення. Її корпус виконаний з тонких аркушів чорного металу, що скріплюються заклепками. Для зручності перенесення і швидкого кріплення міни в місці установки на корпусі мається ручка. Звичайно міна приводиться в дію електричним способом.

Основні дані міни

Колір.................................. чорний

Діаметр:

максимальний .......................... 230 мм

мінімальний ............................ 150 мм

Висота .................................. 215 мм

Загальна вага ............................... 8 кг

Тип ВР .................................. мелініт

Вага ВР .................................. 5 кг

Мал. 2-59. Легка кумулятивна міна

Заряд (міна) "Тертл" (мал.2-40) має клепаний корпус з металевого листа, покритого водонепроникною речовиною чорного кольору. Цей заряд може ініціюватися електричним чи механічним способом (з уповільненням чи спрацьовування без нього). Любою тип взривателя встановлюється в спеціальному гнізді в бічній частині заряду й ініціюється сапером, що знаходиться на невеликому видаленні"

Основні дані заряду

Колір ...............................................чорний

Довжина ......................................100 мм

Ширина ..................................... 230 мм

Висота ..................................... 130-150 мм

Загальна вага .................................. 9 кг

Тип ВР ..................................... мелініт

Вага ВР..................................... 3,4кг

Мал. 2-40. Заряд (міна) "Тёртл"

Об'ємна циліндрична міна (мал.2-41) звичайно має корпус з тонколистового металу. Вона виготовлялася з контейнерів для збереження артилерійських і мінометних боєприпасів і шматків труб великого діаметра (використовуваних, наприклад, у польових трубопроводах). Крім того, відзначалося застосування для цієї мети добре маскуємих порожніх шматків бамбука. Розміри і вага таких мін можуть бути найрізноманітнішими, хоча загальна вага коливається в межах 2,5-ІІ кг. Зарядом ВР звичайно був тротил, хлорат чи калію суміші місцевого готування. Часто заряд ініціюється електричним способом сапером, що знаходиться на невеликому видаленні і має чи батареї підривну машинку. Можливо також приведення в дія механічна способом, тертковим взривачем чи взривачем уповільненої дії, міна має детонатори, що розташовуються з обох торців корпуса для збільшення надійності спрацьовування. У ході війни були виявлені міни вагою до 40 кг, і тому важко установити Точну вагову межу для засобів цього типу.

Мал. 2-41. Об'ємна циліндрична міна

Шестовой заряд (мал. 2-42) складається з визначеної кількості ВР, загорненого у водонепроникний матеріал і що прикріплюється < 1-1,5 м тичині. Водонепроникним матеріалом звичайно є чи брезент парусина. ВР частіше представляє собою хлорат калію, ініціюється за допомогою шматка вогнепровідного шнура з капсулем-детонатором. Загальна вага заряду коливається від 3,5 до 8 кг. Шестовое заряди звичайно використовуються під час атаки - для розроблення проходів у дротових загородженнях і знищення бункерів.

Рис. 2-42. Типовий шестовой заряд

Заряд у каністрі (мал.2-43) виготовляється шляхом часткового хвилювання стандартної американський 5-галлонной (19-л) каністри з-під ГСМ вибуховою речовиною і розміщення в донної частини вибухового пристрою з годинним механізмом (від наручних годин). Заряд, що приводиться на малюнку, має два вибухових пристрої для забезпечення більш надійного спрацьовування. Очевидно, що цей тип заряду застосовується при виробництві диверсій.

Мал. 2-43. Зеряд у каністрі

Заряд "Бангалорская торпеда" звичайно виготовляється зі шматка труби діаметром 50 мм, що наповняється чи тротилом мелінітом. У зразка, показаного на мал.2-44, що є одним із кращих відомих зразків, запальне гніздо розташоване на одному з торців. Найбільше що часто зустрічаються подібні заряди мають більш грубий вид. Вони можуть використовуватися з будь-яким типом взривача. Відзначається усе більше використання супротивником зарядів цього типу.

Рис. 2-44. Заряд "Бангалорскея торпеда"

Китайська підривна тротилова шашка (мал. 2-45) має призматичну форму; капсульне гніздо розташоване в одному з торців я відзначається чорною крапкою на жовтому вощеному папері, що покриває зграю Маються шашки вагою 200 і 400 м, вони можуть ініціюватися за допомогою будь-якого стандартного чи імпровізованого вибухового пристрою. Підривні шашки цього типу широко використовуються супротивником.


 
 

Цікаве

Загрузка...