WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі - Реферат

Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі - Реферат

підбиттям підсумки?. Директор школи дає вказшку про місце і час підбиття підсумків і на основі особистих спостережень за діями учнів та педагогічного складу, а також доповідей начштабу ЦО і своїх заступників підбиває підсумки виконання запланованих заходах з питань ОБЖД та ЦО. У підсумковій частині свого виступу директор зазначає, яким чином досягнута мета і як вирішені завдання "Дня ЦО", дає оцінку діям формувань, відзначає сміливі та ініціативні дії учнів.
За цими підсумками складається наказ директора школи про результати проведення "Дня ЦО". На основі цих результатів можуть бути розроблені практичні заходи з усунення виявлених недоліків, внесені необхідні зміни у план ЦО та інше.
Особовий склад школи: формування, команди, класи, учні, педагоги, які відзначилися під час виконання заходів цивільної оборони, конкурсів, вікторин, естафет нагороджуються призами, грамотами, сувенірами.
Після загального розбору класні керівники підводять підсумки, аналізують роботу кожного учня, визначають тих, хто домігся успіхів в своїх класах.
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ВІКТОРИН З ЦО
Для проведення вікторин призначається журі для кожного класу. До журі для молодших класів доцільно включати учнів Х-ХІ класів. Для проведення вікторини клас розподіляється на команди. Журі оголошує питання і кількість балів за кожну відповідь. За вичерпну відповідь на-раховується вся сума балів, за відповідь з незначними недоліками - знижується на 1 бал, за відповідь з суттєвими недоліками на 2 бали, за неправильну відповідь бали не призначаються.
Питання ставиться перед усім класом, той хто бажає - відповідає, облік ведеться, як індивідуальний, так і командний. Для наочності і підняття змагального духу таблиця накреслюється крейдою на дошці.
Інший варіант питання вікторини готуються учнями самостійно до проведення вікторини. Команди змагаються, оцінюється як рівень підготовленого питання команди, що його задає, так і повнота відповіді ко-манди, що відповідає на питання.
Всі питання вікторини не перевищують обсяг досліджуваної програми.
Учні, що показали в ході вікторини найбільш глибокі знання, можуть брати участь у шкільній олімпіаді, переможці якої удостоюються права представляти свою школу на загальноміській олімпіаді з ЦО, яка прово-диться районним відділом (міськім управлінням) освіти спільно з відділом (управлінням) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, курсами цивільної оборони області.
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕСТАФЕТ З ЦО
Учні третьої вікової групи приймають участь в проведенні комбінованих естафет з цивільної оборони. Кількість учнів в кожній команді не обмежена, бажано, щоб в кожній команді були і хлопці і дівчата.
Для проведення естафет з цивільної оборони повинні бути обладнанні траси (напрямки, рубежі, заздалегідь за наказом директора, створюється суддівський апарат, складається список майна, готується документація).
На першому етапі естафета може включати 1-2 теоретичних питання, якість і повнота відповідей на які оцінюється у вигляді штрафних секунд, які потім додаються до підсумкового часу, який показала команда.
Перед початком естафети учасникам доводяться умови виконання вправ.
Варіанти етапів для різних вікових категорій можуть бути різні.
ДОСВІД РОБОТИ
Згідно з організаційно-методичними вказівками облдержадміністрації та плану міського управління з питань надзвичайних ситуацій щорічно в місті Миколаєві, в кожному районі проходять "День ЦО". І з кожним
роком форми та методи проведення цих заходів удосконалюються.
Міські курси ЦО надають постійну методичну допомогу шкільним закладам у підготовці заходів з питань цивільного захисту. На передодні "Дня ЦО" проводяться навчально-методичні збори з керівним складом навчальних закладів з метою ознайомлення їх з рекомендаціями курсів по організації та проведенню заходів з питань ЦО, разом з управлінням освіти плануються показові заходи.
