WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

Організація автотехнічного забезпечення військових частин - Курсова робота

При підході до машини офіцера, що перевіряє, водій стає на один крок з переду машини біля лівого колеса і представляється.

Огляд починається з перевірки правильності ведення паспортів. При цьому особлива увага звертається на:

правильність і своєчасність обліку роботи машини на місцях;

відповідність даних обліку машини показанням спідометра;

витрати моторесурсів;

облік акумуляторних батарей;

відповідність номерів автомобільних шин автомобіля записаним в паспорті;

облік проведених робіт з технічного обслуговування машини.

Командир підрозділу особисто оглядає машину і в кінці або спочатку огляду перевіряє стан місць стоянки машин, справність пожежної сигналізації та селекторного зв'язку з черговим парку, стан та справність засобів гасіння пожежі і стан закріпленої за підрозділом території парку.

Після закінчення огляду машин командир підрозділу проводить розбір підсумків огляду, оцінює загальний стан техніки, відмічає кращих та відстаючих водіїв, виявлені недоліки, вказує міри та строки їх усунення. Результати огляду автомобільної техніки командир підрозділу записує в Книгу огляду (перевірки) машин підрозділу і приймає міри по усуненню недоліків.

Огляд автомобільної техніки командирами частин (з'єднань)

Огляд автомобільної техніки командиром військової частини (з'єднання) проводиться, як правило, в період завершення переводу техніки на сезонну експлуатацію (річного технічного обслуговування). Мета огляду - перевірити технічний стан, правильність обслуговування, утримання, зберігання машин частини, а також стан парків.

За місяць до проведення огляду техніки командиром частини видається наказ та затверджується план підготовки до огляду.

План розробляється штабом частини сумісно з заступником командира частини з озброєння, начальником автомобільної служби та начальниками родів військ і служб.

В плані передбачаються:

мета, час та місце проведення огляду;

заходи з підготовки автомобільної техніки, особового складу водіїв, рухомих засобів технічного обслуговування та ремонту машин, парку і його елементів до огляду;

матеріально-технічне забезпечення;

посадові особи, які відповідальні за виконання намічених заходів;

особовий склад, який залучається, та засоби для огляду машин.

План підготовки та проведення огляду техніки своєчасно доводиться до командирів підрозділів (частин).

Згідно за планом в період підготовки до огляду автомобільної техніки автомобільна служба та начальники родів військ і служб проводять такі заходи:

готують дані про кількісний та технічний стан АТ на день огляду;

перевіряють оформлення паспортів машин і формулярів на спеціальне обладнання (агрегати) з відображенням в них даних стану експлуатації машин включно до місяця, який передує огляду;

готують необхідні прибори та приладдя для проведення огляду, засоби технічного обслуговування та ремонту, які є в наявності в військовій частині, для усунення недоліків виявлених на машинах в процесі огляду;

надають допомогу у виконанні заходів, передбачених планом;

контролюють хід підготовки до огляду техніки.

Командир частини особисто оглядає автомобільну техніку та об'єкти парку за своїм планом в обсязі, який дозволяє мати повне уявлення про стан машин і елементів парку.

Для проведення огляду залучаються підготовлені фахівці автомобільної служби, а за необхідністю - офіцери інших родів військ та служб, із яких створюються групи огляду. При цьому повинна бути суворо визначена послідовність роботи груп огляду в різних підрозділах і на елементах парку.

Огляд автомобільної техніки проводиться по підрозділам, які визначаються командиром частини. На огляд представляються всі машини військової частини (підрозділу), за винятком тих, які знаходяться у відрядженнях. Машини в підрозділах можуть перевірятися вибірково. Частина машин при необхідності перевіряються пробігом. Автомобільна техніка, яка не залучена до огляду комісією командира частини (з'єднання), оглядається офіцерами та фахівцями підрозділів.

При проведенні огляду техніки перевіряється підготовка водіїв, молодших спеціалістів автомобільної служби і офіцерів, які пов'язані з експлуатацією автомобільної техніки, а також стан парків та рухомих засобів технічного обслуговування і ремонту машин.

