WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

опис стальних канатів (ланцюгів), гальмових накладок, підшипників, ущільнень тощо;

відомості про величину радіусу розвороту і заходи безпеки при експлуатації машини.

На кожній вантажопідіймальній машині повинні бути вивішені:

інструкція по експлуатації; схема строповки вантажів та їх вага;

величина вантажопідіймальності машини залежно від вильоту стріли; наступна дата випробування;

забороняючи та попереджуючі знаки по техніці безпеки.

Такелажники (стропальники), які обслуговують вантажопідіймальні крани (машини) з електричним приводом, повинні мати кваліфікаційну групу по електробезпеці не нижче другої, а також вміти надавати першу допомогу постраждалим при ураженні електричним струмом та при інших травмах.

Вантажопідіймальними машинами дозволяється підіймати вантаж, маса якого разом з тарою не перевищує допустиму їх вантажопідіймальність.

Підйом дрібних штучних і сипучих вантажів повинен проводитися у виробничій тарі, випробуваній на міцність навантаженням, яке на 25% перевищує її номінальну вантажопідіймальність протягом 10 хв.

При переміщенні вантажу вантажопідіймальними машинами знаходження працюючих на них (крім машиніста), на вантажі і у зоні можливого його падіння не допускається.

Після закінчення і у перерві між роботою вантаж, вантажозахоплювальні пристрої, механізми (ківш, грейфер, електромагніт тощо) не понині залишатися у піднятому положенні.

До керування автокраном допускаються тільки водії автомобілів, які пройшли навчання за програмою кранівників і мають при собі посвідчення на право виконання цієї роботи.

Організація безпечної експлуатації котлів

Власник котла повинен забезпечити утримання котлів у справному стані, а також безпечні умови їх роботи, організувавши обслуговування, ремонт і нагляд.

Для здійснення технічного опосвідчення, забезпечення справного стану і постійного контролю за безпечною експлуатацією котлів власником котла має бути призначені:

особа, відповідальна за справний стан і безпечну експлуатацію з числа інженерно-технічних працівників, котрі мають відповідну кваліфікацію і теплотехнічну освіту, пройшли перевірку знань в установленому порядку, або, як виняток, з числа інженерно-технічних працівників, які не мають теплотехнічної освіти, але пройшли навчання в інституті підвищення кваліфікації в повному обсязі за спеціальною програмою і склали екзамен;

машиністи (кочегари) і оператори котелень, що пройшли навчання і атестацію в професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах (курсах).

У приміщенні котельні повинні знаходитись:

змінний журнал; журнал по водопідготовцї; журнал контрольних перевірок манометрів;

журнал реєстрації заливки, випробування і встановлення легкоплавких пробок котлів.

Організація пожежної безпеки.

Пожежна безпека у військових частинах повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на попередження пожеж, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж.

Пожежна безпека у військових частинах організується на підставі Закону України "Про пожежну безпеку", згідно з вимогами військових Статутів Збройних Сил України та "Положення про пожежну охорону в Збройних Силах України", введеного в дію наказом Міністра оборони України від 05.04.97. № 115.

У кожній військовій частині у відповідності з вимогами ст.188 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України начальником служби пожежної безпеки під керівництвом начальника штабу за участю начальників родів військ і служб розробляється план пожежної безпеки, який затверджується командиром військової частини, узгоджується з органами місцевої Державної пожежної охорони, доводиться до всього особового складу і зберігається: перший примірник - у начальника служби пожежної безпеки, другий - у стройовій частині.

Відповідно до вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, з урахуванням специфічних питань, на кожний календарний рік у військовій частині видається наказ "Про організацію пожежної безпеки в частині". Основні пункти наказу:

призначення позаштатного начальника служби пожежної безпеки (у військових частинах, де він непередбачений за штатом);

призначення позаштатного пожежного підрозділу в складі від 5 до 18 осіб (позаштатні пожежні команди, добровільні пожежні дружини) у військових частинах, які не мають штатного пожежного підрозділу;

призначення складу пожежно-технічної комісії;

призначення відповідальних за протипожежний стан будівель і споруд;

визначення порядку проведення тимчасових пожеженебезпечних робіт;

визначення місць для куріння;

визначення переліку приміщень, які підлягають обов'язковій перевірці протипожежного стану щоденно перед їх закриттям в кінці робочого дня;

призначення пожежних постів;

призначення осіб, відповідальних за правильну експлуатацію блискавкозахисних пристроїв і автоматичної пожежної сигналізації;

визначення порядку проходження посадовими особами інструктажів, навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки та призначення відповідальних за їх проведення.

