WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Захист від зброї масового ураження, наслідків зруйнувань радіаційно, хімічно небезпечних об`єктів - Курсова робота

Захист від зброї масового ураження, наслідків зруйнувань радіаційно, хімічно небезпечних об`єктів - Курсова робота

Вимірювач потужності дози (рентгенометр) - ДП-5В

Призначений для виявлення та вимірювання рівнів гама-радіації на місцевості та радіоактивного забруднення різних об`єктів.

Діапазон вимірювань приладу (від 0,05 мР/год до 200 Р/год) розбитий на шість піддіапазонів:

Від 5 до 200 Р/год - "х 200".

Від 500 до 5000 мР/год - "х 1000".

Від 50 до 500 мР/год - "х 100".

Від 5 до 50 мР/год - "х 10".

Від 0,5 до 5 мР/год - "х 1".

Від 0,05 до 0,5 мР/год - "х 0,1".

На піддіапазонах від 2 до 6 відлік проводиться по верхній шкалі мікроамперметру з перемноженням на коефіцієнт, відповідної данному піддіапазону.

Прилад має звукову індикацію. При допомозі головних телефонів на всіх піддіапазонах, крім першого. Максимальний час встановлення показів не перевищує 45 с.

Прилад живиться від трьох гальванічних елементів. Склад комплекту: пульт, зонд (блок детектування) з під`єднаним кабелем довжиною 1; 2 метра, головні телефони, футляр з ременями для переноски приладу, подовжувальна штанга, чохли для зонда із поліетилену - 10 шт; перехідний пристрій з кабелем, ЗМП, експлуатаційно-технічна документація і укладальний ящик.

Підготовка до роботи: витягнути прилад із укладального ящика, до блоку детектування підєднати штангу; відкрити кришку футляру, ознайомитись з розташуванням та призначенням органів управління; провести зовнішній огляд; установити ручку перемикача піддіапазонів в положення "0"; під`єднати джерело живлення; провести перевірку елементів живлення; вимкнути освітлення шкали; перевірити працездатність приладу на всіх піддіапазонах, крім першого, після перевірки на діапазоні натиснути кнопку "Сброс"; повернути екран в положення "Г", поставити ручку перемикача в положення D. Прилад до роботи готовий; при вимірювання експозиційної дози гама-випромінювання положення екрану блоку детекторування в положенні "Г" на піддіапазонах 2-6 по шкалі 0,5 з помноженням на відповідний коефіцієнт. На піддіапазоні 1 по шкалі 0-200; при виявленні бета-випромінювання поставити екран в положення "Б". Збільшення показів приладу на одному і тому ж піддіапазоні при порівнянні з гама-випромінюванням показує про наявність бета-випромінювання.

Вимірювач потужності дози ИМД-1Р

Призначений для ведення радіаційної розвідки місцевості та визначення ступеню забруднення особового складу, харчів, води, ВВТ радіоактивними речовинами по гама-випромінюванню і виявлення бета-випромінювання.

Тактико-технічні характеристика: прилад має два піддіапазона вимірювання: від 0,01 до 999 мР/год і від 0,01 до 999 Р/год. На першому піддіапазоні (мР/год) забезпечується спрацювання звукової сигналізації при досягненні потужності експозиційної дози 0,1 і 300 мР/год, на другому піддіапазоні (Р/год) - 0,1 і 300 Р/год.

Склад комплекту: в комплект ИМД-1Р входять вимірювальний пульт, блок детектування, блок живлення, головні телефони, тубус, джгути, подовжувальна штанга, два ремені з регулюємою довжиною, комплект ЗМП, технічний опис, формуляр та укладальний ящик.

Блок детектування має: поворотний екран з вікном, який може фіксуватися на корпусі блоку детектування в положеннях "+" та "-", що дозволяє проводити вимірювання як сумарного бета плюс гама-випромінювання, так і тільки гама-випромінювання.

Блок живлення забезпечує роботу вимірювача від бортової мережі постійного току або акумуляторів напруги від 10 до 30 В.

Підготовка до роботи і перевірка працездатності:

 • підключити живлення вимірювача;

 • на вимірювальному пульті установити перемикач в положення "Проверка";

 • проконтролювати на цифровому табло висвічування числа "102" і включення переривистого звукового сигналу;

 • у випадку висвічування світовим індикатором "Сменить батареи", при живленні вимірювача від комплекту елементів, необхідно провести заміну;

 • натиснути і відпустити кнопку відліку;

 • проконтролювати на цифровому табло висвічування цифри "0" і відключення звукового сигналу не пізніше 120 с з блоком ИМД-1-1 або 225 с (без блока ИМД-1-1) на табло повинні бути показані відмінні від нуля значення.

Вимірювач потужності дози - сигналізатор ИМД-1С

Призначений для вимірювання в польових умовах, розсіяному денному світлі і в темноті потужності експозиційної дози гама-випромінювання в діапазоні енергій від 0,08 до 3 МеВ і виявлення бета-випромінювання.

ТТХ. Прилад має два піддіапазону вимірювань від 0,01 мР/год до 999 мР/год і від 0,01 Р/год до 999 Р/год.

