WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Бойові можливості механізованого відділення - Курсова робота

Бойові можливості механізованого відділення - Курсова робота

В обороні кожен солдат відділення зобов'язаний знати, де знаходиться противник, що він робить, чи є свої війська попереду, сигнали, встановлені командиром, коли варто відкривати вогонь самостійно і за командою командира відділення, де сусіди і куди вони ведуть вогонь, місце командира відділення і взводу, пункт боєпостачання і приховані шляхи до них, а також де розташовано батальйонний медичний пункт.

Разом з постановкою завдань особовому складу командир відділення відразу організовує взаємодію між вогневими засобами відділення, сусідами і засобами посилення, по знищенню противника на далеких підступах досягнення автоматичного вогню відділення, перед переднім краєм, при обході противником позиції відділення. Організовуючи взаємодію, командир відділення вказує систему загороджень перед позицією відділення, організованих старшим начальником, сигнали оповіщення про появу піхоти і танків, сигнали відкриття і припинення зосередженого і іншого видів вогню, способи цілевказання, а потім указує порядок дій відділення по сигналах оповіщення про атомну і хімічну небезпеку, про повітряний напад і про застосування противником запалювальних засобів.

Організовуючи бойове забезпечення оборони, командир відділення дає вказівки з протидії розвідці противника. Для цієї мети залучаються всі наявні вогневі засоби відділення. Завдання полягає в тому, щоб вчасно знайти розвідку і відбити її спроби розвідати нашу оборону, а одиночних солдатів і дрібні групи противника брати в полон для отримання даних про його наміри.

Коли противник веде розвідку великими силами, командир відділення доповідає про це командиру взводу, оцінює противника, що з'явився, визначає до нього відстань, розподіляє вогневі засоби по цілях і з дозволу командира взводу відкриває вогонь із усіх засобів, знищуючи його. Якщо противнику вдалося досягти раптовості, відділення негайно відкриває вогонь із всіх видів зброї, і відразу командир доповідає про свої дії командиру взводу.

Командир відділення, керуючи вогнем, подає команди кулемету і іншим вогневим засобам на зосередження вогню по найбільш загрозливих групах противника. Якщо командир і особовий склад відділення знають способи протидії розвідці противника, пильно несуть службу в обороні, противник не зможе домогтися успіху, які б хитрування він не застосовував.

Основне завдання механізованого відділення в цілому і кожного солдата окремо в оборонному бою - не допустити оволодіння противником займаної позиції.

В окремих випадках противник перед наступом у глибину нашої оборони може викинути десант для захоплення найбільш важливих об'єктів або з диверсійною метою. Тому ми і говоримо, що оборона повинна бути протидесантною. Досвід Великої Вітчизняної війни і післявоєнних навчань вчить, що знищення десанту доцільно починати, коли десант знаходиться в повітрі. Поряд зі спеціальними зенітними засобами, не остання роль належить у цей момент стрілецькій зброї.

Якщо противнику вдалося викинутися або висадитися, то механізований підрозділ повинен знищити його ще до зосередження. У випадку його зосередження командир механізованого підрозділу повинен негайно прийняти рішення на його атаку і знищення в районі, де десант тепер знаходиться, або на марші до району виконання свого завдання. Атака повинна по можливості бути раптовою і обов'язково стрімкою та рішучою, добре, якщо вона буде підтримана танками. Завдання командира — використовувати всі наявні в його розпорядженні сили і засоби для знищення десанту.

На закінчення командир визначає терміни підготовки позиції відділення і вказує місце пункту бойового постачання і батальйонного медичного пункту. Організовуючи бойове забезпечення, командир відділення вказує встановлені старшим начальником норми витрати боєприпасів і порядок їх поповнення.

Після цього відділення приступає до відривання і маскування окопів, а також розчищення місцевості для поліпшення умов спостереження і ведення вогню.

Успішне виконання бойової задачі значним чином залежить від уміння командира управляти відділенням в бою. Роль командира відділення в бою визначається тим, що він, знаходячись безпосередньо на позиції відділення, робить особистий вплив на своїх підлеглих. Його впевнені і умілі дії викликають у підлеглих віру в командира та в успішне виконання бойового завдання.

