WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Малокаліберна гвинтівка і автомат Калашникова - Реферат

Малокаліберна гвинтівка і автомат Калашникова - Реферат

м:
по нерухомій цілі
по рухомій цілі
Темп стрільби, пострілів/хв
Бойова швидкострільність, пострі-
лів/хв :
одиничними
чергами
Вага із зарядженим магазином, кг
Вага штика-вожа, г
Місткість магазина, патронів
Гранична дальність польоту кулі, м
Убивча дальність кулі, м
Початкова швидкість кулі, м/с
Вага натрова, г 7,62
1000
400
350
525
до 600
40
100
3,6
450
30
3000
1800
715
16,2 5,45
1000
500
440
625
до 600
40
100
3,6
490
30
3150
1350
900
10,2
Автомат складається з таких десяти основних частин ствол із ствольною коробкою, прицільним пристроєм і пістолетною рукояткою; кришка ствольної коробки; затворна рама з газовим поршнем; затвор; поворотний механізм; газова трубка зі ствольною накладкою; ударно-спусковий механізм; цівка; магазин; компенсатор (в АКМ) або дуловий гальмо-компенсатор (в AK-74). У комплект автомата входять: штик-ніж, приладдя, ремінь, шомпол і сумка для магазинів.
Автоматична дія автомата базується на використанні порохових газів, що відводяться від каналу ствола до газового поршня затворної рами.
ПРИЗНАЧЕННЯ, БУДОВА ЧАСТИН І МЕХАНІЗМІВ АВТОМАТА
Ствол служить для спрямування польоту кулі. Всередині ствол має канал з чотирма нарізами, які йдуть зліва вгору направо. Нарізи необхідні для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстань між двома протилежними полями (по діаметру) називається калібром каналу ствола; в автоматів він дорівнює 5,45 мм і 7,62 мм. У казенній частині канал гладенький і зроблений за формою гільзи; ця частина каналу містить патрон і називається патронником.
Ствольна коробка з'єднує частини і механізми автомата, забезпечує закривання каналу ствола затвором і запирання затвора. У ствольній коробці розташований ударно-спусковий механізм. Зверху коробка закривається кришкою.
Прицільний пристрій необхідний для наведення автомата при стрільбі по цілях на різні відстані. Мушка загвинчена в полозок, який кріпиться в основі мушки.
Кришка ствольної коробки потрібна для запобігання забрудненню частин і механізмів, розміщених у ствольній коробці. З правого боку вона має ступінчастий виріз для проходження відстріляних гільз назовні і для руху рукоятки затворної рами, а позаду -отвір для виступу напрямного стержня поворотного механізму. Кришка утримується на ствольній коробці за допомогою напівкруглого вирізу на колодці прицілу, поперечного паза ствольної коробки і виступу напрямного стержня поворотного механізму.
Приклад і пістолетна рукоятка забезпечують зручність дії автомата при стрільбі. Приклад має антабку для ременя, гніздо для пенала з приладдям і затильник з кришкою над гніздом. У гнізді приклада закріплено пружину для виштовхування пенала.
Затворна рама з газовим поршнем служить для приведення в дію затвора та ударно-спускового механізму.
Затвор служить для досилання патронау патронник, закривання каналу ствола, розбивання капсуля і викидання з патронника гільзи патрона.
Поворотний механізм необхідний для повернення затворної рами із затвором в попереднє положення.
Газова трубка із ствольною накладкою призначена для спрямування газового поршня і для захисту рук від опіків при стрільбі.
Ударно-спусковий механізм призначений для спуску курка з бойового зводу або із зводу авто-
спуску, нанесення удару по ударнику, забезпечення ведення автоматичного чи одиничного вогню, припинення стрільби, для запобігання пострілів при незапертому затворі і для постановки автомата на запобіжник.
Цівка служить для зручності дії з автоматом і захисту рук від опіків.
Магазин призначений для розміщення патронів і подачі їх у ствольну коробку.
Штик-ніж прикріплюється до автомата перед атакою і призначений для ураження противника в рукопашному бою, а також використовується як ніж, пилка (для розпилювання металу) і ножиці (для різання дроту).
Піхви складаються з підвіски з карабінчиками, пластмасового корпуса, упору, виступу осі.
РОЗБИРАННЯ І СКЛАДАННЯ АВТОМАТА
Розбирання автомата може бути повним і неповним. Повне розбирання автомата здійснюється для чищення його при значному забрудненні, після перебування його під дощем, у піску чм снігу, пря переході на інше мастило і для ремонту. У всіх інших випадках виконується неповне розбирання.
Розбирається і складається автомат на столі або на чистій підстилці. Частини і механізми складають у порядку розбирання. Поводитися з ними слід обережно, не класти одну частину на іншу, не прикладати зайвих зусиль, не робити різких ударів.
Неповне розбирання автомата виконується так:
1. Відокремити магазин . Утримуючи автомат за шийку приклада чи цівку, правою рукою охопити магазин, великим пальцем натиснути на засувку, подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Після цього перевірити, чи не залишився патрон у патроннику, для чого перевести перевідник донизу, відвести рукоятку затворної рами назад, оглянути патронник, відпустити рукоятку затворної рами і спустити курок з бойового ЗВОДУ
2. Вийняти пенал з приладдям. Притиснути пальцем правої руки кришку гнізда прикладати так, щоб пенал під дією пружини вийшов з гнізда; розкрити пенал і вийняти з нього протирку, йоржик, викрутку, вибивач і шпильку. Якщо автомат із складаним прикладом, то пенал знаходиться в кишені сумки для магазинів.
3. Відокремити шомпол .Відтягнути кінець шомпола так, щоб його головка вийшла з-під упора на основі мушки, і витягти шомпол догори.
4. Відокремити дулове гальмо-компенсатор. Відокремити кришку ствольної коробки). Лівою рукою охопити шийку приклада, великим пальцем цієї ж руки натиснути на виступ на-прямного стержня поворотного механізму; правою рукою підняти вгору задню частину кришки ствольної коробки і відокремити кришку.
9. Відокремити поворотний механізм. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада, великим пальцем цієї ж руки натиснути на виступ напрямного стержня поворотного механізму довиходу його п'ятки з повздовжнього паза ствольної коробки, підняти задній кінець напрямного стержня і вийняти поворотний механізм з каналу затворної рами.
7. Відокремити затворну раму із затвором. Продовжуючи утримувати автомат лівою рукою,правою відвести раму назад до упора, підняти її разом із затвором і відокремити від ствольної коробки.
8. Відокремити затвор від затворної рами . Взяти затворну раму у ліву руку затвором догори, правою рукою відвести затвор назад, прокрутити його так, щоб головний ,виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і висунути затвор уперед.
9. Відокремити газову трубку зі ста-левою накладкою
Утримуючи автомат лівою рукою, правою надіти пенал для приладдя прямокутним отвором на виступ замикача газової трубки, повернути замикач від себе до вертикального

 
 

Цікаве

Загрузка...