WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Основи бойового застосування військ РХБ захисту - Курсова робота

Основи бойового застосування військ РХБ захисту - Курсова робота

Характеристики

ФВУ-3,5

ФВУ-7

ФВУ-15

ФВУА-15

Кількість людей, що захищаються

Продуктивність, м3/год.

Напруга споживаного струму, В

Потужність, споживання електродвигуном, Вт

Максимальна споживана потужність, Вт

1

3,5

27

20

140

2

7

27

20

240

3-4

15

27

25

430

2-3

15

12

25

340

4. Розчини (рецептури) для дегазації, дезактивації і дезінфекції

  • Розчини (рецептури) для дегазації.

Дегазуюча рецептура з ІПП - 8, ІПП – 9 - рухлива рідина від світло-жовтого до коричневого кольору, призначена для дегазації шкірних покривів людини, заражених Ві-Ікс, зоманом, зарином, іпритом. Застосовується при температурі від +40 до –400С. Рецептура отруйна при вживанні усередину і небезпечна при попаданні в очі.

Рецептура з ДПС–1 – являє собою порошок білого кольору без запаху і призначена для дегазації обмундирування і спорядження заражених парами зоману, зарину. Застосовується при температурі від +40 до -400С.

Полідегазуюча рецептура РД - А - рідина від світло-жовтого до коричневого кольору, призначена для дегазації стрілецької зброї, зараженого Ві-Ікс, зоманом, іпритом. Застосовується з ІДП–1 при температурі від +40 до –320С, викликає роздратування шкіри.

Полідегазуюча рецептура РД - 2 - рідина від світло-жовтого до коричневого кольору, призначена для дегазації озброєння, техніки, заражених Ві-Ікс, зоманом, іпритом. Рецептура застосовується з комплектів ТДП, ІДК-1, ДКВ, АДДК, АРС. Норма витрати з ТДП – 0,2л/м2, з інших засобів – 0,4–0,5 л/м2.

Застосовується при температурі від +40 до –600С. Вогненебезпечна, викликає роздратування шкіри. Активно поглинає вологу, що сильно погіршує її властивості. Зберігати в сталевих герметично закритих бочках ємністю 100 або 200 літрів.

Полідегазуюча рецептура РД - рідина від жовтого до коричневого кольору, призначена для дегазації озброєння, техніки, заражених Ві-Ікс, зоманом, іпритом. Застосовується з ТДП при температурі від +40 до -370С з нормою витрати 0,4 л/м2. Вогненебезпечна, викликає роздратування шкіри. Активно поглинає вологу з повітря.

Зберігати в сталевих, герметично закритих бочках.

Розчин для дегазації №1 - 2% - розчин дихлораміну (ДТ-2) і дихлоретану. Призначений для дегазації озброєння, техніки, засобів індивідуального захисту шкіри і ділянок місцевості заражених: іпритом, Ві–Ікс.

Застосовується з комплектів ІДК – 1; ДКВ; АДДК і АРС при температурі від +40 до –350С. Норма витрати - 0,5-0,6 л/м2 . Термін придатності розчину до 5-7 доби.

ДТ-2 - білі або злегка жовтуваті лускаті пластинки. У воді не розчинний, добре розчинний у дихлоретані. Упаковується у фанерні штампові бочки масою – 40 кг. При влученні олій, фарб, вугільного пилу, лугів може відбутися самозаймання.

Дихлоретан – безбарвна або слабко – жовтого кольору, легколетуча рідина з характерним запахом. Сильна отрута, викликає зміни в печінці, бруньках. Щільність 1,25 г/см3, температура кипіння +840С, замерзання –350С, температура спалаху +90С. Розчиняє деякі ОР.

Роботи з ДХЕ необхідно проводити в протигазах і засобах захисту шкіри. ДХЕ зберігається і перевозиться в сталевих бочках ємністю 100 – 200 л. На бочках наноситься білою фарбою трафарет, у формі квадрата розміром 16*16 см.

По діагоналі ліворуч униз праворуч наноситься жовта смуга шириною 2 см. У лівому нижньому куті напис "Отрута смертельно", а в центрі малюнок, що зображує череп над перехрещеними кістами. У правому верхньому куті напис "Вогненебезпечно". На складах зберігається в окремих охоронюваних сховищах.

Розчин для дегазації №2-бщ ( безаміачно-лужний ) - 10% їдкого натру і 25% моноетаноламіна у воді, призначений для дегазації озброєння, техніки, засобів індивідуального захисту шкіри і ділянок місцевості, заражених зоманом.

Застосовується з комплектів ІДК – 1; ДКВ; АДДК; АРС при температурі від +40 до –100С розведеним водою в п'ять разів; при температурі від –10 до –300С – без розведення; при температурі від –30 до –400С розведеним аміачною водою в п'ять разів. Норма витрати у всіх випадках -0,5-0,6 л/м2. Термін придатності розчину не менш 1 року.

Їдкий натрій (каустична сода) - являє собою дрібні білі лусочки. На повітрі поглинає вологу і вуглекислий газ.

