WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Механік-водій (водій) чергового тягача з дозволу чергового парку ставить закріплену за ним машину на майданчик чергового тягача, приймає обладнання і майно щита чергового тягача, по закінченні прийому доповідає черговому парку.

Новопризначений і попередній чергові парку разом здійснюють обхід території парку і всіх паркових приміщень і перевіряють за списком (переліком) сховища, машини і іншу техніку та обладнання, приймаючи і передаючи за списком запечатані приміщення, сховища а також озброєння, бойову та іншу техніку і обладнання, що знаходиться на відкритих майданчиках і під навісами.

В книгу приймання та здавання чергування вони заносять ті недоліки, які не можуть бути усунені під час прийняття чергування.

Доповідь про приймання та здавання чергування приймається в парку заступником командира з озброєння - начальником технічної частини (начальником автомобільної служби), який дає дозвіл на прийом (здачу) чергування по парку.

7. Оцінка стану автомобільної техніки

Порядок оцінки стану автомобільної техніки визначено наказом Міністра оборони України від 05.03.2004 року № 74 „Керівництво щодо перевірки та оцінки стану озброєння та військової техніки у Збройних Силах України"

7.1. Загальні положення

Під час оцінки стану ОВТ перевіряються їх справність (ДСТУ В 3576-97), догляд і збереження, якість технічного обслуговування, ремонту та обслуговування.

Під час оцінки стану ОВТ з'єднання, військової частини не враховуються зразки ОВТ, які:

у період перевірки залучені до виконання заходів за планами МО України;

підлягають плановому ремонту;

знаходяться у плановому ремонті;

несправні і на які в установленому порядку складені рекламаційні документи.

Кількість однотипних зразків ОВТ, що знаходяться у ремонті і, які очікують планового ремонту, у військовій частині не повинна перевищувати:

для автомобільної техніки - 40% від запланованого у військовій частині до постановки на капітальний і регламентований ремонти та 20% - на середній ремонт на рік.

Всі інші зразки, які знаходяться у ремонті або очікують планового ремонту понад встановлених норм, оцінюються "незадовільно" незалежно від наявності облікових документів.

Стан зразків ОВТ, крім автомобільних базових шасі, які виробили установлені ресурси (терміни) до чергового ремонту, оцінюється позитивно, якщо зразки за технічним станом придатні до застосування за прямим призначенням і на них в установленому порядку оформлені акти технічного стану щодо продовження міжремонтного терміну експлуатації.

Стан стройової групи експлуатації зразків автомобільної техніки у яких запас ходу до чергового ремонту менший ніж визначено відповідними нормативно-правовими актами, оцінюється "незадовільно". Оцінка зразка знижується на один бал, якщо він без установленої обкатки поставлений на зберігання.

Загальна оцінка стану зразка ОВТ у складі комплексу визначається як середньоарифметичне значення усіх оцінок, виставлених фахівцями родів військ і служб, але не вище оцінки, яка дана фахівцями родів військ і служб, до яких відноситься даний зразок, оцінки стану автомобільних базових шасі.

7.2. Оцінка стану зразка ОВТ

Стан зразка ОВТ, який знаходиться в парку, оцінюється відповідно до наступних вимог.

Наявність і стан документів:

паспорт (формуляр);

журнал огляду машини посадовими особами;

журнал огляду машини, яка знаходиться на тривалому зберіганні;

картка машини тривалого зберігання, картка технологічного процесу зняття зі зберігання.

Технічний стан:

ходової частини, автошин;

трансмісії, коробки передач, роздавальної коробки, мостів;

двигуна;

електрообладнання, світлової і звукової сигналізації, акумуляторної батареї;

гальмівна система;

рульове керування.

Заправлення пально-мастильними матеріалами та технічними рідинами:

заправлення баків пальним;

систем мащення та охолодження двигуна, гідропідсилювача керма;

агрегатів - рульового механізму, коробки передач, роздавальної коробки, мостів, лебідки;

змащення ходової частини;

заправлення гальмівною рідиною;

Укомплектованість водійським інструментом і ЗІП

наявність інструмента водія;

наявність і укомплектованість ЗІП;

укомплектованість вогнегасником;

укомплектованість медичною аптечкою.

