WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація, озброєння та тактика дій підрозділів армій іноземних держав - Курсова робота

Організація, озброєння та тактика дій підрозділів армій іноземних держав - Курсова робота

РЕФЕРАТ

На тему: "Організація, озброєння та тактика дій. підрозділів армій іноземних держав"

Виконав:

Перевірив:

В сучасних умовах, коли оснащення військ дає їм можливість вести високоманевренні дії, роль розвідки дуже велика.

Противник, щоб скрити істинне положення розташування на місцевості своїх бойових порядків, вогневих засобів, органів управління та розвідки, застосовує маскування та дезінформацію. Особливо сумлінно противник скривае свої важливі об"екти: засоби ядерного нападу, командні пункти, танки, протитанкові засоби і оборонні позиції. Потребує пристальної уваги, щоб по признакам, часто незначним при загальному об зорі, виявити місцезнаходження цілі в тому або іншому районі. Оптична розвідка повинна не тільки виявляти цілі, й визначати її координати, а й розкрити систему цілей в оборонному районі і роз положення оборонних районів (опорних пунктів) на опозиції.

Признаки по котрим можна визначити ціль на місцевості, відрізнити її від інших цілей і дати їй характеристику, називаються розвідувальними та демаскуючими признаками. Знання розвідниками демаскуючих при знаків цілей позволяє їм успішно вирішувати поставлені перед оптичною розвідкою задачі. До демаскуючих при знаків відносяться контури і характерні обриси цілей, окремих видів зброї та бойової техніки, а також характерні особливості виявлення або дії тої чи іншої цілі (підрозділу). Не завжди розвідувальні признаки проявляються однаково і одночасно. Щоб впевнитись в наявності цілі там, де вона себе чим-то проявила, потребується нагляд за її послідуючою діяльністю, оцінка тактичної цілесообразності розміщення цілі. Тому розвіднику необхідно знати організацію частин і підрозділів противника, його озброєння, бойову техніку і способи ведення бою.

В теперішніх умовах ймовірний противник основні задачі в бою намагається вирішувати з приміненням ядерної і високоточної зброї, мобільними діями танкових і мотопіхотних підрозділів, ударами авіації і бойових вертольотів. Ядерна зброя, танки, бойові машини піхоти і бронетранспортери, літаки та вертольоти, гвинтівочна артилерія і реактивні системи залпового вогню, протитанкові і зенітно-ракетні комплекси стали основними засобами ведення бою. Артилерія і міномети в своїй більшості стали самохідними, здатними за 3-5 хвилин займати і залишати вогневі позиції. Підрозділи мотопіхоти мають на озброєнні бойові машини піхоти і бронетранспортери, протитанкові керовані ракети, гранатомети та інше.

Наступ в арміях ймовірного противника вважається основним видом бойових дій. Сутність наступу заключається в ураженні противника ядерною та хімічною зброєю, вогнем артилерії, танків і БМП, ударами тактичної авіації, а також в стрімкому просуванню підрозділів в глибину розміщення противника в цілях знищення і захоплення займаємої ним території, оборонних рубежів та інших об'єктів.

З погляду ймовірного противника, наступ потрібно вести рішуче, у високих темпах від об'єкта до об'єкту. В ході наступу підрозділи повинні діяти раптово, з глибоким вклиненням в глибину оборони противника, використовуючи при цьому вогонь і маневр. За думкою військових спеціалістів НАТО, для досягнення успіху в наступі необхідно створити 3-4 кратну перевагу. Бойові можливості підрозділів можуть бути посилені за рахунок раптовості дій, скритності, підвищенні швидкості просування та тактичної хитрості.

Наступ може здійснюватись двома способами: з ходу і із положення безпосереднього зіткнення з противником.

Наступ з ходу здійснюється з маршу без зупинки або після невеликої попередньої підготовки в районах зосередження. Висування підрозділів для наступу з ходу ведеться на противника, що поспішно перейшов до оборони.

Наступ з положення безпосереднього зіткнення з противником найчастіше здійснюється в тих випадках, коли противник займає підготовлену оборону і буде вести стійкий опір. Рота в цьому випадку переходить в наступ з займає мого району оборони.

Мотопіхотна (танкова) рота армії США в наступі діє в складі мотопіхотного (танкового) батальйону, де вона може знаходитись в першому чи в другому ешелоні (резерві). В армії США на основі мотопіхотної (танкової0 роти, як правило, створюються ротні тактичні групи в цілях найбільш ефективного використання бойових можливостей мотопіхотних і танкових рот.

