WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Форма Відомчої статистичної звітності з охорони праці у Збройних Силах України, складає та заповнює на підставі аналізу стану роботи з охорони праці та травматизму, подається за кожний квартал та за рік.

Виробнича санітарія на ділянках, постах та робочих місцях

Серед умов, які мають найбільший вплив на працездатність людини, немаловажне місце займає мікроклімат у виробничих приміщеннях і на робочих місцях - температура, вологість, рухомість повітря, теплові випромінювання від виробничого обладнання, нагрівальних приладів і інших нагрітих поверхонь.

Допоміжні, виробничі і санітарно-побутові приміщення повинні бути обладнанні опаленням і загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією і забезпечувати стан повітря робочої зони.

Система опалення, незалежно від виду, повинна забезпечувати рівномірне натікання повітрям в приміщеннях, піддержуючі нормативні температури на робочих місцях, можливість місцевого вимикання і регулювання, зручність в експлуатації, а також доступ при ремонті.

Температура повітря, яке подається в робочу зону, оглядові канави в холодний період року повинна бути не нижче +16° С і не вище +25°С. Чергове опалення слід передбачувати для підтримки температури повітря не нижче +5 °С.

Експлуатація парових та водогрійних котлів, тепловикористовуючих установок повинна здійснюватись у відповідності з вимогами Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.

Концентрація шкідливих речовин в повітрі робочої зони не повинно перевищувати встановлених норм.

Для забезпечення потрібних умов повітряного середовища приміщення автомобілів повинні бути обладнанні загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією з механічною спонукою з урахуванням режиму роботи, марок автомобілів і кількості шкідливих речовин, що виділяються. Видалення повітря системами загальнообмінною вентиляцією слід передбачити і з верхньої і нижньої зони порівно з урахуванням витяжки із оглядових канав, а подачу припливного повітря - розосереджено в робочу зону і оглядові канави, а також приямки траншей і тунелів оглядових канав.

Коефіцієнт природної освітленості для приміщень і ділянок по ремонту автомобілів треба приймати: при боковому освітленні в середньому 1.0; при верхньому або верхньому та боковому освітленні в середньому 3.0.

Вікна розташовані з сонячної сторони, повинні бути оснащенні пристосуваннями, які б забезпечували захист від прямих сонячних променів. Забороняється захаращувати вікна та інші світлові прорізі стелажами, матеріалами, обладнанням.

Очищати віконне скло і ліхтарі необхідно залежно від ступеня забруднення, але не менше 2 рази на рік.

Приміщення і робочі місця забезпечуються штучним освітленням, достатнім для безпеки виконання робіт, перебування і переміщення людей.

Штучне освітлення в виробничих приміщеннях і на робочих місцях залежить від характеру виконуємих робіт, і повинно забезпечити освітлення згідно з нормами.

Робоче освітлення в приміщеннях повинно бути загально локалізованим, улаштування його є обов'язковим у всіх приміщеннях і на освітлювальних територіях для забезпечення нормальної роботи, проходу людей і руху транспорту. Поряд з ним передбачається аварійне освітлення, яке необхідне у випадках, коли воно вимагається для подальшої роботи, закінчення виробничого циклу і евакуації людей з приміщення при раптовому відключенні робочого освітлення

Підприємства повинні бути обладнані господарчо-питним і виробничим водопостачанням, а також фекальною і виробничою каналізацією.

Виробничі дільниці повинні забезпечуватися питною водою. Для постачання питною водою передбачаються автомати, фонтанчики, закриті бачки з фонтануючими насадками та інші пристрої. Відстань від робочих місць до джерел водопостачання повинна бути у виробничих приміщеннях не більше 75 м, а на відкритих площадках - не більше 150 м. Температура питної води повинна бути не вище +20°С і не нижче +8°С. Робітники кузні повинні забезпечуватись газованою підсоленою водою із розрахунку 3-5 л води на одного працюючого у зміну.

Вимоги безпеки при ремонті автомобільної техніки.

Ремонт автомобільної техніки виконується на спеціально відведених дільницях, робочих місцях (постах), які оснащенні необхідними устаткуванням, пристроями, інструментом, приладами згідно з нормативно-технологічною документацією.

