WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Загальний стан збройних сил провідних країн світу та суміжних держав, напрямки їх реформування та розвитку - Курсова робота

Загальний стан збройних сил провідних країн світу та суміжних держав, напрямки їх реформування та розвитку - Курсова робота

Основою оборонного планування ЗС Туреччини є "Національна військова стратегія Туреччини" (НВСТ), яка розробляється Генеральним штабом. В рамках НВСТ і з урахуванням пропозицій (заявок) командувачів видами ЗС розробляється "План стратегічних цілей" (ПСЦ) – концептуальний документ, який визначає бойовий та чисельний склад, оперативні та матеріальні потреби ЗС на 10-ти річну та 25–30-ти річну перспективи.

Технічна модернізація ЗС Туреччини здійснюється в рамках "Десятирічної програми закупок і поставок" на період 1999–2008 рр. Вона містить близько 1300 проектів щодо придбання озброєння і військової техніки для ЗС Туреччини, загальна вартість яких складає 67 млрд. дол. США.

Оборонними проектами найвищого пріоритету в Туреччині визначені:

  • впровадження об'єднаної автоматизованої системи зв'язку ЗС Туреччини ТАФІКС;

  • впровадження тактичної системи зв'язку району бойових дій ТАСМУС;

  • створення об'єднаної автоматизованої системи спостереження за надводною обстановкою "Далекий горизонт";

  • придбання 19 розвідувальних комплексів на базі безпілотних літальних апаратів;

  • створення супутникової системи розвідки і спостереження.

Розвиток та реформування сухопутних військ здійснюються на основі "Плану модернізації СВ", розрахованого на 1999–2008 рр.

Основними напрямками розвитку СВ залишатимуться: підвищення мобільності та вогневої моці; вдосконалення можливостей з розвідки, виявлення місцеположення та ідентифікації противника в глибині бойового порядку; підвищення живучості військ на полі бою; поліпшення процедур бойового управління і контролю за рахунок автоматизації; вдосконалення процесів оперативного і мобілізаційного розгортання; вдосконалення можливостей з проведення спеціальних (антитерористичних, правоохоронних, розвідувально-диверсійних тощо), миротворчих, гуманітарних операцій, в тому числі під егідою НАТО, ОБСЄ та ООН.

Розвиток та реформування ВПСздійснюватиметься шляхом вдосконалення організаційно-штатної структури частин і підрозділів, модернізації авіаційного, ракетного та радіолокаційного озброєнь в рамках реалізації "Плану модернізації ВПС" і "Десятирічної програми поставок і закупок".

Підвищення бойових можливостей системи ППО Туреччини здійснюється за рахунок надходження у підрозділи ППО сучасних винищувачів F-16С, ЗУР "Рапіра", 35-мм ЗУ "Ерлікон", сучасних мобільних трикоординатних РЛС виявлення повітряних цілей.

Розвиток та реформування ВМСздійснюватиметься у напрямку подальшого нарощування їх бойових можливостей за рахунок введення до бойового складу нових та модернізації наявних кораблів флоту і вертольотів авіації ВМС.

Основними напрямками модернізації ВМС залишатимуться: поступове скорочення корабельного складу в рамках його кардинального оновлення; посилення можливостей флоту з ведення надводних та підводних бойових дій, протимінної, протичовнової, протиповітряної оборони (зокрема, із зональної ППО); забезпечення надійного контролю надводної та підводної обстановки; вдосконалення тактики бойового застосування сил флоту, авіації та морської піхоти; поліпшення матеріально-технічного забезпечення ВМС.

2. Загальний стан збройних сил суміжних країн Східної Європи, напрямки їх реформування та розвитку

Збройні сили суміжних країн (Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії) знаходяться у стані глибокого реформування, основними напрямками (відповідно до національних концепцій і програм розвитку та будівництва) є:

– скорочення їх чисельності, при одночасному стійкому збільшенні бюджетних асигнувань на потреби оборони;

– розосередження ЗС по всій території країни (перегрупування військ /сил/ у тому числі і на Східному напрямку, де раніше угруповань військ не створювалось);

– перехід з організаційно-штатних структур "армія-дивізія" на "корпус-бригада" (відповідно до вимог НАТО);

– доведення співвідношення унтер-офіцерського складу до офіцерського 3:1;

– створення мобільних компонентів збройних сил (сил швидкого реагування);

– оснащення з'єднань та частин сучасними видами озброєння та бойової техніки (як правило, західних зразків);

  • комплексне удосконалення систем ППО, управління та зв'язку за рахунок модернізації та розвитку національних систем зв'язку, а також закупівлі засобів зв'язку стандартів НАТО.

Реалізація військового аспекту програми подальшого інтегрування до Північноатлантичного союзу на першому етапі передбачає:

– приведення у відповідність до вимог НАТО законодавчої бази;

– приведення у відповідність до вимог НАТО системи управління військами.

