WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Розміщення військовослужбовців. Обов'язки та дії днювального роти - Реферат

Розміщення військовослужбовців. Обов'язки та дії днювального роти - Реферат

ранковий огляд: перевіряють наявність особового складу, зовнішній вигляд, дотримання правил особистої гігієни, наказують усунути виявлені недоліки і перевіряють виконання цих розпоряджень.
Після вечірньої прогулянки за командою чергового роти "Рота, на вечірню перевірку - СТАВАЙ!" заступники командирів взводів шикують свої підрозділи на перевірку. Старшина роти розпочинає вечірню перевірку особового складу за іменним списком. Почувши своє прізвище, солдат відповідає: "Я". За відсутніх відповідає командир відділення. Після перевірки у встановлений час подається сигнал "Відбій".
Навчальні заняття. Навчальні заняття - це основа бойової підготовки і головний зміст повсякденної діяльності військовослужбовців у мирний час. На заняттях та навчаннях має бути весь особовий склад підрозділу (військової частини). Від занять звільняються тільки особи, які перебувають у добовому наряді або на стаціонарному лікуванні у лазареті. Заняття починають і закінчують за сигналом у час, визначений розпорядком дня. Перед виходом на заняття командири перевіряють, чи наявні усі підлеглі, чи дотримується ними форма одягу, чи правильно припасоване спорядження і чи розряджена зброя.
Після закінчення занять перевіряється розрядження зброї, наявність і комплектність усього озброєння, бойової та іншої техніки, навчально-тренувальних засобів, а також наявність стрілецької зброї та боєприпасів.
Звільнення з розташування військової частини. Військовослужбовець строкової служби, який не має дисциплінарного стягнення "позбавлення чергового звільнення", користуєтьоя правом звільнення з розташування військової частини. Звільнення проводять за чергою. За дозволом на звільнення військовослужбовець звертається до свого безпосереднього командира (начальника). Наприклад: "Товаришу (пане) сержант. Прошу дозволити мені звільнення до 20-ї години".
У визначений час черговий роти вишиковує звільнених за списком і доповідає старшині роти. Старшина роти перевіряє наявність тих, кого звільняють, їхній зовнішній вигляд, інструктує і вручає їм записку про звільнення. Після повернення із звільнення військовослужбовці з'являються до чергового .роти й доповідають про повернення, здають йому записку про звільнення, після чого доповідають своєму безпосередньому командирові (начальнику). Наприклад: "Товаришу (пане) сержант. Рядовий Тимченко зі звільнення прибув, зауважень не мав (або мав, яке, від кого)".
ПРИЗНАЧЕННЯ, СКЛАД І ОЗБРОЄННЯ ДОБОВОГО НАРЯДУ РОТИ
Добовий наряд призначається для підтримання внутрішнього розпорядку, охорони особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, приміщень і майна військової частини, контролю за станом справ у підрозділах і своєчасного вжиття заходів щодо запобігання правопорушень, а також для виконання інших обов'язків внутрішньої служби.
Склад добового наряду оголошують наказом по військовій частиш. У добовий наряд роти призначають чергового та днювального роти. Днювальний, який несе службу безпосередньо на посту, називається черговим днювальним, а той, хто здав пост, - днювальним вільної зміни.
Військовослужбовцям, призначеним у добовий наряд, надається певний час для того, щоб підготуватися до несення служби, перевірити, чи знають вони свої обов'язки, відпочити.
Черговий роти носить на лівому рукаві пов'язку або на лівому боці грудей нагрудний знак з відповідним написом. Черговий і днювальні роти мають озброєння - багнети в піхвах. Багнет кріпиться на поясі з лівого боку, на ширину долоні від пряжки. У деяких військових частинах добовий наряд роти може мати автомат (карабін) з двома магазинами.
ЧЕРГОВИЙ РОТИ
Черговий роти призначається із сержантів. Він відповідає за підтримання внутрішнього порядку в роті й неухильне виконання розпорядку дня, за збереження зброї, ящиків з боєприпасами, майна роти, особистих речей військовослужбовців і правильне несення служби днювальними.
ОБОВ'ЯЗКИ ДНЮВАЛЬНОГО РОТИ
Днювальний роти призначається із солдатів. Він відповідає за збереження зброї, шаф (ящиків) з боєприпасами, майна роти, особистих речей військовослужбовців. Днювальний роти підпорядкований черговому роти.
Днювальний несе службу всередині казарми біля вхідних дверей, поблизу кімнати для зберігання зброї. Його обов'язки: не пропускати в приміщення сторонніх осіб; нікуди не виходити з приміщення без дозволу чергового роти; пос-. тійно наглядати за кімнатою для зберігання зброї; вчасно подавати команди згідно з розпорядком дня; не дозволяти виносити з казарми зброю, боєприпаси, майно і речі без дозволу чергового роти; негайно доповідати черговому про всі випадки в роті, про порушення встановлених статутом правил взаємин між солдатами і сержантами роти, про помічені несправності й порушення вимог пожежної безпеки та вживати заходів щодо їх усунення; не дозволяти військовослужбовцям у холодну пору, особливо вночі, виходити з приміщення роздягненими; стежити за чистотою і порядком у приміщеннях та вимагати від військовослужбовців дотримуватися чистоти і порядку; будити особовий склад під час загального підйому, а також уночі в разі тривоги; стежити, щоб військовослужбовці курили, чистили взуття та одяг тільки у визначених для цього приміщеннях (місцях). Якщо виникає пожежа, днювальний викликає військову команду протипожежного захисту та рятувальних робіт (штатну пожежну обслугу) або позаштатну пожежну команду. До прибуття пожежної команди він намагається гасити пожежу всіма наявними засобами, а також дбає про врятування людей, озброєння, інших матеріальних засобів.
Днювальному забороняється сидіти, скидати спорядження, розстібати одяг.
Місце несення служби черговим днювальним роти.
Для виконання обов'язків чергового днювального роти обладнується спеціальне місце, в якому мають бути: стенд з документацією днювального роти, телефон, статути Збройних Сил України, засоби гасіння пожежі (мал. ). Документація включає: інструкції черговому і днювальному роти на випадок тривоги та пожежі; розпорядок дня; список військовослужбовців роти, які живуть поза казармою (адреси, телефони); схему майданчика, закріпленого за ротою для прибирання; книги передачі чергувань, видачі зброї і боєприпасів, запису хворих і звільнених; номери телефонів пожежної команди і чергового військової частини.
Дії чергового днювального і днювальних вільної зміни в різних ситуаціях. Коли до роти заходять начальники (від командира роти і вище) або черговий частини, черговий днювальний подає команду "Струнко!". Якщо в роті з'являються інші офіцери роти, старшини та військовослужбовці іншої роти, днювальний викликає чергового: "Черговий роти, на вихід!" Черговийднювальний будить особовий склад при підйомі, у разі тривоги, пожежі та ін. Наприклад: "Рота, підйом! Тривога!"
Днювальні вільної зміни повинні: підтримувати чистоту і порядок у приміщеннях роти; нікуди не виходити без дозволу чергового роти; надавати йому допомогу в наведенні порядку при порушенні встановлених статутами правил взаємин між солдатами і сержантами; залишаючись замість чергового роти, виконувати його обов'язки.

 
 

Цікаве

Загрузка...