День огляду автомобільної техніки починається з загального шикування частини. Місце, час шикування і форма одягу визначається командиром частини.

За цією командою особовий склад направляється в парк: водії та механіки-водії до машин, молодші фахівці автомобільної служби - до своїх робочих місць, а залучені до огляду техніки офіцери і молодші спеціалісти - на передбачені планом підрозділи об'єктів парку.

Командири підрозділів представляють техніку особі, яка прибула для проведення огляду, і виконують її вказівки та організують негайне усунення недоліків, які були виявлені.

Результати огляду автомобільної техніки записуються до Книги огляду (перевірки) машин підрозділу.

Перевірка знань особовим складом автомобільної техніки та правил її обслуговування проводиться на машинах практично в період її огляду з використанням паркового обладнання та діагностичних приладів.

Під час огляду парку командир, який проводить оглядає визначає його стан та дає оцінку:

наявності, обладнання, оснащення, стану та утриманню елементів парку;

виконанню вимог, що стосуються паркової служби та протипожежних заходів;

чистоті і порядку, стану під'їзних шляхів та доріг в парку;

ступені укриття автомобільної техніки;

стану огороджень парку.

Залучені для огляду офіцери в зазначений для них строк доповідають командиру частини (з'єднання) результати огляду. Після завершення огляду машин та елементів парку командир військової частини проводить розбір підсумків огляду та дає необхідні вказівки.

Результати огляду автомобільної техніки віддаються наказом командиром частини, в якому вказуються: загальний стан техніки, кращі та гірші підрозділи, виявлені недоліки в стані техніки і підготовці особового складу, їх причини, заходи та строки по усуненню недоліків. За необхідністю заповнюються відповідні розділи паспортів (формулярів) машин.

Контроль за технічним станом і експлуатацією автомобільної техніки при інспектуваннях, підсумкових (часткових) перевірках

Головною метою підсумкових перевірок є визначення рівня виконання поставлених Міністром оборони України завдань, здатності здійснити автотехнічне забезпечення із приведення з'єднань і військових частин у готовність до виконання бойових завдань. Організується перевірка за наказом Міністра оборони України, головнокомандуючими видами ЗС, командирами армійських корпусів, комісіями чи окремими особами.

Мета, зміст, час та порядок перевірки у кожному конкретному випадку визначаються планом і програмою перевірки. План і програма перевірки затверджуються начальниками, за вказівкою якого вона проводиться, як правило, за 15 діб до початку перевірки. Командування з'єднань (частин, служб), які перевіряються, повідомляються про перевірку за 8...10 діб до її початку. В окремих випадках перевірки можуть проводитися раптово.

Складові елементи підсумкових перевірок стану АТ, вимоги та критерії оцінок і засоби АТЗ наведені у додатку 46.

За результатами підсумкової перевірки за з'єднання (військову частину) складається акт, а за вид Збройних Сил, оперативне командування, армійський корпус - висновки. Акти затверджуються, а висновки підписуються керівником перевірки. Результати перевірки доповідаються начальнику, за вказівкою якого вона проводилась. Після закінчення перевірки проводиться розбір за її результатами.

Організація проведення документальної ревізії автомобільної служби.

Діяльність автомобільних служб видів ЗС, оперативних командувань, об'єднань, з'єднань, військових частин та установ ЗС України періодично підлягає документальним ревізіям, які здійснюються ДРЗ МО України, ГУЛ КСП Збройних Сил України, автомобільними службами видів ЗС, армійських корпусів, об'єднань чи з'єднань.

Основною задачею документальної ревізії АС є перевірка правильності та своєчасності виконання Законів України, Постанов Кабінету Міністрів України, наказів та директив Міністра оборони України, постанов, керівництв та інструкцій з питань практичної діяльності автомобільної служби, а також для надання допомоги командирам і начальникам АС військових частин в організації та здійсненні автотехнічного забезпечення підрозділів і частин.

Основним змістом документальної ревізії АС є перевірка:


 
 

Цікаве

Загрузка...