WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Основи бойового застосування військ РХБ захисту - Курсова робота

Основи бойового застосування військ РХБ захисту - Курсова робота

3. Захист від збої масового ураження

№ нормативу

Найменування нормативу

Умови /порядок/ виконання нормативу

Категорія тих, хто навчається

Оцінки за часом

відмінно

добре

задовільно

1

2

3

4

5

6

7

1

Одягання респіратора або протигаза.

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу знаходяться на позиції, у бойовій або спеціальній, ведуть бойові дії, відпочивають на привалі.

Протигази і респіратори у похідному стані. Раптово, одягають протигази або респіратори.

Час відраховується від моменту подачі команди до відновлення дихання після одягання протигазу /респіратору/.

Примітка: В чисельнику вказано час одягання протигаза, в знаменнику – респіратора.

Оцінка знижується на один бал, якщо: При одяганні протигазу той, хто навчається, не заплющив очі і не затримав дихання або після одягання не зробив повний видих; шолом-маска /маска/ одягнута з перекошенням; кінці носового зажиму респіратора не притиснуті до носу.

Оцінка ставиться "незадовільно", якщо допущено утворення таких складок або перекошень, коли зовнішнє повітря може проникати під шолом-маску.

Військовослужбовці

Обслуга

відділення

Взвод

Рота

7с/11с

8с/12с

9с/13с

10с/14с

8с/12

9с/13с

10с/14

11с/15с

10с/

14с

11с/

15с

12с/

17с

13с/

18с

2

Користування несправними протигазами у зараженій атмосфері

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу знаходяться в палатці /приміщенні/ для технічної перевірки протигазів, де створено концентрацію хлорпікрину 1,2 г/м3. Протигази перевірені, справні, підігнані і знаходяться у бойовому положенні. Подається команда "шолом-маска /маска/ порвана", ті, хто навчаються , від'єднують несправну лицеву частину і продовжують користуватися фільтруючи-поглинаючою коробкою.

Час відраховується від моменту подачі команди до відновлення дихання.

При впливі парів хлорпікрину на очі або органи дихання ставиться оцінка "незадовільно".

Військовослужбовці

14 сек

16 сек

20 сек

3

Підготовка ізолюючо

го дихального апарату /ІДА/, /ізолюючо

го протигазу/ до користування під водою

ІДА /ізолюючі протигази/ у тих, хто навчається за командою "ІДА /ізолюючі протигази/ до користування під водою підготувати" ті, хто навчаються, проводять огляд, перевіркку справності та герметичності, збірку і переведення ЇДА /ізолюючих апаратів/ в стан "наготові".

Час відраховується від моменту подачі команди до доповіді про готовність до роботи під водою.

Оцінка знижується на один бал, якщо: слабко або неправильно закріплено загубник на кільцевому виступі патрубку; неправильне положення ніпелю або металевої спіралі; не підготовленні скельця окулярів проти запотівання; регенеративний патрон і з'єднувальна трубка з'єднані неправильно; не проведена перевірка герметичності шолом-маски.

Помилки, які визначають оцінку "незадовільно": нещільно закріплений ніпель з'єднувальної трубки з регенеративним патроном /РП/ і РП з дихальним мішком; ЇДА /ізолюючий протигаз/ зібраний не правильно; не проведена перевірка справності вузлів ЇДА за допомогою манометра.

Військовослужбовці

8хв

9хв

11хв

4

Одягання загально-військово

го захисного комплекту, костюму захисного плівочного і протигазу

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу знаходяться на незараженій території /ведуть бойові дії, знаходяться в районі розташування, в укриттях або закритих машинах/. Засоби захисту знаходяться при них.

За командою "Плащ в рукава. Гази" ті, хто навчаються, одягають захисні панчохи, протигази, плащі в рукава, рукавиці і при діях на машинах вишиковуються біля них:

на відкритій місцевості

в укриттях або закритих машинах

Примітка: Указано час одягнення в чисельнику - ЗЗК, в знаменнику – КЗП.

б) за командою "3ахисні комплекти одягнути. Гази", ті, хто навчаються, одягають панчохи, плащі у вигляді комбінезону, протигази, підшоломники, рукавиці і при діях на машинах вишиковуються біля них:

на відкритій місцевості

в укриттях або закритих машинах

Час виконання нормативу відраховується від моменту подачі команди до повного одягання ЗЗК /КЗП/.

