WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Проведення допідготовки водіїв автомобілів - Курсова робота

Проведення допідготовки водіїв автомобілів - Курсова робота

Кожному водію доцільно вручити пам'ятку і схему маршруту. Пам'ятка водію має вміщувати основні вказівки щодо водіння автомобілів і роботи водіїв у ході маршу.

Підготовка автомобілів і ремонтних майстерень до маршу включає:

визначення складу колони;

перевірку технічного стану автомобілів і причепів;

технічне обслуговування автомобілів;

нанесення на автомобілі опізнавальних знаків і порядкових номерів згідно зі схемою шикування колони;

перевірку готовності автомобілів і ремонтних майстерень до маршу.

У склад колони необхідно в обов'язковому порядку включати санітарну машину з медичним персоналом, рухомі засоби заправлення, технічного обслуговування, ремонту і евакуації, похідні кухні і один-два резервних автомобілі.

Автомобілі повинні бути обладнані приладами дезактивації, засобами буксирування, шанцевим і водійським інструментом, а також іншим майном згідно з діючими нормами.

Засоби технічного обслуговування та ремонту забезпечуються необхідними запасними частинами і матеріалами.

Для управління колоною на марші виділяються радіостанції, сигнальні флажки, оснащення військового регулювальника, жезли та ручні світлофори, показчики напрямку руху.

За 1-2 дні до початку маршу проводиться огляд особового складу і техніки відповідно до вимог Стройового статуту Збройних Сил України і Настанови по автомобільній службі.

Проведення 250-км маршу.

(другий період)

Марш з водіями проводиться в три етапи протягом світлого часу доби.

Перший етап. Марш починається з оголошення збору особового складу і виходу в район зосередження.

Основну увагу при цьому слід звертпати на швидкість збору особового складу, організоване прибуття в парк, послідовність і правильність виконання операцій щодо пуску двигунів автомобілів і організований вихід колони в район зосередження.

В районі зосередження проводяться такі заходи:

розташування, укриття і маскування підрозділів і автомобілів з урахуванням бойової готовності і швидкого виводу їх у потрібному напрямі;

контрольний огляд автомобілів і усунення несправностей;

сніданок;

оголошення наказу на марш;

інструктаж водіїв;

висилка на маршрут групи регулювання.

Наказ на марш віддає керівник заняття перед строєм особового складу. Інструктаж водіїв проводять командири підрозділів.

До початку руху висилається група регулювання. Начальником групи призначається офіцер, який брав участь у розвідці маршруту і району маршу. У розпорядження групи виділяється один-два автомобілі. На групу регулювання можуть покладатися також завдання щодо створення тактичної обстановки за планом маршу і збір необхідної інформації для розбору дій водіїв на марші.

Команди (сигнали) для початку руху колони подаються керівником заняття.

Усі автомобілі починають рух, приймаючи встановлені дистанції. В голову колони виділяється автомобіль, яким керує один з кращих водіїв, тому що від його дій у певній мірі залежать дисципліна і безпека руху.

З навчальною метою під час маршу дозволяється використання радіостанцій. Всі переговори ведуться тільки за переговорною таблицею і з використанням кодованої карти і таблиці позивних.

Другий етап. На ділянці шосейної дороги 25-35 км відпрацювати з водіями такі навчальні питання:

дії водіїв у складі колони (своєчасний і одночасний початок руху, витримування встановлених швидкостей руху і дистанцій між машинами і підрозділами, своєчасне проходження пунктів регулювання і прибуття до місця призначення у зазначений час);

проїзд населених пунктів і залізничних переїздів;

розворот колони у зворотньому напрямку;

дії водіїв під час нападу авіації противника;

проведення контрольного огляду машин на шляху слідування.

На ділянці маршруту довжиною 20-25 км проводиться водіння машин по бездоріжжю і колонних шляхах, відпрацьовується подолання водних перешкод по мосту, ділянок місцевості, заражених отруйними або радіоактивними речовинами, застосування засобів підвищення прохідності, евакуація застряглих машин.

На грунтовій ділянці дороги загальною довжиною 25-30 км відпрацювати завдання:

відбиття нападу наземного противника;

усунення несправностей машин;

буксирування несправних машин;

дозаправлення машин ПММ.

