WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Гіпоксичні стани. польова киснева аппаратура і прилади штучного дихання - Лекція

Гіпоксичні стани. польова киснева аппаратура і прилади штучного дихання - Лекція

Апарат для штучної вентиляції легень ДП-2 компактний, має невелику вагу, портативний і призначений для проведення штучного дихання в нестаціонарних (польових) умовах, інгаляції киснево-повітряної суміші, а також для аспірації рідин з легень. Автономне кисневе живлення від одного балону об'ємом 2 л. Максимальний робочий тиск 200 кгс/см2. В комплект апарату входять: понижуючий редуктор, дихальний автомат, регулятор частоти дихання, зволожувач, перехідник, маска, вентиль для включення і регулювання аспірації рідини, аспіраційна склянка, контрольний резиновий мішок. Прилад вмонтований в металічну валізку. До нього додаються роторозширювач і язикотримач. Прилад може працювати як від кисневого балону, так і від повітряного компресора. При роботі від балона в легені попадає 45% киснево-повітряної суміші.

При підготовці приладу до роботи до перехідника приєднується контрольний гумовий мішок, відкривається запірний вентиль балона. Контрольний мішок заповнюється і починає пульсувати з частотою дихання пацієнта, а кнопка дихального автомату здійснює рухи, виступаючи і погружаючись в нього. Вибрану частоту дихання встановлюють за допомогою регулятора дихання, повертаючи рукоятку проти годинникової стрілки на 1-1,5 обороти. Відрегулювавши дихальний автомат, контрольний мішок знімають, а до перехідника приєднають маску, яка щільно закріплюється на обличчі за допомогою наголовника. Недолік приладу в тому, що частота дихання регулюється за зміною тиску. Об'єм дихання практично не регулюється.

При необхідності відсмоктування рідини з верхніх дихальних шляхів, аспіраційну склянку ставлять в вертикальне положення і відкривають вентиль регулювання аспірації. Через ніс в трахею вводять катетер. Обертаючи вентиль аспірації, отримують достатній потік киснево-повітряної суміші або повітря, який створює розрідження в аспіраційному стакані, необхідне для ефективної аспірації рідини з дихальних шляхів.

Апарат штучної вентиляції легень ДП-9 є удосконаленою модифікацією апаратів ДП-2 і ДП-7. Він призначений для ШВЛ з активним вдихом і активним видихом в польових умовах в системі швидкої медичної допомоги. Його застосування можливе в якості кисневого інгалятора. Прилад працює від джерел стисненого повітря або балонного кисню. Дихання регулюється зміною тиску на вдиху в діапазоні від 150 до 300 мм рт.ст., на видиху – розрідження від 50 до 100 мм рт.ст. Вентиляція легень забезпечується в межах 7-20 л/хв. при зміні дихального об'єму від 0,5 до 1,0 л. Відношення вдиху до видиху регулюється в межах від 1:1,3 до 1:2,5. Прилад пристосований для аспірації рідини з верхніх дихальних шляхів. Можливе підключення його до транспортного балону. В комплект приладу входять 2 робочих кисневих балона. Вміст кисню в повітрі, що вдихується регулюється за допомогою інжектора для підсосу повітря в межах 100 до 40 %. Маса приладу в комплекті – 19 кг. Порядок підготовки приладу до проведення штучного дихання і аспірації рідини з дихальних шляхів близький до правил користування приладами ДП-2, Приладами ДП-9 оснащуються всі підрозділи, частини і лікувальні заклади військової, армійської і фронтової ланки. Госпітальні і поліклінічні заклади в даний час оснащуються портативними приладами, розробленими ВНИИ МП, типу РД-1, РД-2,РД-3.

Апарат для ШВЛ "Пневмат-1" на пневмоелементах з фіксованимипараметрами дихання призначені для короткочасної вентиляції легень хворим в польових медичних закладах і в умовах швидкої медичної допомоги. В воєнний час апаратом оснащаються ОМедБ, ОМО і лікувальні заклади ГБО. "Пневмат-1" працює від кисневих балонів і повітряного компресора. Апарат забезпечує об'єм вдиху 0,6-0,8 л, частоту дихання – 17-18 за хв, відношення видиху до вдиху – 2:1, вміст кисню 35-40 %. Маса апарату – 1,4 кг.

"Пневмат-1" випускається в 2 варіантах: для проведення керованого дихання при наданні невідкладної допомоги і для напівавтоматичного проведення наркозу при його підключенні до наркозного приладу "Наркон-2".

На даний час серійно виробляється удосконалення моделі "Пневмат-2".