Оцінка знижується на один бал, якщо: неповністю виконанні окремі операції при одяганні засобів захисту; допущено помилки, які знижують оцінку на один бал, при одяганні протигаза/норматив №1/.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: не застібнуто більше двох шпильків, допущено помилки, які визначають оцінку "незадовільно", при одяганні протигаза /норматив №1/.

Військово

службовці

Рота

Військово

службовці

Рота

Військовослужбовці Рота

Військовослужбовці Рота

Зхв/

Іхв 20с

4хв/

Іхв 10с

4хв35с/

2хв 20с

5хв40с/

2хв 40с

4хв 35с

4хв 50с

7хв

8хв 50с

Зхв20с/

і хв 40с

4хв20с/

2хв

5хв/

2хв 40с

6хв10с/

Зхв

5хв

5хв 20с

7хв40с

9хв40с

4хв/

2хв

5хв10с/

2хв 30с

4хв/

2хв

7хв20с/

Зхв 30с

6хв

6хв 10с

9хв 10с

12хв

5

Одягання спеціального захисного одягу і протигазу

Ті, хто навчаються, знаходяться на незараженій місцевості. Одяг /костюм Л-1/ в сумці при тих, хто навчається. За командою "Захисний одяг одягти. Гази" ті, хто навчаються, одягають штани, куртки, протигази, підшоломники, рукавиці.

Час відраховується від моменту подачі команди до повного одягнення одягу.

Оцінка знижується на один бал, якщо: неповністю виконанні окремі операції при одягненні захисного одягу; не одягнений імпрегнований підшоломник; допущено помилки, які знижують оцінку на один бал, при одягнені протигаза /норматив №1/.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо не застібнуто клапан на шиї або не опущені рукави поверх рукавиць; допущено помилки, які визначають оцінку "незадовільно" при одягненні протигазу /норматив №1/.

Військовослужбовці

4хв

4хв20с

5хв10с

6

Дії за спалихом ядерного вибуху

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу виконують задачу у пішому порядку або на відкритій штатній техніці, знаходяться в районі розташування на відкритих бронетранспортерах /автомобілях/ або біля машин. Імітується спалах ядерного вибуху або подасться команда "Спалах справа /зліва/". За спалахом або за командою ті, хто навчаються, залягають на місцевості /на дно кузова/, а при наявності в 2-3 кроках укриті, бліндажів або сховищ займають їх.

Під час руху на штатній техніці механік - водій /водій/ зупиняє машину, ставить її на гальма, глушить двигун, закриває бокове скло автомобіля та шторки. Увесь особовий склад закриває люки і міцно тримається за поручні чи агрегати, а водій схиляється нижче вітрового скла.

Час відраховується від моменту подачі команди до зайняття відповідного положення.

Оцінка знижується на один бал, якщо: механік - водій /водій/ не зупинив машину, не заглушив двигун, не закрив шторки, не поставив БТР /автомобіль/ на гальма; не сховані кисті рук під себе і не піднято комір шинелі.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: на відкритій місцевості той, хто навчається, не ліг головою у бік протилежний вибуху; не використано захисні властивості місцевості, інженерних споруд техніки; не закрито люк танка /БТР, БМП/ або бокове скло автомобіля.

Військово

Службовці

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

Взвод

Рота

2 сек

3 сек

4 сек

7 сек

8 сек

9 сек

3 сек

4 сек

5 сек

8 сек

9 сек

10 сек

4 сек

5 сек

6 сек

10 сек

11 сек

12 сек

7

Дії за сигналом "Радіаційна небезпека"

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу виконують бойову задачу, знаходяться в районі розташування відкрито або поблизу інженерних споруджень, штатної техніки. Засоби захисту при них. Подається сигнал. "Радіаційна небезпека"; при цілях на місцевості, відкритій техніці, ті, хто навчаються, одягають респіратори, захисні плащі у рукави, захисні панчохи і рукавиці. При наявності в 5-10 м від підрозділу укрить /сховищ, бліндажів, перекритих ділянок, траншей/, закритої бойової техніки одягають респіратори, займають укриття або свої місця в машинах, закривають двері, люки, штори, вмикають систему колективного захисту і бортові прилади радіаційної розвідки.

Час відраховується від моменту подачі команди до одягнення засобів захисту /зайняття сховищ, техніки і вмикання системи колективного захисту та приладу радіаційної розвідки/.

Примітка: в чисельнику вказано час одягнення ЗЗК, в знаменнику - КЗП.