Рота настає, як правило, на фронті 1200—1500 м.. Вважається, що ширина фронту наступу повинна забезпечити необхідний маневр у бою і дозволити розосередити бойові порядки. Глибина бойового порядку роти може бити 500—600 м. Взвод настає на фронті до 400 м.

По поглядах командування армії США, ротній тактичній групі в настанні призначаються найближча і послідуюча задачі на глибину відповідно 1,5—2 і 3—4 км - від переднього краю оборони супротивника. Взводу призначається об'єкт атаки.

Склад ротної тактичний групи визначає командир батальйону, виходячи з поставленої задачі, наявності сил і засобів і сформованої обстановки. До складу ротної тактичний групи входить декілька мотопехотних і танкових взводів. Ротні тактичні групи з перевагою мотопехотних підрозділів мають назву мотопіхотними тактичними групами, з перевагою танкових-танковими групами. Ротна тактична група може бити посилена одними-двома секціями ПТКР "Тоу", секцією ЗРК "Стингер", взводом самохідних мінометів або батареєю 155-мм самохідних гаубиць.

Бойовий порядок ротної тактичний групи в наступі (мал. 1) може бити в один чи в два ешелону. Найбільше часто ротна тактична група діє в два ешелону. Побудова бойового порядку в два ешелону (два взводи в першому і один у другому) дозволяє мати досить сил і засобів для первісного удару і нарощування зусиль у ході бою.

Перед початком переходу військ у наступ планується проведення вогневої підготовки тривалістю ЗО - 40 хв.

По сучасним поглядах командування армії країн НАТО, оборона є вимушеним видом бою, що має метою чи зірвати відбити настання супротивника, удержати займаємі позиції, зберегти сили і засоби та скласти умови для переходу в наступ.

Мотопіхотна рота армії США рахується основним бойовим підрозділом, котре може вести обороннній бій в складі батальону і самостійно. Головна її задача - нанести поразку противнику вогнем і до підходу передньому краю та не допустити прориву в глибіну.

В обороні мотопіхотна (танкова) рота може знаходитись в першому або другому ешелоні (резерві) батальону. Вона готує і обороняє опорний пункт по фронту до 1500 м. І в глибину до 1200 м., взвод обороняє опорний пункт до 400 м. по фронту і до 200 м. в глибину.

Іноді опорний пункт роти може бути підготовлений в цілях вогневої лопушки або засідки.

На період оборонного бою рішенням командира батальону може складатися ротна тактична група, яка складається з декількох мотопіхотних і танкових взводів. Засобами посилення ротної тактичної групи можуть бути 1-2 ПТРК "ТОУ", секції "СТИНГЕР", взвод самохідних мінометів або батарея 155-мм самохідних гаубиць. В залежності від поставлених задач її підтримує вогнем вертольоти вогневої підтримки.

Бойовий порядок ротної тактичної групи, яка діє в першому ешелоні батальону, може бути в 1 або 2 ешелони. Звичайно ротна тактична група має порядок в 2 ешелони: в першому обороняється два взводи, в другому – один (малюнок 2.).При цьому другий ешелон (резерв) розташовується не далі як 500 м від позиції взводів першого ешелону.

Якщо рота знаходиться в другому ешелоні батальону, то вона, як правило, обороняє попарний пункт на важливому в тактичному відношенні рубежі або на ділянці місцевості з тактичним розрахунком щоб було можливо блокувати противника, якій прорвав оборону.

При відсутності безпосередньго зіткнення з противником по розпорядженню командира батальону на відстані до2500 м від переднього краю оборони шикується бойове чергування від роти другого ешелону батальону в складі посиленого мотопіхотного взводу.

Для ведення оборони ротній тактичній групі призначається декілька бойових позицій, які мають ділянки місцевості, з котрих вона може вести бойові дії або наносити вогневе ураження. Звичайно першу з них ротна тактична група займає, друга позиція готується, а третя тільки планується. Дві останніх позиції можуть займатися в ході обороного бою.

Система вогню в обороні організується з таким розрахунком, щоб забезпечити поразку супротивника починаючи з далеких рубежів, а також наростаючу інтенсивність вогню в міру наближення супротивника до переднього краю оборони.


 
 

Цікаве