WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Здавати під охорону приміщення (сховища), стан пожежної безпеки яких не перевірено, забороняється.

Всі приміщення режимно-таємних органів і місця зберігання таємних документів повинні бути обладнані в протипожежному відношенні. Для негайної евакуації таємних документів в секретному органі слід мати спеціальну тару (мішки, сумки, металеві ящики і т.п.), яка надійно закривається і має пристосування для опечатування. У кожній військовій частині відпрацьовується інструкція черговому військової частини (штабу, закладу) про порядок рятування таємних документів у випадку пожежі (стихійного лиха) у неробочий час

У кожній військовій частині та установі, згідно з вимогами керівних документів щодо організації пожежної безпеки, відпрацьовується наступна документація.

У штабі:

план пожежної безпеки (перший примірник - зберігається у начальника служби пожежної безпеки; другий - у стройовій частині).

річний господарський план (в ньому заходи пожежної безпеки плануються окремим розділом);

наказ "Про організацію пожежної безпеки в військовій частині на рік";

акти (приписи) органів служби пожежної безпеки та плани заходів щодо виконання пропозицій;

накази і директиви по службі пожежної безпеки. Плани заходів по виконанню даних наказів і директив;

донесення про стан пожежної безпеки військової частини;

накази командира військової частини про заохочення та притягнення до відповідальності особового складу за стан пожежної безпеки.

У голови пожежно-технічної комісії:

витяг з наказу командира військової частини про призначення пожежно-технічної комісії;

план роботи комісії на рік;

акти перевірок та плани усунення виявлених порушень правил пожежної безпеки;

облік раціоналізаторських пропозицій щодо покращання пожежної безпеки.

У чергового військової частини:

витяг з плану пожежної безпеки військової частини (загальна інструкція щодо пожежної безпеки у військовій частині; розрахунок сил та засобів, які залучаються для гасіння пожежі; порядок евакуації озброєння, техніки і майна при пожежі на об'єктах);

інструкція черговому військової частини про заходи пожежної безпеки;

інструкція черговому військової частини про порядок рятування таємних документів у випадку пожежі (стихійного лиха) у неробочий час;

схема території військової частини з позначенням місць розташування пожежних водойм і пожежних гідрантів.

У чергового парку:

інструкція черговому парку про заходи пожежної безпеки;

план виводу техніки при оголошенні тривоги (при виникненні пожежі);

схема парку з позначенням місць розташування пожежних водойм і гідрантів;

інструкція механіку-водію (водію) чергового тягача;

інструкція про порядок проведення огляду майстерень, сховищ, парків (гаражів), ангарів і інших небезпечних в пожежному відношенні приміщень перед їх закриттям;

журнал перевірки протипожежного стану приміщень перед їх закриттям;

пожежні жетони.

У складах, сховищах і виробничих приміщеннях:

інструкція про заходи пожежної безпеки;

дошка пожежної обслуги.

11. Робота щодо попередження дорожньо-транспортних пригод з військовою автомобільною технікою

11.1 Класифікація дорожньо-транспортних пригод

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) - це подія, яка виникла у результаті порушення нормального режиму руху механічного транспортного засобу і сприяла загибелі, травмуванню і пораненню людей, пошкодженню транспортних засобів, споруд вантажів чи спричинила інші матеріальні збитки.

Усі ДТП поділяються на катастрофи, аварії, поломки, нещасні випадки.

Катастрофа - пригода з машиною, за якої незалежно від пошкодження загинули люди. Загиблими при дорожньо-транспортних пригодах вважаються особи, які померли на місці пригоди чи після отриманих ран і ушкоджень протягом 7 діб з моменту пригоди. До поранених належать люди, які отримали тілесні ушкодження і потребують госпіталізації або амбулаторного лікування після надання їм першої медичної допомоги.

Аварія - пригода, за якої машина отримала пошкодження і підлягає списанню, або для її відновлення потрібно провести капітальний чи середній ремонт або заміну (капітальний ремонт) одного з основних агрегатів, а також ДТП з машиною, що призвела до тілесних ушкоджень людей незалежно від пошкодження машини.

Поломка - пошкодження машини, для усунення якого потрібно виконати поточний ремонт без заміни або капітального ремонту основних агрегатів.

