WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження - Реферат

Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження - Реферат

Заходи медичної служби щодо захисту особового

складу від ЗМУ

Заходи медичної служби щодо захисту військ від ЗМУ є, з одного боку, складовою частиною загального комплексу захисту військ, а з іншого - частиною медичного забезпечення військ, яке проводиться з метою попередження або максимального послаблення дії ЗМУ на особовий склад, збереження і відновлення його боєздатності.

Таким чином, основними завданнями медичної служби щодо захисту військ від ЗМУ є:

попередження або послаблення ураження особового складу військ іонізуючим випромінюванням, отруйними речовинами;

надання медичної допомоги ураженим, евакуація їх з вогнища ураження і лікування з метою скорішого відновлення боєздатності.

Щодо змісту, часу і мети проведення всі ці заходи прийнято розподіляти на дві групи:

1. Попереджувальні заходи, котрі виконуються до можливого застосування ЗМУ.

2. Заходи, які проводяться після впливу ЗМУ і спрямовані на ліквідацію наслідків дії на особовий склад.

До заходів, які виконує медична служба до можливого застосування ЗМУ, відносяться:

забезпечення особового складу спеціальними медичними препаратами, індивідуальними засобами профілактики, а також навчання його правилам і прийомам застосування їх для надання першої медичної допомоги;

участь у психологічній підготовці особового складу до дій в умовах при застосування ЗМУ;

проведення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, які спрямовані на попередження або зниження уражаючої дії ЗМУ;

виділення сил і засобів медичної служби для участі у ліквідації наслідків застосування противником ЗМУ, їх підготовка.

Засоби медичної служби, які використовуються в інтересах захисту військ поділяються на індивідуальні, тобто видаються всьому особовому складу військ, і засоби, які знаходяться у спеціальних комплектах і сумках медичної служби.

Весь особовий склад повинен бути забезпечений препаратами, які підвищують стійкість організму до дії іонізуючого випромінювання і фосфорорганічних отруйних речовин, послаблюючими больові відчуття, і які можуть усунути первинні симптоми променевої хвороби, а також засобами екстреної профілактики уражень бактеріальною зброєю, тобто засобами само- і взаємодопомоги. Також, кожен військовослужбовець повинен бути забезпечений засобами часткової санітарної обробки, препаратами для знезараження води у флязі і перев'язувальними засобами.

Відповідно до цього, кожен військовослужбовець забезпечується:

пакетом перев'язувальним індивідуальним (ППІ);

індивідуальним протихімічним пакетом (ІПП);

аптечкою індивідуальною (АІ);

засобами знезараження води (пантоцид або аквасепт), а в особливих умовах і іншими медичними засобами.

Так, в особливих клімато-географічних умовах додатково можуть бути застосовані:

репеленти;

сітки захисні для захисту від кровососучих комах;

окуляри захисні для захисту від ультрафіолетового випромінювання, тощо.

Особовий склад, який діє у відриві від основних сил, забезпечується аптечками індивідуальними (АІ). Особовий склад, котрий виконує бойові завдання на військовій техніці, окрім АІ забезпечується спеціальними аптечками: десантною (АД), аварійною (АА), бортовою літальних апаратів (АБ-1), а також груповими засобами оснащення: військовою (АВ), бортовою літальних апаратів (АБ-3), евакуаційною (АЕ).

Медичні підрозділи, частини і установи в інтересах захисту військ від впливу ЗМУ забезпечуються різними медико-технічними засобами (МПХР, ПХР-МВ, МПХЛ, ВПД-1, ВПД-12, ІД-11 тощо), спеціальними комплектами (В-3, ВБ, ЛУЧ, ОР тощо), сумками (СС, СМВ, СЛВ, СМД), в яких є лікарські препарати і інші медичні засоби.

Навчання особового складу військ способам профілактики і надання першої медичної допомоги при ураженнях, пораненнях проводиться з метою вивчення правил використання спеціальних медичних засобів профілактики і надання першої медичної допомоги, щеплення навичок в наданні само- і взаємодопомоги, а також поведінки на зараженій місцевості і виконання правил особистої гігієни. По своєму значенні це навчання займає одне із провідних місць в загальній системі бойової підготовки військ.

Медична служба приймає також участь в морально-психологічній підготовці до дій в екстремальних умовах. Правильна організація цих заходів значно зменшить кількість реактивних станів серед особового складу в ході бойових дій.

