WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Загальні відомості про організацію технічного обслуговування озброєння та військової техніки - Курсова робота

Загальні відомості про організацію технічного обслуговування озброєння та військової техніки - Курсова робота

Переваги індивідуального методу:

кожен номер обслуги працює тільки зі складовою частиною зразка озброєння, за якою він закріплений наказом і за яку він несе особисту відповідальність.

Недоліки індивідуального методу:

досвід більше досвідчених аналогічних номерів інших обслуг не передається;

безпосередні начальники проводять заняття за всіма питаннями тільки з особовим складом свого підрозділу, при цьому, як і в попередньому випадку, досвід більше досвідчених фахівців не передається.

Груповий метод може бути застосований у підрозділах як повного, так і скороченого штату, при цьому обслуговування ОВТ у підрозділах скороченого штату може бути проведено тільки груповим методом. В залежності від укомплектованості підрозділів і обслуг особовим складом і визначається масштаб методу проведення ТО:

груповий метод у масштабі військової частини;

груповий метод у масштабі ракетного дивізіону;

груповий метод у масштабі стартової батареї;

Переваги групового методу:

досвід більше досвідчених аналогічних номерів інших обслуг передається тим номерам, у яких він менший або відсутній;

на вивчення теоретичних і відпрацювання практичних питань щодо проведення ТО відводиться більше часу

безпосередні начальники проводять заняття не за всіма питаннями і не тільки з особовим складом свого підрозділу, а з однією-двома бригадами за їх спеціалізацією, що значно підвищує якість навчання, при цьому досвід більше досвідчених офіцерів передається менше досвідченим через особовий склад.

Недоліки групового методу:

особиста відповідальність особового складу бригади при роботі не на своєму зразку озброєння може знижуватися, при цьому тим значніше, чим більша масштабність бригадного обслуговування;

з поширенням масштабності бригадного обслуговування можливо зниження повноти контролю з боку командирів батарей і начальників обслуг за якістю проведення робіт на закріплених за ними СПУ.

Враховуючі всі переваги і недоліки двох методів проведення ТО найбільше оптимальним методом є груповий в масштабі стартової батареї для обслуговування двох пускових установок.

Для прикладу розглянемо стандартну стартову батарею ТР, яка складається з двох повних обслуг СПУ. Склад обслуги СПУ 9П129:

НО – начальник обслуги СПУ;

ЗНО – заступник начальника обслуги – старший механік-водій;

СО – старший оператор;

Оп – оператор.

В стартової батареї, при умові, що обслуга кожної СПУ складається з трьох номерів, можуть бути підготовлені три бригади технічного обслуговування по групах складових частин виробу:

1. Бригада механіків-водіїв – з обслуговування шасі 5921 і двигуна Д-144 агрегату живлення.

2. Бригада старших операторів – з обслуговування наземної апаратури системи управління.

3. Бригада операторів – з обслуговування механічного, гідравлічного і електричного обладнання спеціальної частини.

У стартових батареях скороченого штату може бути зменшена кількість бригад зі збільшенням обсягу робіт.

Крім того деякі операції по проведенню ТО на окремих виробах, агрегатах і складових частинам повинні проводити лише відповідні спеціалісти на спеціалізованих постах. Наприклад засобах зв'язку, об'єктах Котлонагляду, засобах і приладах захисту від зброї масового ураження, акумуляторних батареях тощо. Тому для проведення таких робіт призначаються спеціальні бригади в масштабі військової частини із спеціалістів відповідних підрозділів.

Зміст та послідовність підготовки особового складу до виконання робіт з ТО відображено на схемі.

За змістом та послідовністю підготовка особового складу розподіляється на два етапи: теоретична підготовка і практична підготовка. Кожен з цих етапів складається з трьох частин.

Метою першого етапу є вивчення особовим складом технології виконання визначених робіт з ТО та поточного ремонту конкретного зразка ОВТ.

При цьому мета першої частини першого етапу найповніше може бути досягнута шляхом проведення показових занять.

Показові заняття з технології ТО зразка ОВТ доцільно провести на підготовлених навчальних місцях. Заняття повинні бути проблемно-діяльного характеру. Тому керівниками занять на учбових місцях повинні бути найбільш досвідчені спеціалісти, а оснащення цих місць повинно забезпечити повну наочність виконання відповідних операцій.

Організація робіт з ТО ОВТ повинна забезпечити економічну доцільність, заданий рівень якості та продуктивності робіт, тому в ході показових занять третьої частини теоретичної підготовки особового складу пропонується показати переваги і недоліки існуючих методів організації робіт для вибору оптимального.

Метою другого етапу є практична підготовка особового складу до виконання всього обсягу робіт. Досягнення цієї мети здійснюється шляхом проведення відповідних практичних занять, в ході яких кожен спеціаліст відпрацьовує технологію виконання певного обсягу робіт.

Перша частина другого етапу підготовки особового складу направлена на практичну підготовку до перевірки технічного стану ОВТ. Члени екіпажів опановують навички перевірки ОВТ зовнішнім оглядом та перевіркою на функціонування окремих приладів, офіцери відпрацьовують питання перевірки систем, вузлів і агрегатів зразків озброєння на параметричному рівні з використанням засобів діагностики.

Всі питання практичної підготовки особового складу розглядаються на рівні експлуатаційних документів по перевірці технічного стану ОВТ. Такими документами є технічні описи, інструкції з експлуатації та технічного обслуговування зразків ОВТ.

Друга частина другого етапу підготовки особового складу має за мету практичну підготовку створених бригад і постів.

Зміст практичної підготовки особового складу бригад і постів визначається їх призначенням. В цьому плані він буде специфічним для кожної бригади і кожного поста, але загальним повинно бути:

глибоке розуміння кожним членом бригади чи поста необхідності виконання відповідного обсягу роботи;

усвідомлення кожним з них персональної відповідальності за якість виконання робіт;

висока професійна підготовка і добрі практичні навички кожного члена бригади або поста по виконанню робіт.

Все це досягається в ході проведення практичних занять з кожною бригадою чи постом. Заняття доцільно проводити під керівництвом старших бригад і постів, які, в свою чергу, проходять спеціальну підготовку під керівництвом відповідних начальників служб.

В ході третьої частини другого етапу здійснюється практична підготовка особового складу підрозділів. Враховуючи реальний стан технічної підготовки особового складу підрозділів доцільно весь обсяг робіт, який не охоплюють спеціалізовані бригади і пости підрозділів технічного забезпечення, виконувати бригадним методом. Саме в складі таких бригад і доцільно готувати особовий склад до виконання практичних робіт. Найбільш доцільною організаційною формою такої підготовки є практичні заняття.

Тематика таких занять визначається ЗКО військової частин виходячи з специфіки військової частини.

На протязі двох-трьох тижнів напередодні проведення робіт з ТО плануються і проводяться теоретичні заняття з особовим складом бригад з вивчення технології проведення робіт. Такі заняття доцільно планувати і проводити у масштабі дивізіону. Керівниками занять призначаються найбільше досвідчені офіцери.


 
 

Цікаве

Загрузка...