WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Протипіхотні міни та підривні заряди - Курсова робота

Вибуховий механізм ...................... запав гранати

Міна з гільзи снаряда (мал. 2-27) має корпус стандартного артилерійського снаряда, звичайно калібру 75,105 чи 155 мм. У цій міні можливе використання найрізноманітніших вибухових механізмів; міна, показана на малюнку, має ручну гранату з ручкою, що поміщається в заряд ВР. У стінках гільзи влаштовуються два запальних гнізда, у які можна помістити взривачі електричної чи механічної дії. Мина, використовувана в основному як протипіхотна, розрахована на спрацьовування від натяжного дроту, розташовуваної поперек дороги. При використанні міни проти транспортних засобів вона звичайно підривається електричним способом, по проводах.

Рис. 2-27. Мина з гільзи снаряда:

1 - гільза; 2 - ручна Граната; 3 - витяжне кільце;

4 - запальні гнізда

Основні дані міни

Колір................................... жовто-коричневий

Діаметр (максимальний)................. 150мм

Довжина .................................. 460-600 мм

Загальна вага .............................. 4,5-7 кг

Тип ВР ................................. тротил

Уповільнення спрацьовування (гранати)...... 3-4 сек.

Бомба, BLU/3B (мал.2-28) - боєприпаси американських ВВС, призначений для висновку з ладу матеріальної частини і поразок особового складу. Будучи по розмірах трохи більшої, ніж куркуль людини, бомба ВШ/ЗВ у складається зі знімного стабілізатора, металевого корпуса з готовими осколками і натискною кришкою з ударником для спрацьовування при ударі. Через болотисту місцевість і джунглі В'єтнаму деяка кількість цих малокаліберних бомб залишається що невибухнули. Ці бомби знешкоджуються супротивником і потім використовуються в якості протипіхотних чин. Такі бомби з вилученим стабілізатором встановлювали в ґрунт натискною кришкою нагору на дорогах і тропах і використовували як протипіхотні міни натискної дії; їхній прикріплювали над поверхнею землі до чи дерев чагарнику і постачали саморобними вибуховими механізмами, що приводяться в дію від зачіпання натяжного дроту, що розташовувалася поперек шляху руху; у ряді випадків бомби модифікувалися шляхом видалення натискної кришки, збільшення капсульного гнізда й установки в нього електродетонатора для виробництва вибуху по команді однієї чи одночасно декількох бомб.

Рис. 2-28. Бомба ВШ-УВ

Основні дані бомби

Колір ..................................... жовтий з чорним маркіруванням

Діаметр.................................. 64 мм

Довжина (без стабілізатора)................ 83 мм

Загальна вага ................................ 910 м

Тип ВР .................................. гексоген

Осколкова бомба "Батерфляй" (мал. 2-29) може бути знайдена в районах, раніше утримуваних супротивником, де ці боєприпаси застосовувалися нашою авіацією. Бомби можуть мати різні типи взривачей; зокрема, вони можуть мати взривач, що забезпечує спрацьовування в поверхні землі, при удар про ті чи з уповільненням

(після падіння). Деякі бомби мають взривач, що спрацьовує при дотику до них чи при спробі зрушити з місця. Навіть вібрація ґрунту, створювана минаючими поблизу від бомб людьми, може з'явитися причиною вибуху. До таких бомб ні у якому випадку не можна доторкатися! З ними дозволено звертатися ( чи знімати видаляти) тільки членам спеціальних підрозділів по знешкодженню боєприпасів.

Рис. 2-29. Осколкова бомба "Батерфляй"

Основні дані бомби.

Колір ................................... захисний з жовтим маркіруванням

Діаметр ................................ близько 65 мм

Довжина ................................ близько 75 мм

Загальна вага ........................1,8 кг

Тип ВР ................................. тротил

Саморобна міна "Клеймор" (мал. 2-30) по своїй дії подібна американському зразку міни Ы18А1. Основні компоненти включають контейнер, заряд пластичного ВР, що відповідає форми осколки й електродетонатор. Характерним є корпус розмірами 460х150х100 мм. Пластичне ВР, якому придається вигнута форма для розльоту осколків віялом, міститься в корпус. Осколковим елементом служать гайки, болти, цвяхи, скло, ланки патронних стрічок і інші підручні матеріали. При вибуху міни зона поразки звичайно

Рис. 2-30. Саморобна хіна "Клэймор" має форму сектора, володіючи великою ефективністю на дальності до 50 м. Мини такого типу часто застосовуються попарно. Супротивник використовує міни "Клэймор" як у приміщеннях, де можливе скупчення людей, так і поза приміщеннями.