Оцінка знижується на один бал, якщо: неповністю закриті двері, шторки і люки танка / БМП, БТР / або бокове скло автомобіля; не ввімкнено систему колективного захисту і бортовий прилад радіаційної розвідки; допущено помилки, які знижують оцінку на один бал, при одягнені респіратора /норматив №1/ і засобів захисту шкіри /норматив №4/.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: не використанні укриття і штатна техніка; допущено помилки, які визначають оцінку "незадовільно" при одягнені респіратора /норматив №1/ і засобів захисту шкіри /норматив №4/.

Військово

службовці

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

Взвод

Рота

Зхв/

1хв20с

Зхв20с/

Іхв30с

4хв/

1хв40с

31 сек

34 сек

40 сек

Зхв20с/

Іхв 40с

Зхв40с/

Іхв 50с

4хв20с/

2хв

34 сек

37 сек

45 сек

4хв/

2хв

4хв/

2хв 20с

5хв10с/

2хв 10с

41 сек

44 сек

55 сек

8

Дії за сигналом

"Хімічна тривога"

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу, виконують бойову задачу, знаходяться в районі розташування. Засоби захисту при них. Подається сигнал "Хімічна тривога". При діях на місцевості і відкритій техніці ті, хто навчається, одягають протигази, плащі у вигляді накидки і ведуть спостереження за місцевістю; при наявності в 5-10 м від підрозділу укрить /сховищ, бліндажів, перекритих ділянок, траншей/, закритої техніки ті, хто навчаються, одягають протигази, займають спорудження або свої місця в машинах, закривають двері, шторки, вмикають систем колективного захисту.

Час відраховується від моменту подачі сигналу до повного одягнення засобів захисту /зайняття укрить, техніки вмикання системи колективного захисту/.

Оцінка знижується на один бал, якщо: неповністю закриті вікна, двері, шторки і люки бойової та спеціальної техніки; ті, хто навчаються, не ведуть спостереження за місцевістю; допущено помилки, які знижують оцінку на один бал, при одягнені протигаза/норматив №1/.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: залишились не захищені окремі частини тіла, обмундирування і взуття при одягнені плаща у вигляді накидки; не ввімкнено систему колективного захисту /там де вона є/; допущено помилки, які визначають оцінку "незадовільно" при одягненні засобів захисту /норматив №4/ і протигаза /норматив №1/.

Військово

службовці

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

Взвод

Рота

35 сек

40сек

45 сек

25 сек

31 сек

34 сек

40 сек

45 сек

50 сек

27 сек

34 сек

37 сек

50 сек

55 сек

1хв

32 сек

41 сек

44 сек

9

Підготовка до

подолання зараженої ділянки місцевості.

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу здійснюють марш, засоби захисту при них. Командир підрозділу, шикує особовий склад біля машини. Особовий склад проводить герметизацію техніки, накриває майно. Після підготовки техніки ті, хто навчаються, вмикають систему колективного захисту і прилади радіаційної і хімічної розвідки /там, де є/ і одягають захисні комплекти в машинах.

Час відраховується від моменту закінчення постановки задачі до доповіді командирів про готовність до подолання зараженої ділянки місцевості:

при діях особового складу в захисному комплекті, одягненому в рукави

при діях особового складу в захисному комплекті у вигляді комбінезона

при діях особового складу в костюмі захисному плівочному

Примітка: Після виконання нормативу особовий склад вишикується для перевірки правильності одягнення засобів захисту.

Оцінка знижується на один бал, якщо: не закріплено тент або неповністю закриті вікна, двері, люки, штори бойової техніки і автомобілів, погано накрито майно; не вказана швидкість руху підрозділу через заражену ділянку та інтервали між машинами; допущено помилки, які знижують оцінку на один бал, при одягненні засобів захисту /норматив №4 і І/.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: при постановці задачі не вказано або вказано неправильно порядок використання засобів захисту; не ввімкнено систему колективного захисту і прилади радіаційної та хімічної розвідки /там, де є/; допущено помилки, які визначають оцінку "незадовільно" при одягнені засобів захисту /нормативи №4 і І/.

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

5хв 30с

6хв 30с

7хв 50с

9хв 40с

Зхв 30с

4хв

6хв

7хв

8хв 30с

10хв30с

4хв

5хв

7хв 10с

8хв 20с

10хв

13хв40с

5хв

6хв

10

Підготовка табельних засобів спеціальної обробки до роботи.