7.3 Оцінка автомобільної техніки

Для оцінки технічного стану автомобільної техніки підрозділу, військової частини, з'єднання необхідно перевірити не менше 15 - 20% автомобільної техніки різних груп експлуатації, яка знаходиться у використанні і на зберіганні. Автомобільна техніка, яка знаходиться на зберіганні, перевіряється оглядом на місці, а також випробуванням на місці або пробігом. Кількість автомобільної техніки, яка підлягає перевірці випробуванням на місці або контрольним пробігом, визначає перевіряючий у межах річного плану випробування.

Автомобільні базові шасі ОВТ родів військ і служб, до яких належать колісні, гусеничні, тракторні та причіпні базові шасі, які призначені для встановлення (монтажу) озброєння спеціальної техніки, засобів управління, рухомих засобів технічного обслуговування та ремонту, контролю і вимірювання, перевіряються фахівцями автомобільної служби комплексно на одних і тих же зразках за нормами, які визначені для родів військ і служб.

Для оцінки стану, догляду та зберігання автомобільної техніки, її готовності до бойового застосування перевіряється:

технічний стан автомобільної техніки;

своєчасність переведення автомобільної техніки з режиму зберігання до режиму готовності до використання, впровадження заходів щодо скорочення термінів виведення автомобільної техніки з парку;

догляд та зберігання автомобільної техніки.

Технічний стан автомобільної техніки визначається її справністю та надійністю. Справною вважається автомобільна техніка, стан якої відповідає усім вимогам, встановленим нормативно-технічною Документацією, укомплектовані необхідними запасними частинами, інструментом, приладами, світломаскувальними пристроями та іншим обладнанням.

Основним показником технічного стану автомобільної техніки з'єднання, військової частини, підрозділу є коефіцієнт технічної готовності (далі - КТГ), який визначається відношенням кількості справної автомобільної техніки до її облікової кількості.

Під час визначення КТГ до несправної автомобільної техніки відносяться автомобільна техніка, яка значиться за обліковими даними військової частини, з'єднання, у капітальному (понад 40% запланованих на рік), середньому (понад 20% запланованих на рік) ремонтах, що очікує ремонту, а також несправна автомобільна техніка і засоби пересування, які виявлені і оцінені "незадовільно" в ході перевірки.

Технічний стан автомобільної техніки і автомобільних засобів пересування у підрозділі, військовій частині, з'єднанні оцінюється відповідно до вимог, викладених у таблиці 3.

Таблиця 3

Оцінка стану автомобільної техніки

КТГ

для підрозділів і військових частин механізованих (танкових) з'єднань родів військ

для підрозділів і військових частин автомобільних, матеріально-технічного забезпечення, військово-будівельних, інженерно-аеродромних, авіаційно-технічних

"відмінно"

Не нижче 0,98

Не нижче 0,90

Де більше половини перевіреної автомобільної техніки оцінено "відмінно"

"добре"

Не нижче 0,97

Не нижче 0,88

Де більше половини перевіреної автомобільної техніки оцінено не нижче "добре"

"задовільно"

Не нижче 0,95

Не нижче 0,85

"незадовільно"

Нижче 0,95

Нижче 0,85

У разі наявності несправної автомобільної техніки, яка зберігається в НЗ

Примітки:

Для одержання позитивної оцінки в ракетних, зенітних ракетних підрозділах військових частив не повинно бути несправних автомобільних базових шасі.

Під час перевірки військових частин, з'єднань скороченого складу і кадру оцінка стану ОВТ НЗ є визначальною. У цьому випадку стан автомобільної техніки у військовій частині, з'єднанні оцінюється позитивно, якщо стан автомобільної техніки поточного забезпечення оцінено не нижче "задовільно".

Автомобільна техніка, яка прибула після виконання урядового завдання, перевіряється і оцінюється відповідно до виконання плану відновлення, затвердженого командувачами видів Збройних Сил України.

У військових частинах, підрозділах де кількість автомобільної техніки не перевищує 25 одиниць, їх стан оцінюється відповідно до вимог, викладених у таблиці 4.


 
 

Цікаве

Загрузка...