Після завершення маршу на 75-100 км планується привал. Колона відводиться в сторону, автомобілі розташовуються розосереджено у порядку, що виключає велику витрату часу на витягування колони з району привалу. Заходи, що проводяться в районі привалу, вказані в плані організації і проведення маршу.

Третій етап. Перехід по дорогах різних категорій на тлі тактичної обстановки.

Марш починається з підйому особового складу за тривогою і зміни району за сигналом про небезпеку ядерного нападу противника. Для зміни району колона здійснює марш на відстань 7-8 км. В новому районі керівник заняття ставить завдання на здійснення маршу в район постійної дислокації.

У район постійної дислокації частини колона має прибути у встановлений термін в готовності до виконання наступних завдань.

Виконання робіт з технічного обслуговування автомобілів.

Розбір маршу.

(третій період)

Роботи з технічного обслуговування автомобілів і причепів, що брали участь у марші, проводяться водіями під керівництвом командирів підрозділів. Для надання допомоги водіям у приведенні техніки в порядок залучається особовий склад ремонтних підрозділів.

Розбір і підведення підсумків маршу і технічного обслуговування автомобілів проводяться керівником заняття з усім особовим складом, що брав участь у марші, після закінчення робіт з технічного обслуговування автомобілів і постановки їх на зборах.

З офіцерами і прапорщиками проводиться більш докладний розбір з питань організації і проведення.

Після виконання програми допідготовки і здійснення водіями маршу комісією, що призначається наказом командира військової частини, з'єднання (начальника гарнізону), приймаються екзамени з Правил дорожних руху, практичного водіння і технічного обслуговування транспортних засобів.

Водії, що не пройшли допідготовку в повному обсязі Програми допідготовки водіїв машин і не склали екзамени, до керування машиною не допускаються. З ними проводяться додаткові заняття і повторно приймаються екзамени.

Про підсумки допідготовки водіїв заступник командира з озброєння (начальник автомобільної служби) доповідає командиру частини (з'єднання) і представляє старшому начальнику по службі донесення.

3.3.4 Особливості організації та проведення

250-км маршу в гірських районах.

Під час планування тактико-спеціального заняття в гірських районах і підготовки до нього основна увага приділяється:

правильному вибору маршруту по колонних шляхах, долинах, ущелинах, лощинах;

визначенню місць привалів, середніх швидкостей руху залежно від рельєфу місцевості;

визначенню районів очікування перед подоланням перевалів;

підготовці ділянок маршруту з крутими поворотами, спусками, підйомами шляхом виставлення огороджень, показчиків, які добре видно вдень і вночі;

призначенню на перевали комендантів, а також вхідного і вихідного комендантських постів із засобами зв'язку;

ретельній підготовці особового складу і автомобілів.

Місця привалів вибираються на рівних ділянках доріг поблизу джерел води. Не можна призначати місця для привалів в руслах висохлих рік, на водостоках, в місцях, де можливі камнепади та снігові лавини.

На зборах допідготовки водіїв необхідно особливу увагу приділяти вивченню:

впливу висоти місцевості на роботу машини;

особливостей водіння автомобілів і автомобільних поїздів в гірських умовах;

способів пуску двигунів при низьких температурах оточуючого повітря;

особливостей роботи особового складу під час технічного обслуговування автомобілів в гірській місцевості.

Під час маршу водії повинні отримати практичні навички водіння автомобілів на крутих підйомах, спусках, по косогору, по подоланню серпантинів, крутих і закритих поворотів, ділянок дороги, вкритих льодом, броду через гірські ріки та інших перешкод.

Підготовка автомобілів і причепів до маршу проводиться відповідно до вимог Інструкції з експлуатації автомобільної техніки в горах.

Під час проведення маршу особлива увага приділяється:

проведенню постійної розвідки маршруту для встановлення важко прохідних ділянок, ділянок можливих обвалів, загороджень, відшукуванню шляхів обходу та ін.;

виділенню тягачів з блоковими пристроями на ділянки доріг з крутими підйомами та спусками;

забезпеченню особового складу групи регулювання та замикання запасом продовольства на весь період маршу.

За рішенням командира частини (з'єднання) можуть проводитися і інші заходи, що забезпечують успішне проведення маршу.


 
 

Цікаве

Загрузка...