WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

З несправних транспортних засобів знімаються номерні знаки до повторного огляду. Відмітка в паспортах цих машин не робиться, технічний талон не видається. без технічного талону машина до експлуатації не допускається. В разі втрати технічного талону проводиться повторний технічний огляд.

Результати технічного огляду оформляються актом. На несправні транспортні засоби складається окремий акт технічного стану. Результати роботи комісії з проведення технічного огляду віддаються наказом командира військової частини і доповідаються за командою.

Що стосується організації інших видів контролю за технічним станом і експлуатацією ВАТ, то вона характеризується наступним.

Внутрішні перевірочні комісії створюються у кожній військовій частині за вимогами Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України. Склад комісій визначається наказом командира військової частини терміном на один рік. Основне завдання комісії з перевірки автомобільної служби: контроль за збереженням матеріальних цінностей, технічних засобів, законністю їх витрачання, списання.

Комісія свою діяльність здійснює за річним планом, але перевірку окремих питань служби може проводити і раптово. Не рідше одного разу на квартал комісія здійснює перевірку служби (наприклад, наявність на складі гостродефіцитного автомобільного майна, перевірити наявність автошин, двигунів, акумуляторів за номерами, тощо). За результатами роботи комісії складається акт перевірки який затверджується командиром військової частини. За необхідністю за підсумком перевірок призначаються адміністративні розслідування. Члени комісії можуть залучатися до проведення документальних ревізій АС вищестоящим органом. В кінці року члени комісії приймають участь у інвентаризаційній роботі АС.

Крім того, згідно за Інструкцією про порядок використання АТ у ЗС України для перевірки правильного оформлення, ведення, обробки і зберігання дорожніх листів за минулий квартал, а також для знищення дорожніх листів та корінців до них за квартал, що передував минулому, командиром частини призначається окрема перевірочна комісія із залученням начальника фінансової служби, представника АС, служби ПММ та інших посадових осіб. Ця комісія подає за кожним випадком роботи командиру військової частини акт на затвердження та прийняття рішення.

Контроль за експлуатацією ВАТ шляхом перевірки машин на маршрутах руху покладається на службу - Військову інспекцією безпеки дорожнього руху (ВІБДР.) ЗС України.

Контроль за експлуатацією ВАТ здійснюється за функціональними обов'язками посадовими службами АС, заступником командира з озброєння, командиром військової частини постійно, а також при організації планування експлуатації і ремонту ВАТ. При щомісячному аналізу експлуатації ВАТ визначається: коефіцієнт технічної готовності машин частини; якість і своєчасність виконання робіт з ТО, проведення парково-господарчих днів; оцінка утримання техніки, яка експлуатується або знаходиться на зберіганні; характер і обсяг робіт, який виконано на ПТОР; випадки порушення внутрішньої служби в парках; виконання контрольних оглядів посадовими особами; заходи з попередження дорожньо-транспортних пригод; стан ведення обліково-звітної документації служби; пропозиції щодо усунення недоліків. Результати аналізу експлуатації машин повинні бути доведеними до офіцерського складу військової частини.

6.2 Контроль за станом внутрішньої служби в парку

Внутрішня служба в парках організована у відповідності з розділом 10 Статуту внутрішньої служби ЗС України та Настанови по автомобільній службі. В з"єднаннях та частинах корпусу АТ, яка знаходиться у сховищах та на відкритих стоянках опечатується подвійним зліпком, та здається під охорону черговому парку з відповідним записом до книги обліку розпечатування паркових приміщень, бойової та іншої техніки, видачі ключів від замків запалювання та люків бойових машин, приміщень і воріт парку. В сховищах, де знаходиться техніка різних підрозділів, за наказом командира корпусу командир частини своїм наказом призначає старшого сховища, техніка опечатується двойним зліпком, одна печатка - старшого сховища, друга - відповідальної особи іншого підрозділу з відповідним записом до книги обліку розпечатування та здачі під охорону та щоденним їх оглядом в незалежності працюють в сховищі чи не працюють, книга знаходиться у сховищі.

У кожного командира частини в сейфі зберігається план раптових перевірок техніки підрозділів керівним складом частини. Результати перевірки оформляються актами, та зберігаються у командира частини, як звітні документи.