Висновок

Бій вимагає від воїна волі, зухвалих, впевнених і ініціативних дій, знання озброєння і техніки, непохитної стійкості в обороні і рішучості в досягненні успіху. Володіючи цими якостями, воїн здатний здобути перемогу над сильним і хитрим противником у складній бойовій обстановці.

Хороша організація оборони, висока військова майстерність і ініціатива сприяють у складних умовах бою стійкості і мужності в оборонному бою. Велика Вітчизняна війна повна безліччю прикладів, коли підрозділи, що значно уступають по силі ворогу, успішно утримували важливі рубежі. Як показує аналіз цих дій, успіх, як правило, супроводжував тим підрозділам, що уміло використовували місцевість, ретельно і продумано організовували оборону, найбільш повно здійснювали інженерне обладнання. Добре організована і безупинно керована система вогню — ще одна з передумов успішних дій відділення в обороні.

Але вартувало командиру підрозділу, що обороняється, упустити з поля свого зору один з перерахованих вище критеріїв міцності оборони, як підрозділ утрачав перевагу перед тим що наступає, яким воно володіло ще до початку бою.

Зміни, що відбулися в технічному оснащенні підрозділів за останній час, пред'явили винятково високі вимоги до питань матеріально-технічного забезпечення бою. Сьогодні командири всіх ступенів, у тому числі і командири відділень, повинні собі чітко уявляти, які матеріальні витрати зажадає той чи інший бій. Ми часто говоримо, що відділення легко кероване. Під цим мається на увазі не тільки високий вишкіл сержанта, його ініціатива в пошуку і застосуванні всіх прийомів керування, але і висока навченість підлеглих. Від їхньої згуртованості, високої дисципліни, уміння розуміти свого командира з півслова, з одного його сигналу, жесту залежить багато чого в досягненні перемоги над ворогом. Велику роль відіграє особисте спілкування командира з підлеглими. Воно дозволяє оперативніше приймати рішення і відразу перетворювати його в життя. І, нарешті, не останню роль грає вибір місця командира в бою, воно залежить від обстановки. Командир повинен знаходитися там, де вирішується доля бою.

Успішне виконання бойової задачі значним чином залежить від уміння командира управляти відділенням в бою. Роль командира відділення в бою визначається тим, що він, знаходячись безпосередньо на позиції відділення, робить особистий вплив на своїх підлеглих. Його впевнені і умілі дії викликають у підлеглих віру в командира та в успішне виконання бойового завдання.

Список використаної літератури

  1. Боевой устав сухопутных войск, ч.1., ВН, 1989г.

  2. Бойовий статут сухопутних військ, ч.2., 1998р.

  3. Бойовий статут сухопутних військ(взвод, відділення, танк), ч.3., 1995р.

  4. Підручник "МСВ (ТВ) в бою.

  5. Підручник "Тактика" кн. 1-а.

  6. Тактика загальновійськових підрозділів, навч. пос. ВА 1998р.

Додатки

Окоп для стрільби з автомата стоячи

На влаштування окопу за допомогою піхотної лопати потрібно 8,5 люд/год.

Матеріали:

круглий ліс - 0,4 м.куб.

дріт - 1,5 кг

Окоп для стрільби з кулемета стоячи

На влаштування окопу за допомогою піхотної лопати потрібно 10 люд/год.

Матеріали:

круглий ліс - 0,4 м.куб.

дріт - 1,5 кг

Окоп для ручного протитанкового гранатомету

На влаштування окопу за допомогою піхотної лопати потрібно 7 люд/год.

Матеріали:

круглий ліс - 0,4 м.куб.

дріт - 1,5 кг

Окоп для БМП з круговим обстрілом

При необхідності ведення вогню зі стрілецьких бійниць машини бруствер у секторі обстілу повинен бути +40 см.

На влаштування окопу потрібно 32 люд/год., із застосуванням землерийної машини ПЗМ-2 - 0,3 маш/год та 8 люд/год без щілини (бліндажа)


 
 

Цікаве

Загрузка...