WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Задачі артилерійської батареї в ході оборонного бою - Курсова робота

Задачі артилерійської батареї в ході оборонного бою - Курсова робота

ЗАДАЧІ АРТИЛЕРІЙСЬКОЇ БАТАРЕЇ В ХОДІ ОБОРОННОГО БОЮ

(курсова робота)

Анотація

Мета даної курсової роботи описати задачі артилерійської батареї в ході оборонного бою, з'ясувати зміст та послідовність роботи старшого офіцера артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів до оборонного бою.

В ній розглядаються теоретичні основи та практично показано дії СОБ при підготовці батареї до оборони.

Зміст

Анотація

Вступ

1.1.Зміст і послідовність роботи СОБ 1-ої артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів батареї до бойових дій в обороні, організації зв'язку в батареї

 1. З'ясування завдання СОБ 1-ї артилерійської батареї

 2. Оцінка обстановки СОБ 1-ї артилерійської батареї

 3. Рішення СОБ 1-ї артилерійської батареї

 4. Бойовий наказ СОБ 1л артилерійської батареї

 1. З'ясування завдання СОБ 1-ї арилерійської батареї

 2. Оцінка обстановки СОБ 1-ї батареї

 3. Рішення СОБ 1-ї артилерійської батареї

 4. Бойовий наказ СОБ 1-ї артилерійської батареї

Висновки

Література

Додаток №1. "Робоча карта СОБ 1-ї артилерійської батареї"

Вступ

Бій - основна форма тактичних дій військ, являє собою організовані та узгоджені за метою , місцем і часом удари, вогонь і маневр з'єднань, частин та підрозділів з метою знищення (розгром)) противника, відбиття його ударів та виконання інших завдань в обмеженому районі протягом короткого часу . Бій може бути загальновійськовим, протиповітряним, повітряним та морським .

Наступ проводиться з метою повного розгром) противника і оволодіння важливими районами (об'єктами місцевості) . Він полягає в ураженні противника всіма засобами, які є, рішучій атаці, стрімкому просуванні підрозділів в глибину його бойового порядку, знищенні та полоненні живої сили, захопленні озброєння, техніки та намічених районів (рубежів) місцевості. Наступ взводу на противника, який обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним або з ходу.

Вогонь батареї є основним засобом знищення противника в бою. Надійне ураження противника вогнем досягається: своєчасною і достовірною розвідкою цілей; правильним застосуванням вогневих засобів відповідно до їхніх бойових можливостей; влучністю вогню , раптовістю відкриття і ведення його з граничною щільністю та максимальною інтенсивністю: умілим управлінням вогнем в бою.

1.1 Зміст і послідовність роботи СОБ 1-ої артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів батареї до бойових дій в обороні, організації зв'язку в батареї

Батарея в обороні, як правило, діє в складі дивізіону, а також може назначатися для підтримання загальновійськового підрозділу, придається йому або залишається підручною у командира дивізіону.

Для ураження противника у найкоротші строки батарея зарання готує вогонь по плановим цілям, котрі можуть бути як спостережені так і не спостережені.

Вогневі позиції вибирають переважно на танконебезпечних напрямках з таким розрахунком, щоб в разі прориву танками противника в глибину оборони батарея могла знищити їх вогнем прямою наводкою.

Для управління вогнем маневром батареї, ведення розвідки противника і місцевості, спостереження за діями загальновійськовими підрозділами і підтримки взаємодії з ними вибирається і розгортається КСП.

Управління батареєю в обороні здійснюється радіо і дротовим засобами зв'язку.

Зв'язок з КСП батареї організовується:

з командиром дивізіону;

з вогневими взводами;

з передовим (боковим) СП батареї;

з командиром загальновійськового підрозділу, якому батарея придана або якого підтримує;

з підрозділами, які обслуговують стрільбу батареї.

Після отримання задачі від командира батареї на організацію зв'язку і вказаний від начальника зв'язку дивізіону командир взводу управління розраховує час, необхідний на організацію зв'язку батареї, складає на карті схему дротового і радіозв'язку, проводить розрахунок сил і засобів і доповідає про них командиру батареї, готує виписку з таблиці позивних станцій (вузлів) зв'язку і посадових осіб, а також виписку з радіоданих, ставить на місцевості задачу командиру відділення управління зв'язку, начальникам напрямків зв'язку і начальникам радіостанцій і керує їх роботою.

