WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масо-вого ураження - Лекція

Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масо-вого ураження - Лекція

Після завершення лікувально-евакуаційних заходів у вогнищах масового ураження медична служба, згідно даних радіометричного, хімічного і бактеріологічного контролю, організовує виявлення та облік військовослужбовців, котрі потрапили під дію ЗМУ, але зберегли боєздатність. Начальник медичної служби приймає участь в оцінці їх боєздатності, організовує за ними спостереження, проведення необхідних лікувально-профілактичних заходів, раннє виявлення тих, хто потребує госпіталізації, доповідає пропозиції щодо порядку подальшого використання обмежено боєздатних військовослужбовців.

3. Захист від ЗМУ частин і підрозділів медичної служби

Заходи захисту від ЗМУ, протипожежні, охоронні та оборонні заходи повинні забезпечити життєздатність частин і підрозділів медичної служби, збереження боєздатності, попередження або зниження можливості нових уражень поранених та хворих, а також втрат особового складу, майна й транспорту.

Захист від ЗМУ частин і підрозділів медичної служби передбачає:

  • максимальне використання захисних і маскувальних можливостей місцевості, наявності захисних споруд, інженерного обладнання і маскування частин та підрозділів медичної служби;

  • завчасне попередження особового складу про початок застосування ЗМУ, про загрозу затоплення і райони пожеж;

  • проведення радіаційної, хімічної розвідки районів розташування та маршрутів руху медичних частин і підрозділів;

  • дозиметричний, хімічний контроль поранених й хворих, особового складу, техніки, припасів, майна, їжі і води;

  • санітарно-гігієнічні, протиепідемічні і спеціальні профілактичні медичні заходи;

  • забезпечення особового складу, поранених та хворих індивідуальними засобами захисту від ЗМУ;

  • виявлення наслідків застосування ЗМУ;

  • забезпечення безпеки і захисту поранених та хворих, особового складу при знаходженні на зараженій місцевості, в зонах руйнувань, затоплень й пожеж при подоланні їх;

  • ліквідацію наслідків застосування ЗМУ і відновлення боєздатності частин та підрозділів медичної служби;

  • протипожежні заходи.

Для розгортання (розміщення) медичних підрозділів і частин в першу чергу використовуються лісові масиви, яри, улоговини, зворотні схили висот, підземні виробки, ущелини, а також підвальні і захисні споруди, залишені військами. Інженерне обладнання місця розгортання (розміщення) медичних підрозділів і частин починається відразу з моменту їх прибуття, а при можливості – завчасно. Залежно від завдань і часу, в першу чергу обладнують відкриті й перекриті щілини для поранених, хворих і особового складу (2-3 щілини для медичного пункту частини; 15-20 – для ОМедБ на 10-12 осіб кожна), зводяться споруди для функціональних підрозділів, в яких надається медична допомога і розташовуються важкопоранені і важкохворі (2-3 для медичного пункту частини; 8-ё0 – для ОМедБ). Надалі зводяться споруди для інших функціональних підрозділів, обладнуються окопи і укриття для матеріальних засобів й техніки. Споруди зі спеціальним обладнанням повинні забезпечувати безпечне перебування в них поранених, хворих та особового складу.

При загрозі зараження отруйними, радіоактивними речовинами інженерні споруди (сховища) переводяться на режим фільтровентиляції. Двері й вікна приміщень, споруд щільно зачиняються. Проводяться заходи захисту припасів води та матеріальних засобів.

Для підвищення захисних властивостей підземних виробок при можливості герметизуються входи і обладнуються захисні двері. При використанні житлових, громадських, виробничих будівель як сховищ займаються нижні поверхи та підвали, вікна закладаються мішками з піском, цеглою та іншими підручними матеріалами. В разі застосування ядерної зброї маскування досягається вмілим використанням можливостей місцевості, застосуванням табельних і підручних маскувальних засобів, фарбуванням наметів й техніки під забарвлення навколишньої місцевості, пересуванням за можливості лише вночі в умовах обмеженого спостереження, дотриманням радіо- й світломаскування, підтриманням жорсткого порядку в районі розгортання (розміщення) медичних підрозділів та частин і завчасним виявленням й усуненням демаскуючих ознак.

