WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Основи бойового застосування військ РХБ захисту - Курсова робота

Основи бойового застосування військ РХБ захисту - Курсова робота

Водяні розчини порошоку СФ–2у і пальне змивають ОР із зараженої поверхні, зменшують небезпеку вторинного зараження особового складу, але не дозволяють зняти захисні рукавиці і протигази при експлуатації об'єктів.

  • Розчини для дезактивації.

Для дезактивації озброєння і техніки застосовують 0,075 – 0,15% водяний розчин порошку СФ – 2у.

0,075% розчин СФ – 2у застосовують з комплектів ДК–4 з нормою витрати 1,5 і 3 л/м2 відповідно.

З АРС, ДКВ, АДДК, ІДК–1, ДК–1, ДК–2 влітку застосовують 0,15 розчин порошку СФ – 2у у воді, взимку в аміачній воді (20 – 25 % аміаку) чи підігрітої до 60 – 700С (для авіаційної техніки) воді. Норма витрати – 3 л/м2.

Розчин порошку і СФ–2у готують шляхом розчинення їхньої розрахункової кількості при перемішуванні в течії 1 – 3 хвилин.

Крім цього розчину для дезактивації можуть використовуватися водяні розчини мила, інших миючих засобів і води.

Витрата водяних розчинів мила, миючих засобів 1,5 – 3 л/м2, води – 3,5 л/м2.

  • Розчини для дезинфекції.

Для дезинфекції озброєння і техніки застосовують водяні розчини ДТС – ГК; монохлорамина Б (БХ).

Як допоміжні розчини можуть бути використані водяні розчини миючих порошків для дегазації розчини №1 і №2–бщ (-ащ), що тільки знижують обтяженість поверхонь.

Водяний розчин, що містить 1 – 1,5% ДТС – ГК – застосовується для дезинфекції озброєння і техніки, заражених не спороутворюючими формами мікробів. Він є основним дезинфікуючим розчином в літніх і осіннє – весняних умовах (при температурі +50С и вище).

Водяний розчин, що містить 0,5% монохлорамина Б (ХБ) – застосовують для дезинфекції шкірних покривів шляхом обмивання чи зрошення з душових соток.

Монохлорамин Б – натрієва сіль - хлорпарабензолсульфаміду чи натрієва сіль монохлорамина бензолсульфокислоти.

Монохлорамин ХБ – натрієва сіль – хлорпарахлорбензолсульфамида чи натрієва сіль монохлорамина парахлорбензолсульфокислоти.

Монохлорамин Б (ХБ) – білий чи злегка жовтуватий кристалічний порошок зі слабким запахом хлору. Добре розчинний у воді, помірковано в спирті і не розчинний в органічних розчинниках.

Зберігається і транспортується в паперових мішках чи фанерних барабанах масою не більш 30 кг з поліетиленовими вкладишами.

Формалін – насичений (35 – 40%) водяний розчин формальдегіду (мурашиного альдегіду) - застосовується:

1). для дезинфекції озброєння і техніки, заражених вегетативними формами мікробів, у виді 3 – 5% водяних розчинів (один обсяг формаліну на 6-12 обсягів води). При зараженні споровими формами мікробів застосовується розчин, що містить 17-20% фальмадегиду і 10% (по вазі монохлорамину Б (ДТ-1) у воді (в зимових умовах у 50% водно – спиртовому розчині). Застосовується при температурі не нижче +80С. (нижче +80С застосовуватися гарячі розчини). Норма розходу хлору 0,3-0,5 л/м2.

Готуватися перед застосуванням:

2). Для дезинфекції білизни, бавовняного обмундирування і індивідуальних засобів захисту шляхом замочування:

  • при зараженні вегетативним формами мікробів;

  • у 2,5 % розчині формальдегіду в течиї 1 години.

  • при зараженні споровими формами мікробів – у 10% розчині формальдегіду в течиї 2годин;

3). Для дезинфекції хутряних, шкіряних, і валяних виробів пароформалиновою сумішшю в ДДА, АГВ при температурі 58 – 590С, застосовується не розведений формалін, з нормою витрати на одне завантаження:

  • при зараженні вегетативними формами мікробів – 120 мл.

  • при зараженні споровими формами мікробів – 350 мл.

Тривалість дезинфекції в першому випадку – 45 хв, у другому – 2 год 45хв.

Формалін - безбарвна прозора рідина з різким запахом. Добре змішується з водою. Зберігається в скляних пляшках ємністю 40 л, у захищеному місці від світла при температурі 90С и вище. При тривалому збереженні можливі полімеризація і випадання осаду.

МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ ПО ТСП ТА ТСН ЗІ ВЗВОДАМИ ТА РОТАМИ ВІЙСЬК РХБ ЗАХИСТУ

1. Методика проведення тактико-спеціального заняття зі взводом РХР

Тема : Ведення радіаційної і хімічної розвідки взводом в наступі.

