WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Розміщення військовослужбовців. Обов'язки та дії днювального роти - Реферат

Розміщення військовослужбовців. Обов'язки та дії днювального роти - Реферат

і тумбочок, підмести в проходах між рядами ліжок, протерти підлогу щіткою чи вологою ганчіркою, винести сміття у призначене для нього місце, стерти пил з вікон, дверей, тумбочок, ставниць, шаф та інших предметів, вичистити ypHHj а в місцях для куріння, крім того, налити в урни воду чи дезінфікуючу рідину. Крім щоденного прибирання, раз на тиждень прибирають усі приміщення під керівництвом старшини роти. Під час такого прибирання всю постіль (матраци, подушки, ковдри) виносять із приміщень, старанно вибивають і провітрюють.
Від занять чергові прибиральники не звільняються.
Опалення приміщень. Початок і кінець опалювального періоду оголошується наказом начальника гарнізону. Наказом по військовій частині призначаються рядові опалювачі, які попередньо вивчають правила опалення та пожежної безпеки. Опалювачі від занять не звільняюються; на опалювальний сезон їх звільняють лише від виконання усіх нарядів.
Провітрювання приміщень. Приміщення провітрюють днювальні під наглядом чергового роти: у спальних кімнатах - перед сном і після сну, а в класах - перед заняттями і в перервах між ними.
Освітлення приміщень. Казармене освітлення буває повне і чергове (неяскраве темно-синє світло). В години сну вмикається чергове освітлення. Біля входу до казарми, в кімнатах для зберігання зброї, у коридорах, на схо-дах і в туалетах з настанням темряви й до світанку підтримують повне освітлення. Нагляд за дотриманням встановленого освітлення та вчасним увімкненням і вимкненням світла покладається на чергових і днювальних.
Розміщення підрозділу в населених пунктах. Підрозділ військової частини може бути тимчасово розміщений у населеному пункті. У цьому випадку зброя та боєприпаси зберігаються у сухому, віддаленому від дверей, печей, обігрівальних приладів місці і постійно охороняються добовим нарядом. Обмундирування і спорядження розміщують у пристосованих для цього місцях. Особисті речі й білизну зберігають у речових мішках.
Протипожежний захист. Усі військовослужбовці мають знати й виконувати вимоги пожежної безпеки, уміти поводитися із засобами пожежогасіння. Військовослужбовець, який перший побачить виникнення пожежі, повинен викликати військову команду протипожежного захисту та рятувальних робіт (штатну пожежну обслугу) або позаштатну пожежну команду.
Охорона навколишнього середовища. Кожний військовослужбовець повинен берегти природу та охороняти її багатства під час своєї повсякденної діяльності, неухильно виконувати передбачені правилами та інструкціями заходи щодо запобігання забрудненню атмосферного повітря, водних ресурсів, земель, збереження тваринного і рослинного світу.
Розподіл часу і повсякденний порядок. Для військовослужбовців установлено 40-годинний робочий тиждень з одним вихідним днем. Розподіл часу здійснюється таким чином, щоб забезпечити у військовій частині постійну бойову готовність і створити умови для підтримання порядку і вій-ськової дисципліни, виховання військовослужбовців, підвищення їхнього культурного рівня, проведення занять із бойової підготовки, для побутового обслуговування, відпочинку і харчування.
Розподіл часу у військовій частині впродовж доби здійснюють згідно з розпорядком дня, що визначає час виконання основних заходів повсякденної діяльності, навчання і побуту особового складу роти.
Розпорядок дня має передбачити час: для проведення ранкової фізичної зарядки, ранкового огляду, ранкового і вечірнього туалету, навчальних занять і підготовки до них; переодягання (у робочий одяг), чищення одягу і взуття; миття рук перед їжею; харчування; догляду за озброєнням і військовою технікою; гуманітарної, культурно-освітньої та спортивно-масової роботи; слухання радіо і перегляду телепередач; для прийому хворих у медичному пункті; приймання військовослужбовців командуванням з особистих питань; для власних потреб військовослужбовців, вечірньої прогулянки, перевірки і восьмигодинного сну.
Сніданок, обід і вечеря. Приготування їжі має бути завершено до терміну, встановленого розпорядком дня.
У визначений час черговий частини дає дозвіл на видачу їжі. Солдати і сержанти приходять до їдальні строєм, під командою старшини роти або одного із заступників командирів взводів. Заборонено їсти в головному уборі, спеціальному (робочому) одязі.
Для військовослужбовців, які потребують дієтичного харчування, їжу готують окремо.
Проміжок між споживанням їжі не повинен перевищувати семи годин. Після обіду 30 хвилин не проводяться заняття і не виконуються роботи.
Існують норми продовольчих пайків на добу (табл.).
Таблиця
НОРМИ продовольчих пайків на одну особу на добу
Найменування продуктів
Норма № 1 (загально-військовий пайок), г
Норма № 5 (лікувальний пайок), г
Дієтична норма
(за нормою № 1
із замінами), г
Хліб із суміші житнього
обдирного і пшеничного
борошна І сорту 350 100
Хліб білий із пшеничного
борошна І сорту 400 400 750
Борошно І сорту -- 10
Борошно II сорту 10 --
Крупа різна 120 30 85
Крупа манна -- 20 20
Рис -- 30 25
Макаронні вироби 40 40 40
М'ясо 200 200 200
М'ясо птиці (м'ясопродукти) 50
Риба 100 120 100
Жири тваринні топлені,
Маргарин 20 __ --
Олія 20 20 10
Масло ЗО 45 50
Молоко 100 400 100
Сметана -- 30
Сир 30
Сир сичужний твердий 10
Яйця курячі, шт. 4 (на тижд.) 1 4 (на тижд.)
Цукор 70 70 70
Сіль 20 20 20
Чай 1.2 2 1.7
Кава натуральна - 1 --
Лавровий лист 0.2 0.2 --
Перець 0.3 0.3
Гірчичний порошок 0.3 0.3 --
Томат-паста 6 6
Крохмаль картопляний 5 --
Дріжджі хлібопекарські
сушені або пресовані - 0.5 --
Картопля і овочі, всього 900 900 900
Картопля 600 600 600
Капуста 130 120 130
Буряк 30 40 75
Морква 50 50 95
Цибуля 50 40
огірки, помідори, зелень 40 50 --
Фрукти свіжі -- 200 --
або сік фруктовий -- 200 --
Концентрат киселю 30 -- 20
або фрукти сушені 20 -- 30
або сік фруктовий 100 --
Полівітамін "Гексаніт", драже
видавати з 15.03 по 15.06) 1 1 1
Перед днями відпочинку дозволяється закінчувати вистави, кіносеанси та інші заходи на годину пізніше.
Вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочинку для всього особового складу, крім військовослужбовців, залучених до виконання службових обов'язків. У ці дні підйом здійснюється на годину пізніше, ранкова фізична зарядка не проводиться, час використовується для проведення гуманітарної, культурної, освітньої роботи, спортивних заходів та ігор, написання листів тощо.
Підйом, ранковий огляд і перевірка. За 10 хвилин до сигналу "Підйом" черговий роти будить заступників командирів взводів, які керують своїми підлеглими після сигналу "Підйом" тапроводять ранкову фізичну зарядку. Після цього здійснюється прибирання приміщення і території, заправка постелі, ранковий туалет та ранковий огляд.
За командою чергового "Рота, для ранкового огляду - СТАВАЙ!" заступники командирів взводів (командири відділень) вишиковують свої підрозділи у визначеному місці і за командою старшини роти проводять

 
 

Цікаве

Загрузка...