Попередження частин (підрозділів) медичної служби про безпосередню загрозу і початок застосування противником ЗМУ, а також оповіщення про радіоактивне і хімічне забруднення місцевості й атмосфери викидами руйнованих АЕС або хімічних підприємств, про район руйнувань, затоплень і пожеж здійснюється встановленим порядком.

Дозиметричний і хімічний контроль здійснюється з метою отримання даних для оцінки боєздатності медичних підрозділів і частин. Він передбачає: визначення доз опромінення поранених, хворих і особового складу, характер і ступені зараження людей, приладів, майна, їжі, води радіоактивними та отруйними речовинами.

Санітарно-гігієнічні, протиепідемічні і спеціальні профілактичні заходи в медичних підрозділах і частинах (установах) організовуються командирами (начальниками) і здійснюється своїми силами та засобами, а за необхідності – силами і засобами начальника медичної служби.

Командири (начальники) організовують забезпечення поранених, хворих і особовий склад індивідуальними засобами захисту від ЗМУ, а також навчання правил їх застосування.

Виявлення наслідків впливу ЗМУ передбачає визначення кількості й характеру втрат особового складу, техніки, матеріальних цінностей, характер зараження, навколишнього середовища уражаючими чинниками ЗМУ.

Забезпечення безпеки поранених і хворих, особового складу при перебуванні в зонах зараження досягається за рахунок знання командиром (начальником) радіаційної та хімічної обстановки в районі розміщення і вірним прогнозуванням зміни бойової обстановки, ступеню опромінення поранених, хворих і особового складу; своєчасним і вмілим використанням засобів індивідуального та колективного захисту, інженерних споруд (сховищ), захисних можливостей місцевості; вибором найефективніших способів подолання зон зараження і чітким дотриманням правил поведінки пораненими, хворими і особовим складом в цих районах.

Зони радіаційного і хімічного зараження минають або долаються у напрямках, що забезпечують найменший ступінь опромінення (зараження) особового складу, поранених і хворих. При подоланні зони на автомобілях вони повинні рухатись з підвищеною швидкістю, при збільшених дистанціях між машинами; при подоланні зон зараження отруйними речовинами поранені та хворі, особовий склад, що знаходиться у відкритих машинах, використовує протигази і засоби захисту шкіри, а у закритих машинах – тільки протигази; зони радіоактивного зараження в умовах великої запиленості особовий склад долає: у відкритих машинах – в захисних плащах і респіраторах, в закритих – у респіраторах.

Після подолання зон зараження, залежно від обстановки, проводиться часткова або повна санітарна обробка особового складу, поранених й хворих, дезактивація і дегазація зброї та транспорту.

В районах пожеж, руйнувань, затоплень командир (начальник) проводить оперативно-тактичні заходи забезпечення безпеки поранених, хворих та особового складу.

Ліквідація наслідків впливу ЗМУ проводиться, як правило, без припинення виконання поставлених завдань і передбачає відновлення боєздатності медичних підрозділів та частин (установ), рятувальні роботи, надання медичної допомоги пораненим і хворим, їх вивезення (винесення) із зон зараження, руйнувань, затоплень та пожеж, дозиметричний і хімічний контроль, санітарну обробку поранених, хворих та особового складу, спеціальну обробку техніки і матеріальних засобів. Для проведення рятувальних робіт в зонах ураження, руйнувань, затоплень і пожеж в госпіталях, ОМедБ, МПП створюється команда (група) для ліквідації наслідків застосування ЗМУ.

Попередження пожеж і боротьба з ними забезпечується: дотриманням правил пожежної безпеки, розосередженим зберіганням вогненебезпечних речовин і майна та їх окопування, вогнезахисним покриттям наметів, прибиранням з території легкозаймистих предметів, створенням запасів води та інших засобів гасіння пожеж навчанням особового складу правил попередження та гасіння пожеж. При виникненні пожежі передусім ліквідуються вогнища, які є загрозою для поранених і хворих, легкозаймисті матеріали віддаляються на безпечну відстань. За необхідності, в першу чергу евакуюються в безпечні місця поранені й хворі, якщо пожежа спалахнула в підрозділах медичних частин (установ).


 
 

Цікаве

Загрузка...