WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Методика прийому самохідної пускової установки 9П129 та підготовки її до передачі - Курсова робота

Методика прийому самохідної пускової установки 9П129 та підготовки її до передачі - Курсова робота

 1. Руководство по учету вооружения, техники, имущества и других материальных средств в ВС. Часть 1. (Додаток до наказу МО від 1979 г. №260).

„Руководство ..." встановлює:

  • порядок складання, оформлення і ведення облікових документів;

  • порядок документального оформлення руху і зміни якісного стану матеріальних засобів;

  • форми облікових документів з поясненням до них.

 1. Керівництво з списання з обліку матеріальних і грошових засобів у ЗС України. (Введено в дію наказом МО України від 21.06.94 р. №165 „Про порядок списання обліку матеріальних і грошових коштів у ЗС України).

„Керівництво ..." встановлює:

  • порядок підготовки виправдальних документів на матеріальні засоби, які досягли граничного стану або використані;

  • права посадових осіб щодо затвердження актів списання або зміни якісного стану;

  • порядок підготовки виправдальних документів на витрачені матеріальні засоби.

 1. Общие технические условия на сдачу в капитальный ремонт и выдачу из капитального ремонта ракетно-артиллерийского вооружения. (ТУ МО №А8997–80, инд. 9Е9, изд. 1980 г.).

„ТУ ..." встановлює:

  • Вимоги до зразків РАО, які приймаються на ремонтні підприємства (бази озброєння) без повернення до військової частини;

  • Порядок прийому зразків РАО до ремонтного підприємства (бази озброєння).

Вимоги „ТУ" стосуються озброєння, яке вилучається з реформуємих військових частин і передається на зберігання на бази озброєння. Зразки озброєння у цьому випадку переводяться до IV категорії, що відповідає потрібності проведення капітального ремонту без повернення.

 1. Инструкция по организации передачи РАВ в Сухопутных войсках при перевооружении соединений и частей на новую технику. (Додаток до наказу ГК СВ від 1987 г. №056).

„Инструкция ..." встановлює:

  • вимоги до організації передачі РАО;

  • порядок підготовки, прийому і передачі РАО;

  • вимоги до зразків РАО, які підлягають передачі.

 1. Інструкція з організації передачі РАО у військах Північного оперативного командування. (Затверджена наказом Командувача військами Північного ОК від 28.04.99 р. №137).

„Інструкція..." складена на основі наказу МО від 1987р. №056 і встановлює такі ж самі вимоги, що і „Инструкция...", яка ним введена, з деякими уточненнями.

 1. „Руководство по эксплуатации РАО". Часть 1. (Введено в дію наказом ГК СВ від 1988р. №05).

Стосовно організації підготовки РАО до передачі „Руководство ..." встановлює загальний порядок прийому і передачі справного і укомплектованого РАО.

Сукупність вимог цих документів дозволяє правильно провести документальне оформлення супроводжувальних і прийомних документів при прийомі і передачі тільки повністю справних ІІ-ої категорії (при передачі для проведення капітального ремонту – IV-ої категорії) і укомплектованих зразків РАО, але з зазначених вище причин (проблем, які пов'язані з відсутністю належного фінансування ремонтів та закупівлі ЗІП для поповнення відповідних комплектів) на сьогоднішній день виникли протиріччя між вимогами керівних документів щодо якісного стану зразків РАО, які підлягають прийому і передачі, та їх фактичним технічним станом і відповідною комплектністю.

Витяг із "Инструкции по организации передачи РАВ в Сухопутных войсках ..." (Введене в дію Додатком до наказу ГК СВ №*56 – 1987р):

"ІІІ. Порядок подготовки, приёма и сдачи РАВ

Ст.4. Подлежащие передаче образцы РАВ должны быть:

 1. Технически исправными.

 2. Полностью укомплектованными:

  • эксплуатационной документацией;

  • индивидуальным ЗИП;

  • групповыми комплектами ЗИП.

Индивидуальные и групповые комплекты ЗИП спецчасти должны быть укомплектованы по всей номенклатуре элементов. Частичный некомплект одноименных элементов ЗИП и расходных материалов не должен превышать 30%.

Средства подвижности должны быть укомплектованы:

 • освеженными шинами;

 • АКБ, годными к дальнейшей эксплуатации;

 • полностью укомплектованными индивидуальными комплектами ЗИП;

 • другими элементами с непросроченными сроками хранения.

Комплектование вооружения и техники автошинами, АКБ и другими элементами с просроченными сроками хранения КАТЕГОРИЧЕСКИ ЗАПРЕЩАЕТСЯ!