Танк, БТР, БМП, автомобіль заражені і виведені з зараженої ділянки. Механік - водій /водій/ і його помічник в засобах захисту перед машиною. Засоби спеціальної обробки на машині. За командою "Комплект спеціальної обробки розгорнути" водій і його помічник готують засоби дезактивації /дегазації, дезінфекції/ до роботи.

Час відраховується від моменту подачі команди до доповіді водія про готовність комплекту до роботи.

Комплект ІДК-1:

з використанням стиснутого повітря від компресору автомобіля;

з використанням автомобільного насосу.

Комплект ДК-4 /ДК-4Б, ДК-4Д/

газорідинним методом

методом підсосу.

Комплект ДКЗ

Оцінка знижується на один бал, якщо: не утворено необхідного тиску в ємності з рідиною, наявність течі в з'єднувальних елементах комплекту.

Оцінка, визначається "незадовільно", якщо: не подається дегазуючий /дезактивуючий/ розчин; перед запуском двигуна не відкривався запобігаючи й клапан.

Механік-

водій

Механік-

водій

Механік-

водій,

помічник

Механік-

водій,

помічник

Механік-

водій

2хв 45с

Зхв

Зхв

2хв20с

4хв

Зхв

Зхв 20с

Зхв 20

2хв30с

4хв20с

Зхв 30с

4хв

4хв

3хв

5хв10с

11

Часткова спеціальна обробка.

Ті, хто навчаються, у складіпідрозділу виконують бойову задачу.

Особовий склад і зброя заражені. Навчаємі в засобах захисту, засоби санітарної обробки і де активізації при них За командою часткову "Часткову спеціальну обробку провести" ті хто навчаються протирають тампонами (ганчірками), змочених дезактивуючи ми розчинами (водою), всі види індивідуальної зброї і ременя з вершу в низ, потім протирають сухими тампонами (ганчір'ям), використані тампони (ганчір'я) збирають і виносять, знімають засоби захисту шкіри і протигази, проводять часткову санітарну обробку.

Час відраховується від моменту подачі команди до доповіді командира підрозділу про закінчення роботи.

Оцінка знижується на один бал, якщо: командир підрозділу не керував особовим складом і не здійснював контроль за порядком обробки; використане ганчір'я після закінчення обробки не закопане; після закінчення дезактивації не протерто насухо оброблену зброю.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: не дотримувались необхідні заходи безпеки при зніманні засобів захисту; нещільно проводилась санітарна обробка зброї (допускались попуски).

Військово

службовці

Відділення

(екіпаж,

обслуга)

взвод

Рота

9хв 40с

10хв30с

11хв30с

11хв30с

11хв30с

12хв30с

12хв40с

13хв50с

15хв

12

Часткова спеціальна обробка при зараженні отруйними речовина

ми і біологічними засобами противника

Ті, хто навчаються, у складі підрозділу виконували бойову задачу і вийшли із зараженого району. Особовий склад і зброя заражені. Особовий склад в засобах захисту, особи санітарної обробки і дегазації /ІПП, ДП / при них.

За командою "Часткову спеціальну обробку провести" ті, хто навчаються, проводять дегазацію всієї поверхні особистої зброї, протирають оброблену зброю сухими тампонами, змащують зброю, збирають і закопують / при дезінфекції зпалюють / використані тампони, потім знімають заражені засоби захисту шкіри і в протигазах виходять на 10 м в навітряну сторону, за допомогою ІПП обробляють шию, кисті рук, комір куртки, обшлаги рукавів, лицеву частину протигаза і знімають протигази.

Час відраховується від моменту подачі команди до доповіді командира підрозділу про закінчення обробки.

Оцінка знижується на один бал, якщо: командир підрозділу не керував особовим складом і не здійснював контроль за порядком обробки; використане ганчір'я після дегазації не закопане, а після дезінфекції не зпалено, після закінчення дегазації / дезінфекції / не протерто насухо оброблену зброю.

Оцінка визначається "незадовільно" так само, як і при виконанні нормативу №14.

Військовослужбовці

Відділення

/обслуга/

взвод

12хв

13хв

13хв

14хв

16хв

17хв

13

Дезактива

ція /дегазація, дезінфек

ція/ озброєння і військової техніки.

Озброєння і військова техніка заражені і виведені з зараженої ділянки. Екіпаж, обслуга або водій і його помічник - біля машини. Засоби захисту у бойовому стані. Засоби дегазації / дезактивації, дезінфекції / підготовлені.

За командою "Дегазацію /дезактивацію, дезінфекцію / провести" екіпаж, обслуга або водій і його помічник проводять обробку зараженої техніки.