Виробничі устаткування і робочі місця слід розташовувати з урахуванням безпеки працюючих, зручності при виконанні технологічних операцій згідно з нормами. Робітники, які проводять ремонтні роботи автомобілів, агрегатів, вузлів та деталей, повинні забезпечуватись справним інструментом та пристроями, що відповідають вимогам безпеки.

Під час проведення робіт на постах обслуговування та ремонту, діагностики автомобілів з працюючим двигуном повинні застосовуватися пристрої для відведення відпрацьованих газів.

Забороняється у виробничих приміщеннях, де знаходяться автомобілі, у баках та балонах яких є паливо, зберігаються або використовуються горючі та легкозаймисті матеріали і рідини (бензин, гас, стиснутий і зріджений горючий газ, фарби, розчинники, дерево, стружка, вата тощо), користуватися відкритим вогнем.

Обладнання, що реєструється або перереєструється органами Держнаглядохоронпраці.

До об'єктів Держтехнагляду відносяться:

вантажопідіймальні крани;

ліфти;

парові та водогрійні котли;

посудини, що працюють під тиском, в т. ч. балони, цистерни і барокамери.

Перереєстрація об'єктів Держтехнагляду до пуску в роботу проводиться у випадках:

передачі іншому власнику;

реконструкції котла;

після демонтажу котла і встановлення у новому місці;

після демонтажу посудини, що працює під тиском, і встановленні у новому місці;

при внесенні змін у схему включення в роботу посудини, що працює під тиском;

реконструкції вантажопідіймального крана;

ремонту вантажопідіймального крана, якщо на нього був складений новий паспорт;

перестановки крана мостового типу на нове місце.

Зняття з обліку зареєстрованого об'єкта Держтехнагляду відбувається при наявності паспорта і письмової заяви командира із обґрунтуванням причин у випадках:

передачі об'єкта в іншу частину;

демонтажу об'єкта у зв'язку із закінченням його експлуатації;

при переводі по узгодженню із заводом-виготівником або авторами проекту об'єкта у категорію, яка не підлягає реєстрації;

направлення стрілового самохідного крана для роботи строком більше 1 місяця за межі території, підконтрольній органу Держнаглядохоронпраці, в якому він зареєстрований.

Дозвіл на пуск в роботу об'єктів Держтехнагляду, які підлягають реєстрації, повинен бути одержаний від цього органу в таких випадках:

перед пуском в роботу об'єкта, що був зареєстрований;

після монтажу, що був викликаний перестановкою на нове місце;

після реконструкції, виправлення вигинів або вм'ятин, а також ремонту, пов'язаного із заміною розрахункових елементів або вузлів та зварюванням основних елементів;

після напрацювання розрахункового строку служби, встановленого проектом, інструкцією або вказівками заводу-виготівника та іншими нормативними документами;

після заборони експлуатації представником органу Держнаглядохоронпраці;

якщо об'єкт не експлуатувався більше 12 місяців;

замінено одночасно більше 50% загальної кількості екранних або кип'ятильних труб, 100% димогарних труб котла або водопідігрівача;

після аварії і відновлюваних робіт.

З метою організації безпечної експлуатації об'єктів Держтехнагляду в частині видається наказ.

Організація безпечної експлуатації при роботі з електроустановками

Вимоги щодо безпечної експлуатації електроустановок викладені в ДНАОП 0.00-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів". Вимоги цих Правил поширюються на працівників, що обслуговують діючі електроустановки споживачів напругою до 220 кВ включно і є обов'язковими для всіх споживачів та виробників електроенергії, незалежно від їх відомчої належності і форм власності на засоби виробництва. В цих Правилах викладені основні вимоги, щодо убезпечення працівників під час експлуатації електроустановок.

У вибухонебезпечних приміщеннях електроустановки повинні бути у вибухозахисному виконанні, а в пожежонебезпечних - мати ступінь захисту, відповідний класу пожежної небезпеки. На електродвигуни, світильники, інші електричні машини, апарати та обладнання встановлених у цих зонах, повинні бути нанесені знаки, що вказують їх ступінь захисту.

При наявності особливо несприятливих умов, коли небезпека ураження електрострумом посилюється тіснотою, незручністю, дотиком із заземленими поверхнями для живлення переносних світильників використовується напруга не вище 12В.


 
 

Цікаве

Загрузка...