Склад приладу: блок детектування ИМД-1-1, блок живлення ИМД-1-2, ИМД-1-6, телефон головний, шнур, штанга, пульт вимірювальний ИМД-1-3, пристрій перехідний УУМ-08С, джгути різні - 4 шт., ремінь, ящик, технічний опис, формуляр.

Блок живлення ИМД-1-6 призначений для забезпечення роботи вимірювача ИМД-1С від мережі перемінного струму з напругою 220 22 В і частотою 50 чи 400 Гц. Порядок перевірки та порядок роботи з приладом ИМД-1С такий самий, як з приладом ИМД-1Р.

Індикатор-сигналізатор ДП-64

Призначений для постійного радіаційного спостереження і сповіщення про радіоактивне зараження місцевості. Він працює в слідкуючому режимі і подає звуковий та світовий сигнали при досягненні рівня радіації 0,2 Р/год.

Склад приладу: пульт сигналізації, блок детектування, з`єднувальний кабель, кабель живлення, укладувальний ящик, запасні частини та приладдя, експлуатаційно-технічна документація.

Вимірювач дози ИД-1

Комплект ИД-1 призначений для вимірювання поглинутої дози гама-нейтронного випромінювання в діапазонах від 20 до 500 рад при потужності дози від 10 до 360000 рад/год і енергії гама-квантів від 0,8 до 2,2 МеВ.

Склад комплекту: 10 прямопоказуючих дозиметрів типу ИД-1 та зарядний пристрій ЗД-6, поміщені в футляр.

Саморозряд дозиметрів не перевищує 20 рад (1 поділка шкали) за 24 г і 40 рад за 150 г. Детектором іонізуючого випромінювання (ІВ) є іонізаційна камера. Під дією ІВ на заряджений дозиметр в об`ємі іонізуючої камери виникає іонізаційний струм, що зменшує потенціал камери та конденсатора.

Принцип роботи зарядного пристрою ЗД-6 засновано на використанні п`єзоелектричного ефекту і не вимагає застосування хімічних джерел струму.

Підготовка до роботи та проведення вимірювань:

 • відвентити захисний наконечник дозиметра;

 • повернути ручку ЗД-6 в напрямку стрілки "сброс" до упора;

 • вставити дозиметр в зарядне гніздо ЗД-6;

 • направити ЗД-6 дзеркалом на зовнішнє джерело світла і поворотом дзеркала досягти максимальної освітленості шкали дозиметра;

 • натиснути на дозиметр і, спостерігаючи в окуляр, поворотом ручки зарядного пристрою у напрямку стрілки "заряд" установити зображення нитки напроти нульової поділки шкали;

 • вийняти дозиметр із гнізда і перевірити розташування нитки на світлі;

 • нагвинтити захисний наконечник.

Дозиметр носять в кармані одягу.

Вимірювач дози ИД-11

Призначений для індивідуального контролю опромінення осіб, що попали під дію ІВ, з метою первинної діагностики важкості радіаційного ураження.

Комплект ИД-11 складає: 1000 індивідуальних дозиметрів (детекторів), вимірювальний пристрій, градуювальний детектор, перегрузочний детектор, запасне та допоміжне майно.

ИД-11 забезпечує вимірювання поглинутої дози гама-випромінювання та змішаного гама-нейтронного випромінювання в діапазоні від 10 до 1500 рад.

Детектор акумулює (накопичує) дозу, отриману при дробному опроміненні, і зберігає накопичену дозу на протязі довгого часу (не менше 12 місяців).

Порядок роботи:

 • перевірити працездатність регістратора;

 • відкрити детектор і вийняти із корпуса;

 • вставити детектор в вимірювальне гніздо, дослати його разом з рухомим стаканом до упору і відпустити;

 • записати третій або четвертий показ, для визначення дози, необхідно відняти із виміряної дози значення дози попереднього вимірювання;

 • вийняти детектор і вставити в корпус.

Прилади хімічної розвідки

Прилад ВПХР (військовий прилад хімічної розвідки)

Призначений для виявлення в повітрі, на місцевості, на бойовій техніці ОР типу зарін, зоман, парів V-газів, іприту, фосгену, дифосгену, синильної кислоти, хлорциану, бі-зет, Сі-ес в повітрі.

Склад приладу: корпус з кришкою, в якому розташовані: ручний насос, паперові касети з індикаторними трубками, протидимові фільтри, насадка до насосу, захисні ковпачки, електроліхтар, корпус грілки, патрони до неї. Крім того до комплекту входить лопатка, інструкція-пам`ятка по роботі з приладом, інструкція-пам`ятка по визначенню заріну, зоману, V-газів, інструкція по експлуатації приладу.

Загальні прийоми роботи з приладом ВПХР:

а) при підготовці приладу до застосування необхідно:

 • перевірити комплектацію;

 • касети з індикаторними трубками (ІТ) розташувати у слідуючому порядку: зверху трубки з червоним кільцем і крапкою, потім трубки з трьома зеленими кільцями, трубки з коричневим кільцем, знизу трубки з жовтим кільцем;

 • зняти з протидимових фільтрів поліетиленовий чохол;


 
 

Цікаве

Загрузка...