Добре розчиняється у воді. Роботи необхідно виконувати в засобах індивідуального захисту шкіри і протигазах. Упаковується в мішки з поліетиленової плівки, зберігати в герметичних барабанах місткістю 25–100 кг. зі знімним верхнім днищем.

Моноетаноламін (технічний) – грузла рідина жовтуватого кольору, щільністю – 1,02 г/см2. Добре змішується з водою. Температура замерзання технічного –300С, чистого +10 0С. Для зниження температури замерзання до –300С в його варто додати 30% води.

Зберігається і транспортується в залізних бочках Л – 100, Л – 250.

Розчин для дегазації №2-ащ (аміачно-лужний) - 2% їдкого натру, 5% моноетаноламіна в 20 - 25% аміачній воді. Температура застосування від +40 до –400С. Термін придатності розчину не менш 1 року. У розчині луг і аміак відіграють роль основних речовин, що дегазують. Призначений для дегазації ОР типу зоман.

Аміачна вода – 20 – 25% розчин аміаку у воді. Викликає роздратування слизуватих оболонок ока і носа. Температура замерзання для 25% розчину –400С. Зберігається і транспортується в залізних бочках Л – 100, Л – 250.

Розчини №2-ащ (-бщ) володіють сильною лужною дією, тому що усі компоненти їхні основного характеру. Унаслідок цього вони руйнують розчин, для дегазації №1 і застосовувати їх для дегазації об'єктів перед обробкою розчином №1 чи одночасно з ним забороняється.

Водяний розчин, що містить 1 – 1,5% (1 і 2 категорії ) ДТС–ГК – дві трьохосновна сіль гіпохлориту кальцію ) – призначений для дегазації озброєння, техніки, засобів індивідуального захисту шкіри і ділянок місцевості, заражених : Ві–Ікс, зоманом, іпритом (розкладання іприту відбувається внаслідок одночасного окислювання і хлорування його).

Застосовується з комплектів ДК–4 при температурі від +40 до –15-200С, АРС – при температурі від +40 до +50С і є основним розчином для дегазації у літніх і осіннє - весняних умовах.

Норма витрати з ДК–4 і АРС – 1,5 л/м2. Термін придатності розчину до 5 доби.

ДТС – ГК – білий сипучий порошок із запахом хлору. У воді розчиняється помірковано, а в органічних розчинниках не розчиняється.

Викликає роздратування слизуватої оболонки око і шкіри. Знебарвлює і руйнує тканини, викликає корозію металу. Зберігається в герметичних барабанах з оцинкованої сталі місткістю 25 і 50 кг.

Водяна кашка ДТС – ГК – призначена для дегазації грубих металевих, дерев'яних, гумових, бетонних поверхонь.

Складається з 2-х обсягів ДТС – ГК і 1-го обсягу води. Кашка готується змішанням компонентів безпосередньо перед застосуванням у будь-якій ємності і наноситься суцільним шаром на поверхню.

Через 0,5 – 1 година шар кашки віддаляється, металеві поверхні промиваються водою і при необхідності протираються насухо і змазуються.

Водяний розчин, що містить 0,3% порошоку СФ-2у – призначений для дегазації авіаційної техніки, зараженої Ві–Ікс, зоманом, іпритом. Норма витрати – 3 л/м2. При відсутності розчинів для дегазації №1, №2-бщ (-ащ) і суспензії ДТС - він може бути використаний для дегазації озброєння і техніки. З комплектів ДК–4 застосовується 0,075% розчин з нормою витрати 3 л/м2. Розчин застосовується при температурі +50С и вище. У зимових умовах застосовується 0,3% розчин порошку СФ–2у в аміачній воді.

Порошок СФ–2у – склад: 25% сульфоналу, 50% три поліфосфати натрію, 18% сульфату натрію, основне складає волога.

СФ–2у – однорідний мелкодисперсний порошок від білого до темно – жовтого кольору, добре розчиняється у воді; розфасовується в пакети масою 400 г. Пакети упаковуються в дерев'яні чи картонні шухляди масою не більше 25 кг. У процесі збереження може комковатися. У цьому випадку перед розчиненням його необхідно здрібнити.

Двовуглекислий амоній - білий кристалічний порошок із запахом аміаку. Добре розчиняється у воді. При нагріванні до 35 – 600С розкладається з виділенням аміаку і вуглекислого газу. Ця властивість використовується для введення аміаку в паро-повітряну суміш при дегазації обмундирування пароповітряно-аміачним способом в БУ-4. Двовуглекислий амоній зберігається і транспортується в залізних барабанах ємністю 50 л.

Вуглекислий натрій (кальцинована сода) – білий мелкокристалічний порошок, добре розчинений у воді. Водяні розчини володіють сильними лужними властивостями за рахунок гідролізу.

Лужний характер розчинів соди дозволяє застосовувати її при дегазації обмундирування шляхом кип'ятіння в БУ–4 з метою прискорення гідролізу ОР і нейтралізації кислот, що утворюються при цьому.

Для дегазації озброєння і техніки, зараженої Ві–Ікс, зоманом і іпритом, допускається застосування пального і розчинників (дихлоретану, спирту). Норма витрати 2-3 л/м2. Пальне і розчинники вогненебезпечні.


 
 

Цікаве

Загрузка...