На сьогодні, на територіях держав – нових членів альянсу (Польща, Угорщина) здійснюється:

– підготовка об'єктів військової та цивільної інфраструктури, визначених для можливого забезпечення прийняття контингенту зі складу ОЗС НАТО;

– розгортання нових високоефективних засобів контролю за повітряною обстановкою і управління повітряним рухом (на базі РЛС AN/FPS-117) та інтегрування їх в об'єднану систему ППО НАТО в Європі;

– освоєння нових маршрутів польотів літаків далекого радіолокаційного виявлення системи "АВАКС–НАТО", що дає змогу вивчати повітряну та радіоелектронну обстановку на Східному напрямку, в тому числі і на території України (до рубежу Коростень-Житомир-Вінниця).

З метою скорішої інтеграції нових членів НАТО до військової структури альянсу, визначено ступінь їх участі у складі основних компонентів сил загального призначення ОЗС НАТО, а саме: сил реагування, головних оборонних сил та сил посилення.

Реформування та розвиток ЗС Угорської Республікипроводиться згідно з "Програмою стратегічного реформування Угорської Армії", яка розрахована на 10 років та складається з трьох етапів:

1-й етап (2000–2003 pp.) – "Структурні зміни, скорочення особового складу";

2-й етап (2003–2006 pp.) – "Зростання бойових можливостей та рівня бойової підготовки, початок закупівлі зразків нової техніки";

3-й етап (2006–2010 pp.) – "Технічна модернізація УА".

У Сухопутних військахпланується: сформувати на базі Головного штабу СВ УА штаб армійського корпусу; розформувати штаби 2 та 3 механізованих дивізій та ліквідувати дивізійну ланку управління; завершити комплектацію Сил швидкого реагування особовим складом; переформувати артилерійську бригаду зі складу 3 мд в окрему корпусну бригаду польової артилерії; сформувати командування сил підтримки АК

У Військово-повітряних силах планується: перерозподілити весь льотний склад ВПС з урахуванням віку та класності; реформувати 59 авіаполк відповідно до стандартів НАТО; модернізувати авіабазу "Кечкемет" в якості резервного аеродрому НАТО та розмістити на ній запасний оперативний центр контролю повітряного простору; розширити можливості авіабази "Сольнок" з метою створення центру авіаперевезень; посилити можливості 12 змішаного зенітно-ракетного полку ППО за рахунок введення до його штату одного зрдн "Містраль-2"; модернізувати літаки МіГ-29; продовжити інтеграцію національної системи ППО до об'єднаної системи ППО НАТО в Європі; закупити та ввести в дію (до 2005 року) три нових потужних стаціонарних РЛС далекого радіуса дії; інтегрувати до складу 64 радіотехнічного полку ППО новий елемент – оперативний центр ППО.

Реформування та розвиток збройних сил Румунії

Процес реформування Румунської Армії (РА) триває у відповідності до "Концепції реструктуризації та модернізації ЗС Румунії" (FARO 2005/2010).

Передбачається, що Румунська Армія зразка 2005–2010 рр. базуватиметься на таких кількісних показниках: загальна чисельність особового складу – 140 тис. чол. (передбачно, до 2007 р.), в т.ч. 112 тис. – військових та 28 тис. – цивільних службовців; бюджетне фінансування оборонних витрат в межах – від 750 млн. дол. США (2000 р.) до 1190 млн. дол. США (2007 р.).

При цьому, зберігаючи загальну структуру, а саме: три види збройних сил, які матимуть назви – Наземні сили, Повітряні сили та Морські сили, в оперативному плані Румунська Армія складатиметься з таких компонентів:

Сили спостереження та раннього попередження,

Сили реагування в кризових ситуаціях,

Головні (або територіальні) сили,

Резервні сили.

З квітня 2000 року в Румунії розпочато практичну реалізацію перспективних планів реформування національних ЗС, відповідно до "Концепції реструктуризації та модернізації ЗС Румунії" та "Доктрини оперативного застосування СВ".

Зазначений процес має проходити по трьох напрямках: перегляд чисельності об'єднань і оперативно-тактичних з'єднань; переформування частин і підрозділів на тактичному рівні; розформування окремих частин.

Причому до кінця 2000 року передбачено:

провести значну реорганізацію штабів видів ЗС, які матимуть назву – Головний штаб наземних сил, Головний штаб повітряних сил, Головний штаб морських сил;

ввести нову оперативно-стратегічну структуру – оперативне командування, яке матиме територіальну зону відповідальності;

продовжити скорочення парку бойових танків, ББМ, бойових літаків, кораблів та допоміжних суден ВМС.


 
 

Цікаве

Загрузка...