WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Екологічна обстановка на території України та можливий характер ава-рій, катастроф і стихійних лих - Лекція

Екологічна обстановка на території України та можливий характер ава-рій, катастроф і стихійних лих - Лекція

Деякі поради щодо захисту від зґвалтування:

 • Не провокуйте зґвалтування своїм зовнішнім виглядом, не слід давати щонайменших приводів до залицянь з боку незнайомця.

 • Слід уникати улюблених місць ґвалтівників – віддалених пляжів, місць для заміського відпочинку тощо. Також не рекомендується у сутінках ходити через двори, парки та сквери.

 • Останнім часом частіше трапляються зґвалтування, які скоїли підлітки. Це зазвичай групові зґвалтування, які відрізняються особливою жорстокістю, тому що неповнолітні йдуть на злочин у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Обходьте місця, де збираються підлітки.

 • При нападі можна спробувати установити хоч якийсь контакт із злочинцем, тобто примусити його думати про жінку, як про людину, а не сексуальний об'єкт, а також за допомогою хитрощів спробувати заманити ґвалтівника у місце, де є потенційний захист.

 • При нападі можна також застосувати фізичний опір – завдати удару по больових місцях: в області паху, по очах. Бити треба коліном, ліктем. Спричинити біль також можна в ділянці обличчя, шиї живота. Захищаючись, треба завжди йти до кінця – на карту може бути поставлене життя жінки.

 • При нападі потрібно голосно кричати. Краще кричати "пожежа", ніж "ґвалтують".

 • При спробі зґвалтування можна сказати злочинцю, що Ви хворі на захворювання, яке передається статевим шляхом (СНІД, сифіліс, гонорея тощо).

ІІ. екологічна обстановка на україні

Стан і властивості атмосфери змінюються внаслідок зміни погоди і клімату. Відомо, що, починаючи з кінця минулого сторіччя, середньорічна температура повітря на території України поступово зростає (прояви загального потепління на планеті). Так, середня січнева температура за цей період підвищилась приблизно на 2°С. З іншого боку, влітку температура повітря знизилась і в останні роки клімат набуває "західноєвропейських рис": порівняно тепла зима і невиразне літо (В.Вишневський, М.Ворончук, 1998).

НС, які пов'язані із зміною стану гідросфери, зумовлені нестачею питної води внаслідок забруднення або її виснаження. На господарсько-питні потреби в Україні централізовано використовується 5 млрд. м3 води, тоді як загальний обсяг поверхневих водних ресурсів становить 50 млрд. м3 , що створює певну напругу, вимагає більшого використання підземних питних вод. Але запаси артезіанських вод розміщені нерівномірно, до того ж 40% з них антропогенно забруднені аміачними солями, нітратами, пестицидами, нафтопродуктами, важкими металами, що безумовно відображається на здоров'ї людей. До того ж, нерозумна експлуатація підземних вод призводить до низки екологічних негараздів у довкіллі. Так, експлуатація Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну викликала порушення його природного режиму і техногенне забруднення – на глибині 120-130 м в районах міст Полтави, Сум, Харкова утворились вирви, які злились в єдине величезне депресивне спускання земної поверхні (В.Багнюк, 1999).

На ріках України збудовано близько 2000 тис. водосховищ. Шість електростанцій Дніпровського каскаду мають водосховища об'ємом від 2,46 км3 (Дніпродзержинська ГЕС) до 18,2 км3 (Каховська ГЕС). Аварії на греблях цих ГЕС можуть стати причиною катастрофічних затоплень значних територій. Тільки у районі м. Києва зона затоплень може скласти 42 км2 з населенням понад 400 тис. осіб.

Велику питому вагу серед природних катастроф займають повені, пов'язані з природними явищами (наприклад, повінь у Закарпатті 1998-1999р.р.). Вони можуть виникати також у басейнах річок Дністер, Тиса, Прут, Західний Буг, Псел, Ворскла, Сула тощо.