Пожежно-технічні комісії військових частин проводять свою роботу відповідно "Типового положення про пожежно-технічну комісію", введеного в дію в Збройних Силах України розпорядженням заступника Міністра оборони України від 30.01.1995 року №148/25к.

У штабах, казармах, клубах, медичних пунктах, навчальних закладах, гуртожитках, вартових і виробничих приміщеннях на випадок пожежі розробляється і вивішується план евакуації (у багатоповерхових будинках - на кожному поверсі).

Плани евакуації включають в себе графічну та текстову частини. Графічна частина повинна складатися з поверхового або посекторного плану будівлі чи споруди. На ній зазначаються евакуаційні виходи (сходові клітини, зовнішні відкриті сходи, виходи безпосередньо назовні), маршрути руху, а також умовне графічне позначення у вигляді символів місць розміщення кнопок ручних пожежних сповіщувачів, телефонних апаратів, первинних засобів пожежогасіння (пожежного інвентарю та інструменту, вогнегасників).

У текстовій частині докладно подається порядок і послідовність евакуації, обов'язки відповідальних осіб за евакуацію, організацію системи оповіщення людей про пожежу, з якими необхідно ознайомити всіх працівників, можливість використання спеціального обладнання, а також різноманітної техніки та інженерних систем (систем димовидалення, автоматичних установок пожежогасіння, внутрішнього телефонного зв'язку, радіостанцій тощо) для організації евакуації та її успішного проведення.

План евакуації підписується командиром підрозділу, узгоджується з працівниками об'єктової пожежної охорони та затверджується командиром військової частини.

На випадок відключення електроенергії чергові підрозділів, штабів, готелів, гуртожитків, лікувальних закладів, санаторіїв та інших оздоровчих закладів зі стаціонаром зобов'язані мати при собі комплект ключів від дверей евакуаційних виходів і всіх приміщень будівлі, ручні електричні ліхтарі з розрахунку один на кожного військовослужбовця (працівника), які чергують у вечірній або нічний час. Чергові повинні знати кількість людей, що знаходяться в приміщеннях в нічний час, місце їх розміщення й повідомляти ці відомості по телефону у найближчу пожежну частину у разі виникнення пожежі.

Не дозволяється використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (у т. ч. венткамери, електрощитові), підвали будівель і споруд під виробничі дільниці, для зберігання продукції, устаткування, майна, меблів та інших предметів.

Двері (люки) горищ, технічних поверхів, венткамер, підвалів, електрощитових повинні утримуватися зачиненими і запечатаними. На дверях слід вказувати місця зберігання ключів. Вікна горищ, техповерхів, підвалів повинні бути засклені. На дверях (люках) горищ і підвалів вивішуються покажчики.

Щоденно у встановлений командиром військової частини час усі майстерні, сховища, склади, парки, ангари та інші виробничі приміщення перевіряються начальниками майстерень, сховищ, складів, цехів, черговими парків й особами пожежного наряду військової частини, усі помічені недоліки усуваються до закриття приміщень (сховищ), а електричні мережі відключаються за допомогою зовнішніх рубильників.

Підтвердженням виконання вимог пожежної безпеки в таких випадках є пожежний жетон, який вручається пожежним нарядом особі, що здає під охорону об'єкт.

Начальники сховищ, складів і черговий парку під час здавання об'єкта під охорону передають жетони начальникові варти. У встановлений командиром військової частини час начальник пожежного наряду одержує пожежні жетони від начальника варти. Облік проведення перевірок здійснюється в журналі перевірки протипожежного стану приміщення перед їх закриттям.

До журналу додається затверджена командиром військової частини Інструкція про порядок проведення огляду майстерень, сховищ парків (гаражів), ангарів і інших пожежонебезпечних приміщень перед їх закриттям.


 
 

Цікаве

Загрузка...