Звичайно ці показові заходи готуються заздалегідь і проводяться в кожному районі міста за допомогою міських курсів ЦО. З керівниками навчальних закладів, з якими завжди знаходимо порозуміння, плануємо перелік заходів, вносимо нові пропозиції, щоб вдосконалити їх, додатково проводимо практичні заняття з командирами невоєнізованих формувань цих закладів.
Вже доброю традицією стало запрошувати на показові заходи підрозділи пожежно-рятувальної служби "01", підрозділи внутрішніх військ МВС, які демонструють свою професійну рятувальну майстерність. Такі заходи дуже видовищні і мають практичну направленість. Вони потрібні не тільки для обміну досвідом між навчальними закладами, але й для практичного запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Такі заходи висвітлюються в засобах масової інформації. Тому кожний навчальний заклад проявляє свій творчий підхід, професіоналізм, майстерність проводити заходи на високому методичному рівні.
Сумісно з управлінням освіти курси ЦО вже накопичили фото-інформаційний матеріал, відеоматеріал по проведенню "Дня ЦО" використовується при підготовці наступних заходів.
В наступному номері пропонуємо деякі матеріали по проведенню занять в "День ЦО".
НАКАЗ
начальника цивільної оборони - директора СШ (ПТУ)
Про підготовку та проведення "Дня цивільної оборони"
Згідно з планом підготовки з питань цивільної оборони на 2007 р. з метою забезпечення високої організованості, якісного та наочного проведення всіх заходів
НАКАЗУЮ:
1. Провести "День ЦО".
2. Основною метою та завданнями "Дня ЦО" вважати:
2.1. Практичну перевірку здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров'я та життя в /мовах надзвичайних ситуацій.
2.2. Виховання впевненості учнів у ефективності проводимих заходів ЦО.
2.3. Формування та розвиток у учнів високих морально-психологічних якостей.
3. Головними завданнями "Дня ЦО" вважати:
3.1. Удосконалення педагогічним колективом та учнями теоретичних знань і практичних навичок щодо іій в умовах екстремальних ситуацій.
3.2. Практичну перевірку здатності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦО, користуватисязасобами колективного та індивідуального захисту.
3.3. Навчання керівного та командно-начальницького складу ЦО школи (ПТУ) організації і проведенню заходів ЦО.
4. До участі в "Дні ЦО" школи (ПТУ) залучити: ' керівний та командно-начальницький склад школи (ПТУ);
особовий склад невоєнізованих формувань ЦО; весь постійний склад та учнів 2-11 класів.
5. Призначити загальношкільні комісії з питань проведення змагань, естафет, вікторин під моїм керівництвом у складі:
заступника голови - начальника штабу ЦО
членів комісії: заступника директора, вчителя предмета "Захист Вітчизни", підкомісію з питань проведення змагань ЦО:
голова, члени підкомісії.
6. Начальнику штабу ЦО школи (ПТУ).
6.1. Розробити детальний план підготовки "Дня ЦО".
6.2. Разом з головами підкомісій розробити суддівську документацію.
6.3. Заступнику директора по господарській частині забезпечити проведення заходів "Дня ЦО" необхідним майном.
6.4. Вчителю предмета "Захист Вітчизни підготувати навчально-матеріальну базу для проведення "Дня ЦО".
6.5. Класним керівникам провести тренування, а також ознайомити учнів з правилами безпеки в ході проведення "Дня ЦО".
7. Загальна готовність до "Дня ЦО"
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника штабу ЦО школи (ПТУ)
9. Наказ оголосити всьому постійному складу школи (ПТУ).
Начальник цивільної оборони школи (ПТУ)
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Закон України про цивільну оборону 2000 р.
2. Цивільна оборона населення 2001 р.
3. Методичні вказівки, щодо проведення дня цивільної оборони в школі. Фаховий журнал "Захист Вітчизни" 2-2000 рік.
4. Матеріли по цивільній обороні Виноградської сільської ради.

 
 

Цікаве

Загрузка...