Час відраховується від моменту подачі команди до доповіді командира екіпажу, обслуга або водій про закінчення обробки.

Часткова дезактивація / дегазація, дезінфекція / з використанням ДК-4, ІДК:

БТР, гусеничного тягача, інженерної машини, вантажного /спеціального / автомобіля типу ЗІЛ; "УРАЛ", КРАЗ, КАМАЗ.

БРДМ, автомобіля типу ГАЗ /УАЗ

Часткова дегазація з використанням ТДП: РХМ

Повна дезактивація / дегазація, дезінфекція / двома брандспойтами АРС/ДКВ/:

вантажного спеціального автомобіля типу ЗІЛ, "УРАЛ", КРАЗ, КАМАЗ.

БРДМ, автомобіля ГАЗ / УАЗ /, РХМ

Повна дезактивація / дегазація, дезінфекція / з використанням ДК-4, ІДК / одним брандспойтом зі щіткою АРС/:

вантажного /спеціального/ автомобіля типу ЗІЛ, "УРАЛ", КРАЗ, КАМАЗ

БРДМ, вантажного автомобіля типу ГАЗ, РХМ

легкового / спеціального / автомобіля

Примітка: Очистка знижується на один бал, якщо: не видержано встановлену послідовність при виконанні прийомів дезактивації / дегазації, дезінфекції /; перед повною спеціальною обробкою не знято брезент з об'єкту; перед обробкою не вичищено видимий бруд з поверхні об'єктів за винятком дна, гусениць / коліс /; використане ганчір'я після дезактивації / дегазації / не закопано, а після дезінфекції не спалено.

Оцінка визначається "незадовільно", якщо: не видержано встановлених заходів безпеки, у результаті яких можливо ураження; не видержано послідовність в застосуванні дегазуючих розчинів №1 і 2; допущено пропуски при обробці поверхні, або не оброблено внутрішню поверхню об'єкту.

Ті, хто навчаються, не навчені правилам користування засобами дезактивації / дегазації, дезінфекції /.

Водії і

помічник,

обслуга

Екіпаж,

обслуга

Обслуга

Обслуга

/екіпаж/

Рота

Водій і

помічник

обслуга

11хв

6хв 30с

5хв 30с

18 хв

19 хв

14 хв

12 хв

7хв

6 хв

20 хв

21 хв

15 хв

14 хв

8хв

7хв

24 хв

25 хв

18 хв

14

Спеціальна обробка батальйону /дивізіон/

Мотострілецький /танковий/ батальйон, дивізіон заражені і знаходяться в колоні, вздовж маршруту або в районі розташування. Особовий склад в засобах захисту. Підрозділ РХБ захисту в колоні 200-400 м від батальйону. Командир батальйону / дивізіону / ставить задачу командирам рот / батарей / на проведення спеціальної обробки. Підрозділ РХБ захисту прибуває до заражених підрозділів і розгортається для спеціальної обробки.

За командою "Спеціальну обробку провести" особовий склад обробляє штатну техніку, індивідуальну зброю і засоби захисту. Після обробки техніки особовий склад відводиться в навітряну сторону, обробляє особисту зброю, знімає засоби захисту і проводить часткову санітарну обробку.

Час відраховується від моменту подачі команди до доповіді командира батальйону про проведення спеціальної обробки.

Примітка: В чисельнику вказано час для обробки одним, в знаменнику двома дегазуючими розчинами.

Оцінка знижується на один бал, якщо: використане ганчір'я не закопано /при дезінфекції не спалено/; перед обробкою не очищений видимий бруд з поверхні техніки за винятком дна, гусениць /коліс/.

При порушенні заходів безпеки під час проведення спеціальної обробки оцінка ставиться "незадовільно".

Батальйон /дивізіон/

34хв

48хв

37хв

53хв

44хв

1г3хв

15

Зміна району розташування

Підрозділ знаходиться в районі розташування, військова техніка в укриттях і замаскована, особовий склад знаходиться в техніці або в інших укриттях.

За командою командира знімається маскування, техніка виводиться із укриття, проводиться посадка особового складу у машині підрозділ колоною висувається у новий район.

Час відраховується від моменту отримання командиром підрозділу задачі на зміну району до початку руху останньої машини в колоні.

Взвод

Рота

Батальйон

2хв45с

4хв30с

9хв

3хв

5хв

10хв

3хв30с

6хв

12хв


 
 

Цікаве

Загрузка...