Підготовка наряду парку.

Черговий парку призначається з офіцерів або прапорщиків, а в окремому батальйоні - з прапорщиків чи сержантів, яких визначають в наказі по частині. Чергові парку службу несуть зі штатною зброєю (багнетом).

Новопризначений черговий парку вивчає документи по несенню чергування і в призначений час прибуває до заступника командира з озброєння - начальника технічної частини (начальника автомобільної служби) на інструктаж.

Щоквартально на заняттях під керівництвом заступника командира частини з озброєння - начальника технічної частини (начальника автомобільної служби) з офіцерами та прапорщиками, яких призначають до несення служби черговими парку, практично відпрацьовуються питання організації внутрішньої служби в парку, дій чергових парку при оголошенні тривоги, збору та при виникненні пожежі.

Підбір і підготовку внутрішнього наряду парку (днювальних та механіків-водіїв чергового тягача) організує командир підрозділу.

Вивчення обов'язків чергового, днювального парку і механіка-водія (водія) чергового тягача проводиться на спеціально обладнаному для цього місці в класі безпеки руху, інструктажу наряду, водіїв та старших машин, під керівництвом командирів підрозділів.

Безпосередня підготовка внутрішнього наряду парку здійснюється під керівництвом заступника командира частини з озброєння - начальника технічної частини (начальника автомобільної служби).

По закінченню теоретичної підготовки черговий по парку у встановлений час прибуває з добовим нарядом в приміщення для чергового парку і доповідає заступнику командира частини з озброєння - начальнику технічної частини (начальнику автомобільної служби): "Товариш майор, добовий наряд по парку для практичної підготовки і інструктажу прибув. Черговий парку прапорщик Іванченко".

Заступник командира частини з озброєння - начальник технічної частини (начальник автомобільної служби) прийнявши доповідь перевіряє наявність і зовнішній вигляд особового складу наряду парку і починає перевірку їх знань.

Черговий парку повинен знати:

обов'язки чергового парку (статті 351-356 Статуту ВС ЗС України та Настанови з автомобільної служби);

порядок допуску особового складу в парк;

порядок виходу та повернення машин;

дії чергового парку по тривозі і при пожарі в парку;

кількість техніки, що знаходиться в парку та на виїзді;

наявність підрозділів та особового складу які знаходяться в парку.

Днювальний парку повинен знати:

обов'язки днювального парку (статті 357-359 Статуту ВС ЗС України та Настанови з автомобільної служби);

дії при пожарі та у разі тривоги.

Механік-водій (водій) чергового тягача повинен знати:

обов'язки механіка-водія (водія) чергового тягача (статті 360-361 Статуту ВС ЗС України та Настанови з автомобільної служби);

порядок дій при пожарі;

черговість евакуації техніки із сховищ та з відкритих майданчиків.

Приймання та здавання парку черговими.

Приймання та здавання парку черговими здійснюється під керівництвом заступника командира з озброєння - начальника технічної частини (начальника автомобільної служби).

Після розводу новопризначений черговий парку приймає від попереднього чергового документацію чергового парку, відомості про наявність і стан техніки в парку військової частини, обладнання та майно згідно опису.

Для приймання та здавання чергування по парку виготовляється спеціальний планшет з ручкою, на якому зазначається опис майна та обладнання парку, кількість машин, які знаходяться на відкритих стоянках, маршрут руху чергового при прийомі з однієї сторони, а з другої - зразки відтисків печаток (сургучні), якими запечатуються паркові приміщення, завірені підписом начальника штабу частини.

Перед будинком КТП новопризначений черговий парку перевіряє готовність особового складу наряду парку до несення служби, інструктує і ставить завдання днювальним і механіку-водію (водію) чергового тягача щодо прийняття чергування у такому обсязі:

1-й днювальний: перевіряє огорожу парку, його освітленість по зовнішньому периметру, стан і внутрішній порядок закріпленої за нарядом парку території.

2-й днювальний: перевіряє обладнання, майно в кімнаті чергового парку та в кімнаті відпочинку і підготовки наряду парку та механіка-водія (водія) чергового тягача згідно з описом, по закінченні прийому доповідає черговому парку.


 
 

Цікаве

Загрузка...