WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Вибухові речовини та засоби підривання - Курсова робота

Вибухові речовини та засоби підривання - Курсова робота

Аміачноселітрові ВР, відповідно до складу добавок, які додають до селітри, діляться на три наступні види:

 • Амоніти – ВР, до складу яких входять аміачна селітра плюс тротил.

 • Динамони – ВР, які складаються з аміачної селітри і домішок, які горять (соснова кора, торф).

 • Амонали – амоніти і динамони з домішком порошкоподібного алюмінію.

Амоніти при підвищеній вологості 3% і більше можуть давати відмови, вологі амоніти повинні просушуватися не на сонці.

Окремі види амонітів виготовляєть з аміачної селітри, обробленої спеціальними засобами, які е відносно водостійкими.

Вони зберігають вибухові можливості при перебуванні у воді від 2 до 5 годин. Амоніти важко займаються при відхилені від вогню горіння продовжується з шипінням і димом. Основним видом амоніта, який надходить до війська є амоніт А- 80 у вигляді пресованих брикетів розмірами 125*125*60 і вагою 1,35 кг. Метальними ВР називаються такі засоби, основною формою вибухового перетворення яких є горіння.

Порохи поділяються на димові і бездимні.

Димовий порох застосовується для виготовлення виштовхувальних зарядів в осколочних і сигнальних мінах, а також для виготовлення вогнепровідного шнура і займистих реактивних зарядів. Він являє собою механічну суміш камієвої селітри (75%), деревне вугілля (15%) і сірки (10%). Залежно від величини зернин порох поділяється на мілкозернистий і крупнозернистий. Під впливом вологості димовий порох стає непридатним для застосування.

Бездимні порохи застосовуються для виготовлення зарядів, які використовуються в різних реактивно-метальних установках, а також вартилерійських і стрілкових боєприпасах.

Для підривання зарядів ВР застосовуються наступні способи:

 • вогневий;

 • електричний;

 • механічний;

 • хімічний;

При вогневому та електричному способі може застосовуватись також вибух за допомогою детоную чого шнура. Механічний та хімічний способи підривання знаходять широке застосування в підривних засобах різних мін.

Вогняний спосіб застосовується для підривання одиночних зарядів ВР або для різночасового підривання серії зарядів, коли вибух одного з них не може зіпсувати інший заряд або другу серію.

При вогняному способі підривання зарядів здійснюється запальною трубкою, яка складається з капсули-детонатора та вогнепровідного шнура.

Капсули-детонатори застосовуються для збудження детонації зарядів ВР.

У військах для підривних робіт застосовуються капсули-детонатори №8-А, це відкрита з одного кінця циліндрична алюмінієва гільза, в нижній частині якої запресовано брезантну вибухову речовину таку як, тетріл, тен або гексоген, а зверху – ініціюючу вибухову речовину – азід свинцю та тенерес. Заряд капсули-детонатора прикривається зверху алюмінієвою чашечкою з круглим отвором в центрі, закритим шовковою сіткою. Можуть також застосовуватись капсули-детонатори №8-М, №8-С, №8-Б, які мають відповідно мідну, стальну або паперову гільзу з латунною або мідною шашечкою, а в якості ініціюючої вибухової речовини –гримучу ртуть. В капсулах-детонаторах цього типу отвори чашечок можуть не мати прикриваючої сітки.

Капсули-детонатори вибухають від декількох іскор вогнепровідного шнура, від полум'я електрозапальника або від вибуху детонуючого шнура.

Від удару, тертя та нагрівання вони можуть вибухати. До місць виконання підривних робіт капсули-детонатори повинні транспортуватися в заводській упаковці або в спеціальних пеналах.

Вогнепровідні шнури складаются з порохової серцевини з однією направляючою ниткою всередині та декількох внутрішніх і зовнішніх опліток і оболонок зовнішній діаметр шнура 8-6мм.

Виготовляється вогнепровідний шнур таких видів:

 • в пластиковій оболонці (ОШП) сірувато-білого кольору;

 • подвійно асфальтовани (ОШДА) темно-сірого кольору;

 • асфальтований (ОША) темно-сірого кольору.

Шнур в пластиковій оболонці і подвійний асфальтований шнур застосовується при проведенні підривних робіт під водою та в вологих місцях.

Асфальтований шнур може застосовуватися тільки при роботі в сухих місцях, де вологості немає. Вогнепровідний шнур всіх типів відрізками довжиною по 10 м звертається в бухти та зберігається на складах.

Швидкість горіння вогнепровідного шнура на повітрі складає приблизно 1 сантиметр за секунду, під водою шнур горить на глибині до 5 метрів, горіння його під водою проходить дещо швидше ніж на повітрі. Зберігати вогнепровідний шнур треба в сухих, прохолодних місцях і захищати від;

 • вологи;

 • спеки;

 • з'єднання з маслами, жирами, бензином;

 • механічного пошкодження.

Перед використанням вогнепровідний шнур оглядають і якщо виявляють тріщини, переломи та інші пошкодження, то такий шнур вважають непридатним до роботи.

Швидкість горіння шнура перевіряють підпалюваням відрізка його довжиною 60см, визначаючи час, горіння секундоміром, час горіння має складати 60-70секунд.

Запальний фільтр (тліючий) застосовують для запалювання вогнепровідного шнура. Фітіль тліє з швидкістю 1 см за 1 - 3 хв. залежно від сили вітру.

Вибухи проводять також за допомогою детонуючого шнура, який застосовують для одночасного вибуху декількох зарядів, наприклад, при підриванні мостів, будівель, а також для безкапсульного вибуху зарядів вибухових речовин, закладених в важкодоступних місцях. З'єднання декількох відрізків детонуючого шнура для одночасного вибуху зарядів називають сіткою. Сітки детонуючих шнурів бувають трьох видів:

 • послідовні;

 • паралельні;

 • змішані.

Електричний спосіб вибухів застосовується для одночасного вибуху декількох зарядів і для виконання вибуху в чітко відзначений час.

Для підривання зарядів електричним способом необхідні;

 • електродетонатори;

 • проводи;

 • джерело струму;

 • перевіряючі і вимірювальні прилади.

Елекрдетонатори ЕДП складаються з капсули-детонатора №8-А та електрозапальника, зібраних в загальній гільзі.

Основним проводом, який застосовується при виконанні підривних робіт, служить саперний провід з ізольованою мідною жилкою.

Застосовуються наступні типи саперного проводу:

 • одножильний – СП-1 та СПП-1;

 • двожильний – СП-2 та СПП-2.

Для роботи провід намотують на саперну котушку.

Вибухові роботи проводяться за допомогою конденсаторних підривних машин КПМ-1, КПМ-2 ПМ-1

При проведені вибухових робіт необхідно дотримуватись правил техніки безпеки, всі вибухові прилади, після їх використання, необхідно привести в належний вигляд.


 
 

Цікаве

Загрузка...