WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Експлуатація АТ у воєнний час залежить від конкретних бойових задач.

Технічне обслуговування, поточний і середній ремонти (ПР і СР) в бойовій обстановці будуть здійснюватися в польових умовах з використанням рухомих засобів ремонту і ТО.

2.3.2 Особливості використання легкових автомобілів

Легкові автомобілі використовуються тільки за штатним призначенням для забезпечення службової діяльності посадових осіб, перевезення особового складу, транспортування озброєння, техніки та дрібних партій вантажів.

Забороняється:

використання легкових автомобілів понад встановлених наказом Міністра оборони України від 12.09.2002 року № 310 норм витрачення моторесурсів, з особистою метою, технічно несправних;

на відстань більше 100 км - при наявності пасажирського транспорту загального користування, а при його відсутності - за межами дислокації підпорядкованих частин;

прикомандирування автомобілів і водіїв для забезпечення повсякденної діяльності посадових осіб вищих штабів;

утримання легкових автомобілів середнього класу (ГАЗ-24, ГАЗ-2410, ГАЗ-3102 та інші) замість автомобілів УАЗ, а також легкових автомобілів, не передбачених штатом;

стоянка автомобілів біля під'їзду житлових будинків з працюючими двигунами;

установка додаткового обладнання та оздоблення, не передбачених заводом-виготовлювачем і таких, що впливають на безпеку руху;

стоянка автомобілів на вулиці, біля установ, штабів у зимовий час тривалістю більше 30 хвилин при незначному віддалені парків, обладнаних сховищами, що опалюються;

залишення автомобіля, не обладнаного протиугінними засобами, без нагляду.

Легкові автомобілі, що виконують завдання поблизу військових частин, при тривалих перервах у день їх користування, повинні утримуватися у парках цих частин.

Перевезення офіцерів у складі групи в підлеглі частини для виконання службових обов'язків по службі, на службові наради, польові та показові заняття, конференції та інші заходи здійснюються, як правило, пасажирськими автобусами.

Для нічної та цілодобової роботи залучається мінімальна кількість легкових автомобілів і тільки там, де це необхідно за характером виконуваних завдань.

Легкові автомобілі утримуються в парках військових частин, їх виклик здійснюється через чергового частини або диспетчерську службу з визначенням часу, місця подачі автомобіля і у чиє розпорядження він подається. Перелік посадових осіб, яким надано право виклику легкових автомобілів, знаходиться у чергового частини (диспетчерській службі) і у чергового парку. Легкові автомобілі випускаються з парку у неробочий час у кожному окремому випадку з дозволу командира (начальника) військової частини, в розпорядженні якого знаходяться автомобілі. Перелік цих посадових осіб затверджуються:

у з'єднанні - командиром з'єднання;

у військової частині - командиром військової частини.

За правильність використання легкових автомобілів несуть персональну відповідальність ті посадові особи, у розпорядження яких ці автомобілі надаються. Вони зобов'язані записувати у дорожніх листах необхідні дані і після відпуску машин повідомити чергового частини про час та місце відпуску машини. Контроль за поверненням легкових автомобілів у парк посадовими особами, що користуються автомобілями, здійснюється особисто за допомогою засобів зв'язку. Неправильно оформлені або не підписані особами, що користувалися автомобілями, дорожні листи не приймаються, а нові не виписуються до усунення недоліків.

2.3.3 Особливості використання вантажних і спеціальних автомобілів загального призначення

Вантажні і спеціальні автомобілі бойової, стройової та навчальної груп експлуатації використовуються для забезпечення планів бойової підготовки на навчальний рік (період навчання). Не допускається використання цих автомобілів для забезпечення господарської діяльності військових частин, а також - замість легкових.

Машини недоторканого запасу утримуються на тривалому зберіганні, їх використання для забезпечення повсякденної діяльності забороняється.

Допускається знімати машини із зберігання для:

опробування і переконсервації згідно з планом-графіком технічного обслуговування та опробування машин, які утримуються на тривалому зберіганні;

проведення навчань (навчальних зборів) з приписним складом - за рішеннями старших начальників;

проведення перевірок та інспектування військ (сил) - за особливими планами забезпечення виконання - на підставі рішення Уряду і Міністра оборони України.

Про зняття машин із зберігання оголошується у наказі командира частини.