Понад 27 тис. км2 території України належать до сейсмонебезпечних, на яких можливі землетруси силою від 4-5 балів (регіон Києва) і до 8-9 балів (Автономна Республіка Крим).

Надзвичайні ситуації, не передбачені нині ні за часом, ні за місцем, можуть супроводжуватися великими жертвами серед населення України та вимагати залучення значних сил і засобів надання необхідної допомоги з боку Міністерства охорони здоров'я України та інших міністерств і відомств для ліквідації їх наслідків.

Екологічна ситуація в Івано-Франківській області теж залишається надзвичайно складною і з часом загострюється. Програма поліпшення екологічного стану, прийнята обласною Радою попереднього скликання, виконується незадовільно, ряд заходів, передбачених цією програмою, не підкріплені фінансовими ресурсами, тобто мають декларативний характер. Окремі не реалізуються через байдуже ставлення виконавців.

Найбільшими забруднювачами водойм і грунтів в області залишаються Калуський концерн "Оріана", Надвірнянський нафтопереробний завод, Вигодський лісокомбінат, Долинський нафтопереробний завод, міста Івано-Франківськ, Коломия, Галич Тлумач, Рогатинський і Тлумацький свинокомплекси, комбінат-господарство "Прикарпатський", Снятинський та Івано-Франківський птахокомбінати, концерн "Барва". Для прикладу:

  • Калуський концерн "Оріана" забирає щороку 39,9 млн. м3 чистої води і скидає 33,6 млн. м3 стічних вод, з яких 20,9 млн. м3 – забруднені;

  • Надвірнянський нафтопереробний завод щороку скидає в ріку Ворону 5,9 млн. м3 забруднених стоків, з яким до водойм потрапило – 408 т органіки, 6317 т солей, 127 т азоту амонійного, а також фосфор, марганець, феноли, поверхнево активні речовини, з року на рік відкладається введення в експлуатацію комплексу з випуску неетильованого бензину.

Відсутність науково обгрунтованої системи ведення сільського господарства приводить до зростання масштабів ерозії грунтів, яка охопила майже 1/3 всіх орних земель. Порушуються правила господарської діяльності в прибережних водоохоронних смугах, що приводить до забруднення і замулення рік.

В 1991 році виявлено 21 випадок аварійного забруднення водойм, чим нанесено державі збитків на суму 816,5 тис. крб.

Найбільшим водотоком області є ріка Дністер. Якість води піддається контролю в 14 пунктах, з них 10 – постійні.

Аналіз середньорічних значень концентрації основних показників якості води за останні 10 років показує, що на території області води ріки забруднені і вміст органічних речовин, амонію солевого, нітратів перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК) для рибогосподарських водотоків.

Найбільш забруднена дільниця Дністра знаходиться нижче впадіння річки Сівка і випуску стічних вод концерну "Оріана". Неочищені стічні води концерну (дощові, аспіраційні, шахтні) та стічні води після очисних споруд містять велику кількість амонію солевого, неорганічних солей, органічних речовин, нітратів, хлоридів, які значною мірою впливають на гідрохімічний стан ріки.

Другою ділянкою, де спостерігається високий рівень забруднення вод ріки Дністер є відрізок між випуском стічних вод фірми "Барва" і нижче впадіння ріки Бистриця.

Зміни в біосфері, які можуть викликати НС, пов'язані із зникненням окремих видів тварин і рослин або масовою їх загибеллю, виникненням нових форм захворювань у людей та зміною перебігу уже відомих хвороб.

ІІІ. Формування державної служби медицини катастроф

Насиченість України хімічно-, вибухо- та пожежонебезпечними об'єктами, а також фізико-географічні особливості території створюють передумови для виникнення різних НС з ураженням населення. Такі обставини стали поштовхом для утворення в Україні Державної служби медицини катастроф (ДСМК), згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997р. за № 343 "Про утворення державної служби медицини катастроф" та затвердженими цією Постановою "Положенням про державну службу медицини катастроф" та "Положенням про координаційні комісії державної служби медицини катастроф".


 
 

Цікаве

Загрузка...