Доукомплектование передаваемого вооружения производится из ресурсов округа.

Ст.5. На вооружении и техники силами сдатчика и привлекаемых ремонтно-технических подразделений должно быть проведено техническое обслуживание №2 и текущий ремонт (при необходимости).

Базовые автомобили (машины) должны быть подвергнуты техническому обслуживанию и ремонту в соответствии с требованиями руководящих документов.

Средства связи, инженерное и химическое имущество вооружения и техники должны быть обслужены и отремонтированы в соответствии с требованиями ЭТД и руководящих документов.

На образцах вооружения, подлежащих капитальному ремонту по специальной части или базовой машине (для автомобильных средств подвижности – капитальному или регламентированному ремонту), техническое обслуживание не проводится. Данные образцы должны быть подготовлены в соответствии с руководящими документами и техническими условиями к отправке в капитальный ремонт.

Военная техника, требующая ремонта на предприятиях военного округа, должна быть отремонтирована у сдатчика.

Ст.6. Если вооружение в округе-сдатчике находилось на текущем довольствии, ресурс до капитального ремонта не выработало, но по срокам эксплуатации отработало более 50% ресурса до капитального ремонта, а в округе–получателе подлежит закладке в "НЗ", то оно отправляется в капитальный ремонт из округа-получателя по планам ЦРАУ.

Предназначенные для текущего довольствия вооружение и техника, не выработавшие установленный ресурс до капитального ремонта, передаются технически исправными и комплектными.

При невозможности полного укомплектования вооружения и техники к докладу прилагаются обоснованные ведомости некомплекта ЗИП, ЭТД и копии ответов центральных довольствующих органов об удовлетворении заявок.

Ст.13. Вооружение и техника не принимаются в следующих случаях:

 1. Если по техническому состоянию подлежат списанию.

 2. С просроченными сроками автомобильных шин, АКБ и других элементов, на которые эти сроки определены руководящими документами и ЭТД.

 3. Без индивидуальных комплектов ЗИП средств подвижности, средств связи, агрегатов питания, приборов ПХЗ и других комплектующих элементов, имеющих согласно ЭТД индивидуальные ЗИП.

 4. При отсутствии формуляров (паспортов или их дубликатов).

Ст.14. При наличии хотя бы одного из указанных в ст.13 настоящей Инструкции недостатков вооружения и техники, оно остается в сдающем округе до их устранения.

Решение о дальнейшем использовании указанных вооружения и техники принимается ГРАУ."

Вирішення цих протиріч передбачає стаття 40 „Руководства з обліку...", в який визначено, що „Некомплектное и неисправное вооружение, техника и имущество принимаются только по специальному письменному распоряжению начальника вышестоящего органа управления соответствующей службы". Проаналізуємо вимоги цієї статті.

Під „начальником вышестоящего органа управления" ми розуміємо начальника служби РАО Оперативного командування або начальника ГРАУ в залежності від того, яким з них виданий наряд на передачу озброєння.

Спеціальне письмове розпорядження (дозвіл) на прийом некомплектного (несправного) зразка озброєння, яке підлягає передачі за відповідним нарядом, являє собою офіційний документ наступного змісту (варіант):

Начальнику військового

Інституту артилерії

При Сумському ДУ

На вих.№5/ 39 від „25"січня 2003р.

Майно, яке передано до ВІА від військової частини А1002 (м. Конотоп, Сумської області) за нарядом №35/2/21/32 від 18.01.2003р., дозволяю прийняти в наявній комплектності та за фактичним технічним станом.

Командир військової частини А2674

полковник С.М. Корюковець

Вимоги керівних документів щодо якісного стану зразків РАО, які підлягають передачі та прийому, єдині, незалежно від варіантів прийому і передачі та незалежно від того, переміщується зразок озброєння з однієї географічної точки до іншої або ні.

Особливостями при цьому є тільки підстави для передачі і прийому. Такими підставами є:

 1. Наряд органа постачання (Форма №200 „Руководства по учету...". Часть ІІІ) – для оформлення розпорядження на передачу-прийом озброєння з військової частини (бази озброєння) до іншої військової частини (бази озброєння).

 2. Накладна служби РАО військової частини (Форам №2 „Руководства по учету...". Часть І) – для оформлення передачі і прийому озброєння з підрозділу до іншого підрозділу військової частини.

 3. Наказ командира військової частини на прийом призначеною особою зразка (зразків) озброєння в обсязі прийому посади у іншої посадової особи.


 
 

Цікаве

Загрузка...