Навчальні цілі : 1. Удосконалювати практичні навички командиру взводу і командирів відділень в управлінні підрозділами при веденні хімічної розвідки в наступі вночі.

2. Домогтися злагоджених дій взводу при веденні хімічної розвідки в наступі.

3. Формувати високі психологічні навички у особового складу при дії вночі.

Навчальні питання: 1. Підготовка до виконання задачі. Наказ командира взводу. Висування в район розвідки.

2. Розвідка району зараженого отруйними речовинами противника. Доповідь про результати розвідки по радіо.

3. Технічне обслуговування машин після виконання задачі.

Час : 3 години (20.30 – 23.30 5.9)

Проведення заняття.

1. Підготовка до виконання завдання. Наказ командира взводу. Висування в район розвідки. Заняття може початися з об'явлення взводу сигналу "Збір" та виводу його до пункту збору, який одночасно буде вихідним районом для заняття.

Керівник заняття перевіряє дії о/с взводу по сигналу "Збір", вихід і заняття їм пункту збору, готовність взводу до заняття, об'являє тему, цілі і перше навчальне питання.

Викликавши командира взводу, він доводить до нього тактичну обстановку і завдання взводу. О/с в цей час готує машини до розвідки. Помічники керівника заняття перевіряють виконання відділеннями нормативів по підготовці машин. Приклад тактичної обстановки і задача взводу :

"Противник займає оборону на рубежі (вказує) і підтягує резерви з глибини. Його авіація з 20.30 5.9 нанесла хімічний удар по району (вказує).

Задача взводу – по маршруту (вказує) висунутися в район (вказує) і провести розвідку ділянки місцевості, зараженої отруйними речовинами. Вихідний пункт (вказує) пройти о 21.00. Розвідку закінчити о 23.00. Після закінчення розвідки прибути в район (вказує).

Я знаходжусь (вказує). Мій заступник (вказує)".

Переконавшись в тому, що командир взводу зрозумів завдання, керівник заняття дає йому час на усвідомлення завдання і оцінку обстановки, а сам перевіряє підготовку відділення до ведення розвідки вночі, звертає особливу увагу на справність приладів нічного бачення, підсвічування шкал в приладах, наявність ліхтарів і джерел живлення до них.

Крім усвідомлення завдання і оцінки обстановки командир взводу викликає командирів відділень і ставить їм завдання. В наказі командир взводу вказує :

" Противник веде бій на рубежі (вказує). О 20.30 сього дні авіація противника нанесла хімічний удар по району (вказує).

Взводу висунутися в район хімічного удару з завданням до 23.00 5.9 провести хімічну розвідку району, зараженого отруйними речовинами, визначити його границі, знайти шляхи обходу. Маршрут руху (вказує). Вихідний пункт (вказує) пройти о 21.00.

Порядок шикування колони (вказує). Швидкість руху – 30 км/год, дистанція між машинами – 40 м.

Спостерігати (вказує кожному відділенню).

Готовність до висування 20.40. Початок руху за моєю командую.

Я слідую в голові колони. Заступник – командир 2-го відділення."

Командир взводу після віддання наказу перевіряє, як командири відділень засвоїли завдання, організує взаємодію, вказує сигнали оповіщення і управління та дає вказівки по забезпеченню маршу.

Заслухавши віддання командиром взводу наказу, організацію взаємодії і забезпечення дій взводу, керівник заняття перевіряє порядок постановки задач відділенням одним – двома командирами відділень, далі уточнює задачу о/с, виділеного для застосування імітаційних засобів, і висилає його в першу точку імітації.

При перевірці готовності взводу до дій керівник заняття перевіряє : знання завдань всім особовим складом взводу; знання і вміння передавати та приймати зорові сигнали за допомогою сигнальних ліхтарів; підгонку спорядження і маскування блискучих предметів; світломаскування машин і завантаження приборів і майна.

Перевіривши готовність взводу до дій, керівник занять продовжує відпрацювання навчального питання і дає дозвіл на здіснення маршу.

При висуванні взводу в район вихідного пункту керівник навчання знаходиться з командиром взводу і звертає увагу на дотримання дисципліни під час маршу особовим складом, тренує взвод діяти по сигналах. Створюючи важку обстановку в ході висування взводу, він навчає особовий склад стійко виконувати поставлену задачу, переборювати неприємності, проявляти кмітливість, ініціативу і добиватися того, щоб взвод прибув в назначений район в установлений термін часу і збереження боєздатності.

При підході взводу до наміченого місця відпрацювання тієї чи іншої ввідної керівник заняття встановленим сигналом наказує групі імітації позначити дії противника і спостерігає за діями взводу, у випадку неправильних дій особового складу дає додаткові ввідні, добиваючись виправлення допущених помилок, вказує як потрібно діяти в цьому випадку, та дії взводу по ввідній повторюються.


 
 

Цікаве

Загрузка...