Санітарно-гігієнічні і протиепідемічні заходи проводяться з метою зниження загрози ураження особового складу шкідливими чинниками зовнішнього середовища або інфекційних захворювань. Об'єм санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, які проводяться до можливого застосування ЗМУ виявляються конкретними умовами обстановки, санітарно-гігієнічним станом військ і району їх дій. Основна увага звертається при цьому на постійне ведення санітарно-епідеміологічної розвідки, раннє активне виявлення інфекційних хворих, їх ізоляцію, санітарний нагляд за виконанням заходів щодо захисту води і продуктів харчування, за розташуванням військ і виконанням особовим складом правил особистої гігієни.

Виділення сил і засобів медичної служби для участі в роботах з ліквідації наслідків застосування ЗМУ здійснюється завчасно. В загони ліквідації наслідків застосування противником ЗМУ призначається особовий склад медичної служби (фельдшер, санітарні інструктори,санітари-носії), санітарно-транспортні засоби, медичне устаткування (різні комплекти, ноші тощо).

До застосування противником ЗМУ ці сили і засоби, як правило, працюють у складі розгорнутих етапів медичної евакуації або можуть знаходитись в резерві і постійній готовності до висунення у вогнища масового ураження або включення до складу загонів ліквідації наслідків.

Після застосування ЗМУ виконуються заходи, головна мета яких складається з того, щоб ліквідувати наслідки впливу уражаючих факторів на особовий склад військ. До них відносяться:

участь в оцінці наслідків застосування ЗМУ;

участь в проведенні лікувально-евакуаційних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів у вогнищах ураження;

медичний контроль за військовослужбовцями, які підлягли впливу ЗМУ, але зберегли боєздатність.

Вияв наслідків впливу ЗМУ базується на підрахунку втрат особового складу, техніки, масштабів і характеру забруднення, руйнувань, пожеж і затоплень. Здійснюється на підставі даних радіаційної, хімічної та бактеріологічної розвідки, а також за рахунок узагальнених даних, отриманих з військ.

На підставі даних, отриманих із штабу і медичної розвідки, доповідей підлеглих, начальник медичної служби оцінює обстановку, яка склалась після впливу ЗМУ в медичному відношенні з метою виявлення кількості та структури санітарних втрат, наслідків забруднення районів розташування військ і об'єктів тилу, прогнозує можливі втрати при вимушених діях на забрудненій території, уточнює стан сил і засобів медичної служби та виявляє вплив обстановки, яка склалась, на діяльність медичної служби. Оцінивши, таким чином, обстановку, начальник медичної служби полку (дивізії) приймає і доповідає відповідно своїм командирам рішення, в якому виявляє склад і порядок використання сил і засобів медичної служби для участі щодо ліквідації наслідків виливу ЗМУ.

На медичну службу покладається виконання наступних заходів:

участь в рятівних роботах у вогнищах масового ураження; проведення лікувально-евакуаційних заходів; проведення специфічної індикації бектеріологічних засобів, екстреної профілактики і участь в ізоляційно-обмежувальних заходах у вогнищах бактеріального забруднення; медичний контроль за якістю санітарної обробки особового складу.

На організацію лікувально-евакуаційних заходів буде впливати характер санітарних втрат, які виникнуть, як правило, одночасно і на відносно невеликій території.

У проведенні рятівних робіт, лікувально-евакуаційних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів використовують медичні підрозділи постраждалих частин; в необхідних випадках залучаються медичні підрозділи інших частин, а також засоби і сили, які надані старшим начальником медичної служби.

Головною задачею медичного складу є організація надання ураженим першої медичної допомоги та участь у виносі (вивозі) за межі вогнища для наступної евакуації на розгорнуті медичні пункти.

Після завершення лікувально-евакуаційних заходів у вогнищах масового ураження медична служба, згідно даних радіометричного, хімічного і бактеріологічного контролю, організує виявлення і облік військовослужбовців, котрі попали під дію ЗМУ, але зберегли боєздатність. Начальник медичної служби приймає участь в оцінці їх боєздатності, організує за ними спостереження, проведення необхідних лікувально-профілактичних заходів, раннє виявлення тих, хто потребує госпіталізацію, доповідає пропозиції щодо порядку подальшого використання обмежено боєздатних військовослужбовців.


 
 

Цікаве

Загрузка...