Катастрофа і аварія, що відбулися за відсутності вини водія та інших осіб військової частини, належать до нещасних випадків.

Пригоди, що спричинили за собою загибель або тілесні ушкодження людей у результаті набігання на машину, падіння під машину і випадання з машини через необачність потерпілого, а також пригоди під час обслуговування (ремонту) машин, навантажуванні (вивантажуванні) на машину (із машини), навантажуванні (вивантажуванні) і перевезенні машини водним чи залізничним транспортом, за стихійного лиха та в інших аналогічних випадках до анастроф і аварій не належать.

Природний знос деталей і окремих вузлів, який не викликав за собою додаткових пошкоджень машини або її агрегатів, а також бойові пошкодження до аварій і поломок не належить. Пошкодження озброєння і спеціального обладнання, що змонтовано на машинах, класифікуються у відповідних керівництвах і інструкціях.

11.2 Розслідування дорожньо-транспортних пригод

Катастрофи, аварії, поломки і нещасні випадки розслідуються негайно, але не пізніше трьох днів після того, як вони були здійснені або виявлені. Розслідування катастроф командир військової частини проводить особисто. Причини аварій, поломок і нещасних випадків вивчає призначена командиром військової частини особа.

Результати розслідування катастроф, аварій і нещасних випадків оформляються протоколом, а поломок - рапортом. Поломки обліковуються у частині, а катастрофи, аварії і нещасні випадки - у частині і з'єднанні в книзі обліку катастроф, аварій, поломок і нещасних випадків. Донесення про пригоди надаються за встановленими термінами.

В тих випадках, коли причини пригод з автомобільної техніки важко установити проводиться автотехнічна експертиза. Автотехнічна експертиза, як правило, проводиться коли проведене розслідування, автомобілі з місця пригод уже прибрані, сліди пригоди відсутні. При експертизі збирається додатковий матеріал до того, що раніше складений на місці пригод. До нього відносяться різні довідки, характеристики, допити свідків, матеріали проведення різних слідчих експертиз. Експертизу проводять професійні експерти із застосуванням обладнання, приладів переносних або рухомих засобів експертизи. Для участі в проведенні автотехнічної експертизи при пригодах з ВАТ можуть залучатися посадові особи АС.

Висновки з автотехнічної експертизи повинні мати такі дані:

указані автомобілі, які приймали участь в ДТП, їх володарі, час, місце пригоди і ступінь пошкодження машини;

опис пошкоджень повинен давати повне уявлення нанесеному збитку, можуть додаватися фотографії;

дані випробувань, якщо вони проводились;

обґрунтування і чітке визначення, що трапилося, послідовність пригоди, розподіл відповідальності усіх сторін;

рекомендації, якщо в цьому є потреба.

Окрім автотехнічної експертизи може проводитися дактилоскопічна, психіатрична, хімічна, біологічна та інші експертизи.

11.3 Причини виникнення пригод з ВАТ та шляхи їх попередження

Найбільша кількість ДТП у Збройних Силах України трапляється через порушення правил маневрування, проїзд перехресть, обгону та управління несправним транспортним засобом, перевищення швидкості руху, невміння діяти у критичній ситуації, експлуатацію транспортних у часи доби, коли їх використання заборонено, низький рівень організації внутрішньої служби в парках. Особливу занепокоєність викликають випадки вживання спиртних напоїв, як старшими машин, так і водіями.

Причинами зростань кількості ДТП у окремі періоди є:

у квітні, травні та серпні - пік бойової підготовки та господарських робіт у військових частинах при зниженій відповідальності посадових осіб до забезпечення безпеки дорожнього руху;

у середу і четвер - пік інтенсивності використання ТрЗ. Понеділок, коли використання машин із-зі навчання водіїв з технічної підготовки повинно бути припинене, постійно приносить неоправдану множину ДТП;

з 07.00...08.00 - початок робочого дня, виїзд великої кількості машин, спішка із-за затримок при виїзді машин, а після 18.00 - через відсутність контролю за своєчасним поверненням машин у парк та спішка при цьому. В наявності також порушення посадовими особами вимог, щодо обмеження часу використання машин.

11.4 Робота ВІБДР Збройних Сил України і служби безпеки дорожнього руху (СБДР.) частин і з'єднань Міністерства оборони України


 
 

Цікаве

Загрузка...