Мина "Скайхорс" являє собою імпровізована протипіхотна зброя (мал.2-31), виготовлене з відрізка труби діаметром приблизно 50 мм і довжиною 300-900 мм. Труба з одного кінця закрита. У трубу міститься заряд ВР, за яким укладаються осколки, ними можуть бути камені, цвяхи, болти, шматки колючого дроту й інший підручний матеріал, що закріплюється пижом і герметизируемий парафіном. Мина має простий вибуховий механізм, що зміцнюється зовні, що може приводитися в дію за допомогою чи шнура натяжного дроту. Це засіб звичайний установлюється для прикриття доріг, чи стежок інших шляхів можливого руху військ. Мина встановлюється таким чином, щоб неї міг підірвати спостерігач за допомогою чи шнура (частіше) звичайним порядком - за допомогою натяжного дроту.

Рис. 2-31. Мина "Скайхорс"

Міна з мисливських патронів (мал.2-32) має два мисливських патрони, закріплені між двох дощок таким чином, щоб могли спрацювати при тиску на верхню дошку. Конструкція такої міни є простій і забезпечує високу ефективність.

Рис. 2-52. Мині з мисливських патронів:

1 - патрони; 2 - рослинність; 3 - дошці розмірами 10 х 3 див; 4 - цвяхи

Трубчаста міна (мал.2-33) використовується проти невеликих човнів і особового складу. Мина встановлюється шляхом кріплення нижньою частиною на бамбуковому кілочку, убитому в землю. При тиску на розщеплений угорі шток останній опускається і зміщає капсуль-воспламенитель до ударника (цвяху), у результаті чого воспламеняется ув'язнений в обмеженому обсязі заряд чорного пороху. Цього вибух, що відбувається в результаті, викидає закриті парафіновою пробкою осколки з трубки. Ніну звичайно називають міною-патроном.

Основні дані міни

Колір...................................... сірий

Діаметр ................................... 50 мм

Довжина..................................... 360-400 мм

Тип ВР .................................... чорний порох

Вес ВР .................................... 135 м

Загальна вага ................................. 2,7-3,6 кг

Зусилля для спрацьовування ................... 9 кг

Рис. 2-33. Трубчаста міна:

1 і 4 - парафін; 2 – осколки; 3 - дерев'яна пробка; 5 - цвях, 6 - капсюль-воспламенитель; 7 – порох; 8 - паперові прокладки; 9 - пази для запобіжної чеки; 10 - штук

Радянська протипіхотна міна ПМН (мал.3-34) натискної дії, з уповільненням установки в бойове положення, призначається для висновку з ладу особового складу. Корпус міни має циліндричну форму і виконаний з коричневої пластмаси, що зовні нагадує бакеліт. З протилежних бічних сторін корпуса угвинчені запав і вибуховий механізм. Нижня частина корпуса посилена чотирма розташованими на однаковій відстані радіальними ребрами. Привід міни являє собою пластмасовий диск, що прикріплюється до нижньої сторони гумової кришки. Краю кришки зміцнюються на верхній частині корпуса міни за допомогою металевого кільця. Мина знаходиться в безпечному положенні за допомогою чеки і коли неї видаляють, | ударник під дією пружини рухається вперед доти, поки дріт на хвостовику ударника не упреться в сповільнювач - свинцеву пластинку. Через 15-20 хв. дріт перерізає пластинку, звільняючи ударник, що переміщається вперед до упора. При натисканні на ; гумову кришку шток рухається провина, звільняючи ударник, що воспламеняет запал.

Основні дані міни

Колір...................................... чорний

Форма ............. ................. циліндрична

Діаметр................................. 115мм

Висота .................................... 57 мм

Вага ....................................... близько 900 г

Рис. 2-34. Радянська протипіхотна міна ПМН

Кумулятивная міна, що вистрибу, (мал.2-35) використовується як протитанкова чи противотранспортна. Вона виконана зі сталевої труби, прикріпленої до металевої підстави. Перед приміщенням кумулятивного заряду в корпус міни запобіжна чека віддаляється. Электровоспламенитель воспламеняет вишибной заряд і підставі міни і її кумулятивний заряд викидається вперед. При ударі заряду об перешкоду (ціль) спрацьовує вибуховий механізм, ударник якого наколює капсюль-воспламенитель запала.


 
 

Цікаве

Загрузка...