WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Гіпоксичні стани. польова киснева аппаратура і прилади штучного дихання - Лекція

Гіпоксичні стани. польова киснева аппаратура і прилади штучного дихання - Лекція

У хворих з циркуляторною гіпоксією при вадах серця і інфаркті міокарду встановлено чітке покращення суб'єктивних і об'єктивних показників. В обґрунтуванні застосування ГБО при циркуляторній гіпоксії і потрібно врахувати позитивний вплив кисню при цих станах на тканинний обмін, покращення циркуляції у великому і малому колі кровообігу, нормалізацію функції міокарда, зниження роботи дихальної мускулатури, зниження основних енергетичних витрат організму.

Відомо, що ГБО позитивно діє при набряку легень любого генезу, в тому числі токсичного.

Позитивний вплив ГБО на тканинний метаболізм, в тому числі на обмінні процеси в серцевому м'язі, підтверджується її сприятливим впливом на порушення функції збудливості, провідності і скоротливості міокарду.

Комплексний вплив ГБО на організм людини має чітка терапевтична дія на хворих з хронічною коронарною недостатністю і інфарктом міокарду.

Застосування ГБО при загрозі або розвитку кардіогенного шоку в зв'язку з гострим інфарктом міокарду ефективно через забезпечення організму киснем в умовах низького серцевого викиду і позитивного впливу на параметри артеріального тиску.

На завершення розділу необхідно сказати. що створена в нашій країні портативна камера може з успіхом застосовуватись в нестаціонарних умовах, в тому числі в санітарному автомобілі при транспортуванні хворого і в лікувальних закладах ГБО.

4. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ КОРИСТУВАННІ КИСНЕМЗ ПІДВИЩЕНИМ ТИСКОМ

Кисневі балони вибухонебезпечні. Робота з ними вимагає суворого дотримання правил безпеки. До таких правил можна віднести те, що їх треба берегти від падіння та ударів, перевозити із закритим ковпаком, в приміщенні установлювати в вертикальному положенні і закріпляти у відведеному місці. Балони з киснем не можна ставити поряд з опалювальними системами, тримати на відкритому сонці, тому що підігрів їх сприяє підвищенню тиску, що може привести до вибуху.

Заборонено користуватися несправними та неперевіреними балонами та редукторами. Перевірка та ремонт їх повинен проводитись в спеціальних майстернях службами котлонагляду.

Для взяття кисню з балону треба користуватися спеціальним ключем і ні в якому випадку не замазувати вентиль маслами або жиром, навіть жирні руки можуть привести до вибуху, якщо відбудеться реакція кисню під підвищеним тиском з маслами.

Кисень хворому треба давати безпосередньо з балону через редуктор, пропускаючи його через посудину з водою, а далі хворому через носоглоточні катетери або маску.

5. ТАБЕЛЬНА КИСНЕВА АПАРАТУРА ТА ПРИЛАДИ ШТУЧНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЛЕГЕНЬ

На оснащення медичних закладів нашої армії поступає сучасна киснево-дихальна апаратура, яка дозволяє успішно здійснювати оксигенацію і керовану вентиляцію легень. Киснево-дихальна апаратура за своїм призначенням розділяється на 2 категорії: киснево-інгаляційні прилади, які призначені для терапії киснем при збереженні самостійного дихання пацієнта, яка забезпечує достатній хвилинний об'єм легеневої вентиляції, і прилади, що використовуються при глибоких розладах самостійного дихання.

Киснево-інгаляційна апаратура по своїй конструкції забезпечує безперервну і переривчасту подачу кисню. Прилади з безперервною подачею кисню (КІ-3М, КІ-4), індивідуальні апарати КИС, які забезпечені повітряними мішками, дозволяють контролювати поступлення кисню і економити його витрату. При задовільному стані хворого і збереженні активного дихання кисень поступає пацієнту на активному вдиху за допомогою "легеневого автомату", поступлення його на вдиху зупиняється. При погіршенні стану хворого і порушенні функції дихання є можливість здійснити неперервну подачу кисню або полегшити його поступлення на початку вдиху. Всі киснево-інгаляційні прилади забезпечені інгаляторами, які дають можливість інгалювати киснево-повітряні суміші з різним вмістом в них кисню.

Потрібно сказати, що підсос повітря допустимий тільки в незараженій атмосфері. В вогнищах хімічного зараження необхідно герметизувати інжектор і переходити на дихання "чистим" киснем. В деяких сучасних киснево-дихальних апаратах передбачена можливість підключення протигазової коробки.

Кисневий інгалятор КІ-3М призначений для інгаляції кисню при наданні долікарської і першої медичної допомоги. Він може бути використаний в вогнищі хімічного зараження. Можлива одночасна подача кисню двом хворим. Інжектор дозволяє інгалювати киснево-повітряну суміш. Швидкість подачі кисню регулюється редуктором в межах 5, 10 і 15 л/хв. Вага приладу - біля 6 кг. Запас кисню – 200-260 л.