В обороні використовуються всі засоби зв'язку, причому найбільш широко використовусться дротовий зв'язок, який організовується як по лінії основного, так і по лінії запасного КСП.

Для надійного і безперервного управління батареєю дротовий зв'язок з батареєю організовується по напрямку від основного КСП на ВП і до передового (бокового) СП.

Організація зв'язку в обороні повинна бути закінчена до моменту зайняття ВП вогневими взводами батареї.

До початку атаки противника всі радіостанції повинні знаходитись на прийомі. З початком наступу противника радіозв'язок використовується без обмежень.

Діставши задачу на вибір місця для розгортання КСП батареї, КВУ вивчає вказаний район місцевості по карті і намічує місце КСП. Після прибуття у вказаний район перевіряє на місцевості придатність наміченого місця, визначає місцезнаходження КСП по карті і організовує топогеодезичну прив'язку

В ході організації бойових дій батареї в обороні, СОБ особливу увагу уділяє інженерному обладнанню І маскуванню бойового порядку.

При переході до оборони СОБ визначає мироприємства по захисту особового складу від ЗМУ і організує їх виконання.

СОБ зобов'язаний в будь-якій обстановці організувати безпосередню охорону і самооборону своїх підрозділів.

Зміст і послідовність роботи СОБ артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів батареї до бойових дій в обороні

На карті (якщо мало часу) вибирається місце майбутньої ВП. Після під'їзду до місця майбутньої ВП на відстань 100-200 м СОБ командує: „Стій!". Колона (вогневі взводу і машини з боєприпасами) зупиняються. СОБ бере з собою командирів гармат і двох номерів обслуги (сапер і розвідник хімічної обстановки) і рухаються до місця ВП. Після обстеження обстановки на ВП підходять СОБ і командири гармат. СОБ вказує місце ОГ (це будуть координати ВП) і якщо часу мало, передає приблизні координати ВП командиру батареї. Також СОБ вказує Інтервал і уступ. Командири гармат мітять місце стояння гармат.

СОБ вказує шляхи під'їзду до ВП. Водії під'їжджають і стають на мічені місця. Особовий склад після команди „Стій" „Залізай" злізає з машини. СОБ подає команду „Розчіпляй", номери обслуги розчіпляють гармати від тягача. Тягач Іде на раніше вибране місце позаду ВП на 100-200 м. СОБ подає команду „До бою". Номери обслуги готують гармату до бою. СОБ Топогеодезист передає точні координати ВП на КСП командиру батареї. СОБ дає розпорядження по організації зв'язку між гарматами та КСП.

Також СОБ дає розпорядження по інженерному обладнанню ВП та місця стояння тяги, вказує заходи по маскуванню ВП. СОБ призначає пост (з номерів обслуги) по захисту від ЗМУ. На ВП готують боєприпаси (чистять від масла, встановлюють підривники і т. д.), заміряють температуру заряду (через кожну годину і доповідають на КСП), а боєприпаси розкладаються по цілям, вогневим валам та нумеруються.

СОБ вказує площадки (для гармат) стрільби прямою наводкою. Назначає номерів обслуги на безпосередню охорону і самооборону, вказує умовні сигнали оповіщення і паролі.

Після доповіді про готовність до ведення вогню СОБ повинен:

• організувати перевірку нульових установок прицілу і нульову лінію прицілювання

• здійснити контроль точності орієнтування гармат і визначитикоординати ВП

 • дати вказівки командирам гармат по розрахунку і заповненню таблиць. індивідуальних поправок

 • підготувати вогневі взводи до виконання планових вогневих задач

 • дати вказівки про наступні замірі температури зарядів

 • організувати безпосередню охорону і самооборону вогневих взводів на ВП, інженерне обладнання ВП, захист від ЗМУ і хім. забезпечення. Для підготовки вогневих взводів до виконання планових задач СОБ,-забов'язаний:

• дати вказівки обчислювачу по визначенню установок по плановим цілям і складанню таблиць вирахуваних установок батареї

 • перевірити точність розрахунків вирахуваних установок

 • записати команди і установки по плановим цілям в бланк записів СОБ

 • дати вказівки командирам гармат. Записати установки по плановим цілям в бланк запису командира гармати

 • при необхідності оформити карту ПЗВ, ВгВ

 • поставити завдання командиром гармат на розкладку боєприпасів по вогневим нальотам, підготувати їх до стрільби


 
 

Цікаве