WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація озброєння і техніка загальновійськових та артилерійських підрозділів - Курсова робота

Організація озброєння і техніка загальновійськових та артилерійських підрозділів - Курсова робота

Інститут ракетних військ і артилерії імені Б. Хмельницького

ЛЕКЦІЯ

з навчальної дисципліни "Тактика"

"Організація озброєння і техніка загальновійськових та артилерійських підрозділів"

Суми 2006

Організаційна структура загальновійськових підрозділів та частин

Організація військ – структура військових формувань, яка повинна забезпечувати їх найвигідніший склад, найбільш доцільне поєднання видів озброєння і родів військ, високу бойову готовність та здатність успішно вести бойові дії.

Організація військ є частиною будівництва збройних сил, охоплює всі їх ланки: підрозділи, частини, з'єднання, об`єднання як видів збройних сил, так і формувань родів військ, спеціальних військ.

У практиці будівництва збройних сил більшості країн відомо такі основні форми організацій військ:

Сухопутні військавідділення (обслуга, екіпаж),

– взвод,

– рота (батарея),

– батальйон (дивізіон),

– бригада (полк),

Взвод роту (батарею), батальйон (дивізіон) – називають ще підрозділами, полк – частиною, бригаду – з'єднанням.

ПС – авіаційна ланка, ескадрилья, полк, крило, дивізія, корпус,

ескадра, повітряний флот.

ВМФ – корабель, дивізіон кораблів, бригада кораблів, дивізія

кораблів, ескадра, флотилія, флот.

Організаційна структура сучасних військових формуваньвід

батальйону, йому відповідних і вище, як правило складається з:

управління (командування, штаб)

бойових підрозділів бойового забезпечення (підрозділи розвідки, зв'язку)

підрозділи обслуговування (тилові, технічні, медичні).

Кожному з'єднанню, частині і підрозділу присвоюється номер і найменування по роду військ.

Наприклад: 5 армійський корпус; 4 механізована бригада; 15 артилерійський полк; 3 танковий батальйон.

Організація військ, як військова справа в цілому, розвивається головним чином під впливом економічних можливостей держави. Безпосередній вплив на зміни в організації військ чинить в першу чергу кількість і якість озброєння, яке мають війська, а також способи ведення бою.

Так, в рабовласницькому суспільстві організаційна структура військ визначалась наявністю на їх озброєнні ручної холодної зброї і простішими способами ведення бою. Це забезпечувало застосування в той час, таких порівняно нескладних організаційних форм, як наприклад, загін, маніпула (120 чоловік), легіон (1200 чоловік).

В період розвитку вЗахідній Європі феодалізму, коли в силу соціально-економічних причин піхота, як головний рід військ, поступово втратила своє значення і була змінена рицарською кіннотою потреба в маніпулах, легіонах відпала, оскільки бойові дії стали представляти собою частіше протиборство лицарів; первісною організаційно-тактичною одиницею стає спис. Кількість десятків списів поєднувалась у прапор (загін).

З появою (в 14 столітті) і розвитком вогнепальної зброї, в головній ролі на полях битв знову виступає піхота. Першими організаційно-тактичними формами відродженої піхоти стали батальйони непостійного складу, які в 14–15 столітті у ряді країн мали назву мала баталія. В 16 – 17 столітті основною організаційно-тактичною структурою ряду армій стає полк, маючи у своєму складі 10 рот (ескадронів). У деяких арміях, для зручності управління, 3 – 4 роти стали зводитись в батальйон постійної організації (500 -1000 чоловік), а 2–3 полки – в бригаду.

На флоті основною організаційною одиницею є парусний корабель, кілька кораблів поєднувались в дивізії, а останні в ескадри.

Збільшення масштабів бойових дій у 17 – 18 століттях привело до необхідності створення більш великих організаційно-тактичних одиниць (дивізій і корпусів), об'єднавши усі роди військ (піхоту, кінну, артилерію). Кожна дивізія таким чином стала справжньою армією в зменшених масштабах, здібною діяти самостійно і чинити значний опір навіть противнику, який має переважаючі сили. Для дій на окремих напрямах; а потім і оперативних напрямках стали створюватися об'єднання.

В Першій, а потім і в Другій світовій війні були відпрацьовані і випробувані в ході боїв організаційні структури загальновійськових підрозділів і частин, які діють і в сучасних умовах.

Організація озброєння механізованого (танкового) батальйону

Механізовані і танкові підрозділи, оснащенібойовими машинами піхоти, бронетранспортерами і танками, здатнів бою вирішувати найрізноманітніші завдання, надійно поражати живу силу, танки, БМП, БТР, артилерію, протитанкові засоби, вести боротьбу з вертольотами і літаками противника.

Механізовані, танкові роти і батальйони здатні швидко використовувати результати вогневих ударів, створювати охоплення і глибокі обходи для знищення або взяття противника у полон, а також успішно діяти у відриві від головних сил.

Механізований (танковий) батальйонорганізаційно входить до складу механізованої (танкової) бригади. Він є основним загальновійськовим тактичним підрозділом та розрахунковою тактичною одиницею з'єднання при плануванні бою і проведення розрахунків для проведення маршу, при перевезенні залізницею, водним шляхом, повітряним транспортом.

Механізовані (танкові) ротиорганізаційно входять до складу механізованого (танкового) батальйону, вони є тактичним підрозділом і є розрахунковою одиницею при проведенні різноманітних розрахунків у механізованій (танковій) бригаді.

Механізований (танковий) батальйон, рота, оснащенісучасною бойовою та іншою технікою, високоманевренні на полі бою, мають значний броньований захист та стійкість до зброї масового ураження противника

Батальйон (рота) здатніпри взаємодії з сусідами і самостійно міцно утримувати зайнятий район (основний пункт) у обороні на різній місцевості і при будь-якій погоді, знищувати повітряні десанти, вертольоти і інші низьколітаючі цілі противника, успішно вести наступ, проводити марш на великі відстані, швидко використовувати результати вогневих ударів для завершення розгрому противника.

Механізовані і танкові батальйони (роти) взаємодіючи між собою, а також з артилерією і підрозділами інших родів військ і спеціальних військ, виконують основні завдання щодо безпосереднього знищення живої сили та вогневих засобів противника в ближньому бою, використовуючи результати вогневої поразки противника, вміло сполучаючи вогонь в наступі, можуть швидко охопити противника, знищити його живу силу, танки, БМП, БТР, артилерію, протитанкові засоби, а також засоби ядерного та хімічного нападу, літаки та вертольоти.

В залежності від організаційної належності батальйон може мати на озброєнні БМП або БТР, танки. Якщо батальйон має на озброєнні БМП то його називають механізованим батальйоном на БМП. Якщо батальйон має на озброєнні БТР, то його називають механізований батальйон на БТР.

Якщо на озброєнні в батальйоні танки, то називають його танковим батальйоном.

Розглянемо більш наглядно організаційну структуру і склад механізованого батальйону на БТР.

Загальна організаційна структура.

управління (командир батальйону і його заступники);

бойові підрозділі – 3 механізовані роти,

  • мінометна батарея

  • протитанковий взвод

– взвод АГС-17;

підрозділи бойового забезпечення (взвод зв'язку);

підрозділи обслуговування (– взвод технічного обслуговування,

  • взвод матеріального забезпечення,

  • медичний пункт).

Організація та озброєння механізованого (танкового) батальйону.

Механізований батальйон на БТР

1. Механізований батальйон на БТР входить до складу механізованої бригади.


 
 

Цікаве