Понадштатні машини повинні бути обслуговані, законсервовані і поставлені на тривале зберігання до отримання вказівок про подальше їх призначення.

Спеціальні автомобілі (пересувні рентгенівські кабінети, стоматологічні кабінети, станції переливання крові, сміттєвози, пожежні, поливальні, снігозбиральні і асенізаційні машини) використовуються на підставі річних планів роботи відповідних командирів (начальників).

Перевезення військовослужбовців строкової служби здійснюється, як правило. на вантажних автомобілях, обладнаних для перевезення особового складу.

Забороняється використовувати:

пасажирські автобуси у напрямках, де є лінії маршрутного транспорту;

пасажирські автобуси з метою, не пов'язаною з перевезенням особового складу та груп людей менше 7 осіб (крім автобусів типу РАФ);

санітарні автомобілі з іншою метою, крім надання медичної допомоги особовому складу, перевезення хворих і медичного забезпечення, заходів, що проводяться військовими частинами. Начальник медичної служби військової частини про всі випадки використання санітарних автомобілів не за призначенням та перевитрачання моторесурсів повідомляє начальника автомобільної служби і доповідає командиру військової частини і старшому начальнику по службі для вживання заходів.

Масове перевезення військових та інших вантажів на відстань до 100 км планується і здійснюється, як правило, автомобільною технікою військових частин. Залізничні (водні) перевезення на зазначену відстань допускаються лише у випадках, коли використання автомобільної техніки неможливе або економічно недоцільне.

Право дозволу на використання вантажних і спеціальних автомобілів для разового перевезення матеріальних засобів, виконання службових завдань з різних видів забезпечення підлеглих підрозділів і військових частин на відстань до 200 км надається:

командиру військової частини у межах дислокації підрозділів військової частини;

командиру з'єднання (та йому рівних) - у межах дислокації частин з'єднання.

Дозвіл на використання вантажних і спеціальних автомобілів для перевезення вантажів, технічного та іншого забезпечення військових частин на відстань понад 200 км, при наявності паралельної залізниці оформляється разовою перепусткою, а при неможливості своєчасно одержати разову перепустку - телеграмою. Заявки на оформлення перепусток подаються за підпорядкованістю не пізніше ніж за 15 днів до початку перевезення.

Разова перепустка (телеграма) зберігається разом із дорожнім листом і знищується у порядку, передбаченим для знищення дорожніх листів.

Для виконання завдань з перевезення вантажів на відстані понад 200 км підбираються найбільш досвідчені водії (із стажем роботи не менше 10 місяців) та старші машин, які призначаються наказом командира військової частини.

2.3.4 Особливості використання базових шасі озброєння та військової техніки

Базові шасі озброєння та військової техніки, а також тягачі, призначені для буксирування ОВТ, використовуються у військових частинах у складі комплексів ОВТ за планами бойової підготовки на навчальний рік (період навчання) у межах встановлених річних норм витрат моторесурсів і лімітів палива та категорично забороняється перевитрачання норм.

Виділення спеціальних машин на бойове чергування у кожному виді Збройних Сил України, армійському корпусі визначається розрахунками, які затверджуються начальником штабу виду Збройних Сил України, армійського корпусу. При цьому передбачається виділення мінімальної кількості цих машин. В умовах низьких температур машини, що забезпечують бойове чергування, розташовуються у теплих сховищах (приміщеннях) або організується їх прогрів.

При проведенні регламентних робіт на озброєнні у польових парках забезпечується централізований обігрів машин, діяльність яких спланована на цілий день.

Виклик спеціальних машин у пункти проведення РТО, регламентних робіт здійснюється суворо за графіком і тільки на час виконання робіт.

Під час польових виходів військових частин (підрозділів) з метою відпрацювання навчальних завдань вихід спеціальних машин підрозділів забезпечення здійснюється за затвердженим вищим командуванням розрахунком.

Базові шасі аеродромно-технічного забезпечення та обслуговування польотів використовується в мінімально необхідних кількостях для виконання завдань виходячи із конкретних умов конкретно для кожного аеродрому з урахуванням типів літаків та специфіки базування, часу подачі машин за метеорологічної обстановкою. Вихід (повернення) машин з парку (в парк) здійснюється у складі колони, під командуванням чергового аеродромно-технічного забезпечення польотів.


 
 

Цікаве

Загрузка...