Кисневий інгалятор КІ-4 призначеній для подачі кисню в режимі легеневого автомату і безперервно_ подачі 1 або 2 пацієнтам. Він дає можливість інгалювати "чистий" кисень і киснево-повітряну суміш в розведенні 50, 60 і 46 % кисню. Два кисневих балона, які входять в комплект приладу, дозволяють при їх повній зарядці проводити інгаляцію кисню тривалістю не менше1 год. Маса приладу – 15,5 кг. Компактність: невелика вага приладу, зручність експлуатації дають можливість використовувати його на етапах медичної евакуації при наданні долікарської, першої лікарської і кваліфікованої терапевтичної допомоги.

Кисневий інгалятор КІ-2 розрахований на подачу кисню одночасно одному або двом хворим. В комплект входить 2 кисневих балона об'ємом 2 л кожний. Робочий тиск 200 кгс/см2. Є можливість інгалювати "чистий" кисень і киснево-повітряну суміш з різним вмістом кисню (40 % і більш) в режимі легеневого автомату і при безперервній подачі. Маса приладу – 16 кг.

Киснева інгаляційна станція (КІС-1) дає можливість провести одночасну оксигенацію 7 хворим. Станція оснащена системами подачі СО2 для отримання карбогену. За допомогою манометрів, які показують тиск О2 і СО2 можна дозувати потік кисню і вуглекислоти в суміші. В комплект киснево-інгаляційної станції входять 2 транспортних кисневих балона, балон з вуглекислотою, розподільний щит, індивідуальні інгалятори (7 шт). Балони з розподільним щитом з'єднуються металічними трубопроводами. Індивідуальні інгалятори з'єднуються з розподільним щитом гнучкими шлангами, розрахованими на робочий тиск в них 6 кгс/см2. Одночасно можна підключити 2 кисневих балони, заміна випорожненого балону можлива без відключення станції.

В комплект індивідуального інгалятора входять: кисневий, вуглекислотний редуктори і манометр, камера-змішувач, зволожувач, клапан підсосу повітря, який дозволяє змінювати вміст кисню від100 до 50 % і дихальна система-шланг, дихальний мішок, маска-оснащена клапанами для вдиху та видиху .

Індивідуальний інгалятор КІС подає кисень безперервно. Спостереження за подачею О2 і диханням хворого забезпечується контролем за дихальним мішком інжектор дозволяє інгалювати киснево-повітряну суміш. При необхідності переходити на інгаляцію карбогену припиняють підсос повітря. Хворий переводиться на дихання "чистим" киснем. Індивідуальний редуктор контролю подачі С2 встановлюється в відповідності з вибраним процентом вуглекислоти і рівнем тиску кисню. Для цього необхідно користуватись таблицею, яка розміщена на внутрішній стороні кришки інгалятора. Якщо тиск кисню в суміші падає, подача вуглекислоти автоматично припиняється.

КІС-2 є наступною модифікацією КІС. За її допомогою можлива подача кисню і карбогену одночасно 22 хворим. Максимальна швидкість подачі кисню забезпечується на рівні 15 л/хв. Вміст кисню в суміші з повітрям, яке вдихується, регулюється в межах 100, 80, 60 і 40 %. В конструкції КІС-2 передбачена інгаляція киснево-повітряної суміші через коробку протигазу. Маса системи – 70 кг. КІС-2 призначена для інгаляції кисню і карбогену при проведенні лікувальних заходів в об'ємі кваліфікованої і спеціалізованої терапевтичної допомоги. КІС-1,КІС-2 оснащуються ОМедБ (ОМО) і лікувальні заклади ГБ.

Апаратура призначена для керованого дихання, дозволяє здійснювати вентиляцію легень (ШВЛ). Показаннями до ШВЛ є повна відчутність самостійного дихання, патологічні порушення ритму дихання, які знижують об'єм вентиляції легень. Гіповентиляція приводить до збільшення накопичення в артеріальній крові вуглекислоти і зниження парціального тиску кисню. Враховується, що при збільшенні СО2 вище 60 мм рт.ст. і зниження О2 вище 60 мм рт.ст. вимагається ШВЛ. Прилади для керованого дихання розділяють на дві групи: прилади в яких керування диханням здійснюється ручним способом, а також автоматичні і напівавтоматичні системи управління диханням, в яких управління диханням забезпечується за допомогою подачі кисню або повітря під тиском (з балона або за допомогою повітряної помпи). Багато з цих приладів можна використовувати для інгаляції кисню або повітря при збереженні самостійного дихання.

До табельної дихальної апаратури відносяться наступні прилади. Апарат портативний ручний для штучного дихання ДП-10 призначений для проведення ШВЛ ручним способом при наданні медичної допомоги в польових умовах і в санітарному транспорті. Апарат забезпечує максимальний штучний вдих – 1300 мм. Маса апарату без укладки – 1кг, з укладкою – 3 кг. Він складається з дихального мішка, нереверсивного клапану, гофрованої трубки і маски. Апарат пристосований для підключення протигазової коробки, що дозволяє проводити штучне дихання в зараженій атмосфері.


 
 

Цікаве

Загрузка...