Апарат ШВЛ на пневмоелементах "Лада" призначений для тривалого проведення вентиляції киснево-сумішшю з застосуванням протигазу, а також інгаляція кисню або киснево-повітряної суміші при збереженні самостійного дихання (оксигенотерапія) "Лада" прийнята на оснащення польових медичних закладів, починаючи з ОМедБ (ОМО).

Апарат представляє собою пневматичну систему з елементами пневмоавтоматики, які виконують аналогові і дискретні логічні операції. Маса приладу – біля 6 кг, комплекту в укладці – до 14 кг. Джерелом живлення є стиснений кисень або повітря, які поступають з балона або компресора, газифікатора з робочим тиском в легенях 2-4 кгс/см2. Частота дихання регулюється від 10 до 50 хв. Хвилинна вентиляція – від 0 до 25 л, співвідношення часу вдиху до часу видиху – від 1:1,0 до 1:3,0.

Апарати ШВЛ "Фаза-1 і "Фаза-2" призначені для проведення керованого дихання хворим в польових медичних закладах, починаючи з ОМедБ (ОМО) повітрям, яке подається компресором. Живлення компресора від електростанції. Потужність – 100 вт. Вентиляція легень регулюється як при роботі з приладом "Лада" в широких межах по частоті, глибині дихання і співвідношення вдиху до видиху. Маса апарату "Фаза-1" – 22 кг, апарату "Фаза-2" – 30 кг. Маса комплекту – 40 кг і 42 кг, відповідно.

Апаратура для ГБО в польових умовах

Гипербарична оксигенація на етапах медичної евакуації може проводитись в портативній одномісній компресійній камері "Іртиш-МТ". Для транспортування камера складається і поміщується в контейнер. Протягом 5-10 хв. вона переводиться з транспортного стану в робочий і може бути розгорнута в палатці або кузові санітарної автомашини. Передбачене виведення відпрацьованого кисню до і за межі робочого приміщення. Маса камери – 65 кг.

Барокамера "Іртиш-МТ" дозволяє створювати тиск в 2 кгс/см2. Живлення здійснюється від кисневих балонів, а в стаціонарних умовах – від кисневої сітки, яка має керований тиск в межах 4-8 кгс/см2. В нижню напівсферу камери вмонтований кисневий балон ємністю 2 л з максимальним робочим тиском 15 кгс/см2. Повна зарядка балона киснем забезпечує сеанс гіпербаричної оксигенації протягом 90 хв. Барокамера проста в управлінні: підйом і спуск тиску в камері здійснюється одним краном. Швидкість компресії і декомпресії регулюється в широких межах в залежності від стану і самопочуття хворого. Екстрена декомпресія можлива до 1 хв. Контроль за станом хворого здійснюється за допомогою візуального спостереження через ілюмінатори, розташовані в головній напівсфері, а також за допомогою переговорного пристрою. Можлива реєстрація ЕКГ, частоти серцевих скорочень, дихання. Для вказаних умов служить роз'ємний комутаційний пристрій. Можливий періодичний забір повітря з камери і контроль за вмістом двооксиду вуглецю.

Згідно наказу Міністра Оборони 255 – 86 р. "О введении в действие норм снабжения медицинской техникой" табельна киснева апаратура є в штаті підрозділів медичної служби.

В МПБ, згідно з нормою 19 повинно бути 2 кисневі балона об'ємом 2 л., апарати "ДП-10" – один, "КІ-4" – один.

В МПП, згідно з нормою 51, є 6 апаратів "ДП-10", 7 апаратів "КІ-4", 2 апарата "ДП-9".

В ОМедб, згідно з нормою 81, повинно бути 4 апарата "ДП-10", 7 апаратів "КІ-4", 2 апарата "ДП-9", 2 апарата "Наркон-2", 2 апарата "Лада-МТ", 1 насос для перекачки кисню "КН-4", одна "КІС-2", 2 апарата "Фаза-2".

В ОМО, згідно з нормою 103, є на оснащенні 3 апарата "ДП-10", 3 апарата "КІ-4", 2 апарата "ДП-9", 2 апарата "Наркон-2", 2 апарата "Лада-МТ", один насос для перекачки кисню "КН-4", одна "КІС-2", згідно з нормою 177 є на оснащенні один "ДП-10", 5 апаратів "КІ-4", 2 апарата "Фаза-2", дві "КІС-2", одна камера "Іртиш".

В ВПХГ, згідно з нормою 181 є один апарат "ДП-10", 5 апаратів "КІ-4", 3 апарата "Фаза-2", одна "КІС-2", одна камера "Іртиш", В ГЛР, згідно з нормою 199 є в штаті 2 апарата "ДП-10", 4 апарата "КІ-4", один апарат "Фаза-2", одна "КІС-2".


 
 

Цікаве

Загрузка...